kraam

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Larimar on tõesti väga huvitav ja ilus pool-vääriskivi.Seda leidubki ainult Dominikaanis ning kaevandatakse teda riigi edelaosas Barahonas.(Ka muide väga kaunis, turistidest suht puutumatu kant.)Aga põhjarannikul teeb kõige ilusamaid larimarist (ja muust kohalikust materjalist) ehteid tegelikult eestlasest kohalik Maarja: https://www.etsy.com/shop/MaarStudio

See turistikaardi info on vana. Paar aastat tagasi pidi jah ostma “turistikaardi” riiki saabumisel. Nüüd on see 10$ lennupileti hinna sees ja lennufirma majandab Dominikaaniga. Ise ei pea midagi tegema.Lennukis pead täitma “sinise paberi” ja selle riiki sisenemisel ära andma, aga mis sa sinna kirjutad on ausalt öeldes üsna ükskõik.Puerto Plata puhul veel eriti. Santo Domingos on nad veidi korralikumad.

Peast arvutan alati 50 peesot = 1 eur. Täpsema kursi jaoks soovitan samuti guugeldamist :)

Natuke oleneb, kus olla. Aga turismipiirkonnas on internet praktiliselt igas kohvikus. Hotellide omad on tõesti olnud viletsad (olen ka kohanud 5* hotellis tõrkuvat netti)Aga kohvikute omad on üldiselt täiesti ok.Kui tahad nutitelefoni sisse netti saada, osta kohapealt Altice kõnekaart (prepago, Internet Colmado illimitado). 5 päeva = ca 250 peesot/ 5 euri)

Lennujaamas vahetamine on halb mõte, sest seal on kõige halvem kurss. Pangaautomaate on küll palju, kuid pettused ning kaardiandmete vargus on sagedane.Ei soovita kumbagi.Soovitan võtta kaasa mingil määral dollareid (suuremates kohtades/ turismipiirkonnas saab nendega ka maksta).Ning eurosid, et kohapeal peesodeks vahetada. Aga seda on soovitav teha mõnes korralikumas pangas - Santa Cruz või Banco Popular.Neist mõlemast saab ka raha välja võtta - täiesti ok hinnaga ja ohutult (ainult pass peab kaasas olema).Hea võimalus on supermarketis maksta Eesti kaardiga. (Kuigi ka see on veidi ohtlik, pole ma sedasorti petulugusid kuulnud)Peesode riigist väljaviimine peaks olema ebaseaduslik, nii et Eestis vast ei saagi peesodeks vahetada..Aga selles viimases asjas ma pole 100% kindel.

Hepatiidi vastu võib ikka vaktsineerida. Malaariatablette siin küll keegi ei söö ja pole kuulnud ka haigusjuhtumitest (põhjarannik).Pigem võib denge palaviku saada sääskedelt, aga selle vastu ennetavaid vahendeid ei ole.