GregorMM

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

To Miinam:

Küsiks selle turistiviisa pikendamise kohta, kas endal on kogemusi sellega ja kuidas seda rakendasite? Saatkonnast öeldakse, et Eesti kodanik turistiviisat pikendada ei saa kuid kui on eelnev kogemus samas situatsioonis siis kuulaks huviga kuidas õnnestus ja kas üldse küsiti föderaalpolitseis või läks lihtsalt?

Tere!

Soovin tööviisat taodelda Brasiiliasse. Olen juba üle aasta kohaliku tütarlapsega suhtes ja on plaan sinna pikemaks jääda. Oleks olemas tööpakkumine tema onu firmas ning hetkel soovimegi taodelda viisat. Nimelt probleem tekib selles, et kui läbi helsinki brasiilia konsulaadi kodulehe viisataotlus protsessi step-by-step järgime siis juhatatakse meid Ministry of Labour and Employment lehele kuhu siis tööandja peaks eelnevalt tegema avalduse, et näete selline inimene tuleb Eestist mulle tööle ning ministeerium peaks seda siis autoriseerima või mitte. Kuna linkidel otseselt mingeid ankeete või pabereid ei ole mida täita, ega ka juhendit kuhu mida saata siis olen natuke kimbatuses. Oleme nüüd uurinud föderaalpolitseist kes üldse väidavad, et tuleb saata tööandja poolt kiri füüsilises vormis Eestisse ja siit läbi soome konsuli oleks võimalik viisat taodelda. Viimase nõuande ehtsust küll veidi kahtlen. Proovisime helistada ka viisabüroosse Horizon, mis väitis, et Brasiilia valitsus on "shit" kes pooldab kohalikku tööjõudu ning ei ole võimalik viisat taodelda. Kolmandast kohast öeldi, et viisat saab taodelda ainult inimene kes on sellel (või sarnasel) töökohal varem töötanud kuni 2 aastat, mis kõlab ka natuke naeruväärsena. Kuidas siis üldse keegi kuhugi tööle saab? Kas politseinik peab olema igavesti politseinik ja koristaja koristaja? Ehk keegi kogenum oskab leida mingi vastuse või suunata õigete allikate poole kust vastuse leiaksime?

Teiseks küsiks sellist informatsiooni; kuna ise olen veel eas kus ajateenistus on hetkel kohustuslik, kas läbi rahvusvahelise abielu kaob ajateenistuse kohustus? Loogiline ju oleks, et kaitsevägi ei hakka rahvusvahelist abielu 8-11. kuuks lahutama, kus osapooled elavad üksteisest 20000 kilomeetrit eemal?