šnatt

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Paar aastat tagasi sai lihtsalt ilma piletit ette ostamata minna ja järjekord oli tõesti pikk. Andsime alla ja ostsime piletid järgmiseks päevaks netist ning kui ma õigesti mäletan, siis sai nendega kohe sisse. Netist peaks soodsamalt ka saama.

Paar aastat tagasi sai matkatud kõrgema mäe Ben Nevise otsa. Väga vahva päevane seiklus imeilusate vaadetega mägedes. Käisime vahetult enne suve, kus allpool lõõskas päike aga päris tippu jõudes sai veel paksus lumes sumbata. Mida rohkem põhja poole sõita, seda vägevamaks loodus ja vaated lähevad.

Mina soovitaks samuti Palolem beach´i. Üks mu lemmikuid randasid Goas. Rahulikum kui Põhja Goa rannad, aga samas piisavalt baare ja restorane meele lahutamiseks. Ja kindlasti mitte netis broneerida, vaid kohapeal hinna üle kaubelda. Kohapeal on võimalus ka ise hütid ja tingimused üle vaadata. Teine rand, mis mulle väga meeldis oli Agonda beach, mis on rohkem vaiksem ja privaatsem. Ja päevane tripp Cola beach´ile oli äge! Cola beach on väga väike aga armas. Kahjuks olid aga ligipääsu teed natuke kehvad, võib olla sellest ka turiste vähem.

Ja kes Burj Khalifasse plaanib minna, siis soovitan piletid vähemalt paar nädalat internetist ette osta ning valida aeg umbes tund aega enne päikeseloojangut. Niimoodi avaneb võimalus näha linna nii päevavalges kui ka tuledesäras.

Käisin ka hiljuti Dubais ning ka mind vaevasid enne reisi need samad mõtted, et kas ikka piiril viisa saamine on nii lihtne ja kas hotellides mitte abielupaaridel ikka lubatakse ühes toas olla. Muretsesin täitsa ilma asjata. Piiri ületamine oli imelihtne, tempel passi ja isegi hotelli broneeringuid või tagasilennupiletit ei küsitud. Dubai on väga vabameelseks linnaks muutunud. Muidugi kohalikku kultuuri tuleb austada, aga Dubai linna elanikeks on põhiliselt välismaalased ja linnapilt on sama kirju kui mõni Euroopa suurlinn.

Ma tegelikult ise nägin ka agondas olles, et kohalikud pakkusid transfeere cola randa, aga mõlemal päeval, kui seal käisin, oli rand vaikne ja tühi. Tee sinna minekuks on ka jube kehva. Ise sattusin sinna läbi sõbra tuttavate, kes ise Goas elavad. Kusjuures seda mainisid nemadki, et kõige suurem probleem liikluskultuuris on purjus turistid, kes öösel rolleritega peolt koju sõidavad. :) Politseid pidi huvitama ainult juhiloa olemasolu, alkoholijoove ei huvita kedagi. Ka meid peeti korra kinni ja kontrolliti ainult juhilube.

Tulin just Goast tagasi ja isiklikult jätsid parema mulje Lõuna- Goa rannad. Palolemi rand oli mõnus ja rahulik ning toidud olid superhead, veel käisime sellises veel vähe avastamata rannas nagu Cola beach, mis oli mu lemmik. Lõunas olles ööbisime ühes beach hutis Agonda rannas. Ma ei olnud varem kunagi üheski beach hutis ööbinud, aga see jättis küll väha hea mulje. Väljanägemine oli uus, sisseehitud wc/dušš sooja veega ja öö maksis vaid 750 kohalikku raha. Me ei broneerinud midagi ette vaid läksime koha peale ja hakkasime neid järjest läbi kammima. Põhjas olles ööbisime natuke Galangutest eemal, kuid rentisime mootorratta, millega läbi põhja ja lõuna sõitsime, nii et ühtegi taksot kasutama ei pidanud. Rendihinnad on väga odavad, samuti bensiin. Ja karta pole vaja. Goa on täis rollerite ja mootoratastega sõitvaid turiste.