afterglow

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Maare inspireerivast postitusest vaimustatuna valisime ka oma selle aasta talviseks reisi sihtkohaks mitte Malaisia poolsaare vaid just riigi Borneo osa. Nagu mainitud sobib Borneo just aktiivse puhkuse austajatele, loodus väga metsik ja vihmametsad tõelised, näeb palju loomi-linde. Ilm on seal aasta ringi suht sama, võib ka sadada ja sellist otsest kuivaperioodi nagu Tais või Malaisia ps osas ei ole.

Sabahi piirkonnas ringi liikumiseks võtke ühendust Sharab'iga (e-mail: sarab84@yahoo.com, mob. 0618393221). Usaldusväärne ja kihvt poiss. Temaga koos saate panna kokku omale sobiva trajektoori ja hind tuleb isegi odavam kui läbi veebi või kohalike reisibüroode ostes, samas olete autos oma seltskonnaga, plaan tuleb logistilistelt loogine jne. Boonusena saate ülevaate Borneo poliitikast, ühiskonnaelust jne

Sabahis veetsime kokku 10 päeva (jaanuaris), tegevusteks:

  • Tunku Abdul Rahmani rahvuspargi saared. Sinna saab Kota Kinabalust paadiga, aga kuna KK ise midagi väärt ei ole, siis vabalt võib nii KK kui ka need saared oma trajektoorist välja jätta ja panna rohkem aega muudele piirkondadele.
  • Kinabalu mäe vallutamine (4095 m): tasub teha 2-päevase tripina, kus esimene päev tõused kuni öömajani ja järg.päev öösel kl 2 alustab tõusu tipu suunas, et näha 6.30 päikesetõusu. Rahaliselt kallis ettevõtmine, aga kogemusena kõike seda väärt. Kui füüsiline vorm vähegi hea ja sihikindlus olemas, tehke ära!
  • Mantanani saar (väga ilus, valge liiv, helesinine vesi, ei ühtegi turistiträngi müüvat putkat, saarel on kohalike moslemite küla ja 2 majutusasutust). Kindlasti minna 2 ööks, et saaks rahulikult aja maha võtta ühes mere vaatega bungalowtes. Tegevusteks snorgeldamine, sukeldumine, chill. Vt http://www.mantanani.com/ Kaalusime ka Pulau Tiga, kuid rannad Mantananil ilusamad.
  • Borneo põhjatipp: gongi tegijate küla, pikkmajad, päris tipus olemas ka bangalow tüüpi majakesed vaatega Sulu merele ja inimtühi liivarand.
  • Garama jõe tripp: nägime nii ninaahve (emaseid ja isast), makaake kui nö david beckhami ahve (silver langur), lisaks vesipühvleid, haigruid ja peale pimeduse saabumist tulekärbseid. Seal ka krokodille, aga need olid sel korral peidus. Vt ka http://lostborneo.wordpress.com/2009/01/08/garama-klias-or-weston/
  • Mari Mari cultural village: meie vabaõhumuuseumi laadne koht. Tutvustab erinevate borneo hõimude elu-olu, saab maitsta nende sööki-jooki, lõpus tantsuetendus. kuna sabahi pärismaalased enam reaalelus pikkmajades ei ela, siis tore võimalus kunagist eluolu näha.

Borneo osas jäid veel hinge peale Mulu koopad, Kinabatangan või Sukau wildlife safari ja sukeldumine Sipadanis.

oli kaasas lahtine suitsupakk, probleeme ei tekkinud. suitsetada nii pargis, restodes. linnas palju nö suitsetajate aedikuid:)