trip-krainetrip-ukraine-dark

Andres66

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lennujaam ei ole suur. Kõrval on ka teine terminal, kuid see üsna väike. Probleem võib olla turvakontroll  kus sabad vahel päris pikad.

Tenerifel saab suht hästi hakkama ka bussiga, eriti elades löunas Adeje ümbruses. Bussiga saab nii pealinna kuid Teide jalamile. Kuhu ei pääse saab osta ekskursiooni. Masca matkale, Loro parki soovitan külastada just tenerifekompassi kaudu broneerides, tuleb ka soodsam. Busse vaata aga titsa.com

Kolme aasta eest soovisin kaabeltöstukiga, kuid tol päeval oli see katki. Aasta hiljem matkarada pidi. Algab tee TF21 järgmise väikese parla juurest, nii 2-3 km töstuki juurest edasi söites. Soovitaksin just matka ööbimisega Rufugio de Altavistas (3270m.) mis tuleb ette broneerida www.refugioaltavista.com Huvitavamad kohad ja kaunimad vaated jäävad pigem matkarajale. Päikeseloojangul ära maga maha Teide varju( väidetavalt suuruselt teine Aconcagua järel). Mägionni Altavista juures on just öige koht seda imetleda. Meie startisime sealt tippu neljast varahommikul kuid jöudsime liiga vara ja saime kohutavalt külmetada . Päikene töuseb jaanuari löpul alles seitsme paiku.
Läbipääsu kontroll tuleb tipu jalamile üles esimese töstukiga, selleks ajaks pead olema väravad läbinud. Päevasel ajal lastakse tippu ~200 inimest päevas, et vältida trügimist. Selleks pead registreerima Hisp.rahvusparkide koduleküljel. www.reservasparquesnacionales.esSeda suht varakult, jooksev kuu on tavaliselt broneeritud. Matkates tippu soovitan kaasa vötta kihilist riietust ja välimine kiht kindlasti tuulekindel. Ise vötsin soojad fliiskindad mis oli väga halb valik. Päeval kui paistab päikene on soe ja paks matkajope ja pikad püksid tunduvad ülearused. Varahommikul Altavistast startides on aga pime ja külm, tipu jalamile töustes muutub järsku väga tuuliseks. Ka soe pesu vöta ühes ja alumist kihti rohkem mida saaksid vahetada. Töusul kipume higistama ja kuivatada pole riideid kuskil. Altavista köögiosas on üks elektriradiaator ja kasutasime seda. Korralik pealamp ka ühes. Töstukiga tippu jalamile töustes jäävad muljed pigem lahjaks. Kui sa veel ette registreerinud ka pole pääsed vaid tipu ümbruses kahele vaateplatvormile, La Fortaleza ja mirador Pico Viejo.

Oleme 03-15.03. 2018..kohapeal Vöib midagi koos ette vötta.

EasyJet-iga jah , lend 03.12 Võtame ka auto , kuid probleem kes selle Ruta De los Volcanes-i matkaraja teise otsa nihutaks.