carrie69

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hoiatuseks kõigile, kes Cancunis/ Playa del Carmenil reisivad: seal on tõsine oht et pangakaardi andmed kopeeritakse. Meil just nii juhtus, kogu 3-sel seltskonnal. Olime ettevaatlikud, kaardiga kuskil ei maksnud ja raha võtsime välja ka ikka väga käidavates kohtades (A`la kaubanduskeskused). Kolm nädalat peale reisi siis avastasime imeliku liikumise pangakontodel. Ei tea, kas võttis kaardi tegemine aega või mis. Kõigil raha väljavõtmise koht erinevad USA aadressid ja keegi meist pole USA-s käinud. Et ehk siis ongi targem mitte üldse automaate kasutada, et kui raha vaja siis otse panka. Oleme palju reisinud ja see siis nüüd esimene selline kogemus.Õnneks tänu kontolimiitidele kaagid palju ei saanud aga reisimuljed rikub ikkagi natuke ära.

Terve Cancuni hotellitsoon on saareribal, teil võib olla siis natuke kaugemal klubidest. Linn kui selline ongi tegelikult eemal, sinna saab taksoga aga meie kasutasime minekuks alati kohalikku bussi, neil on kirjad ees kuhu lähevad. Tagasi tulime küll alati taksoga. Kohalikud ekskursioonid jagatakse gruppide järgi, kes mis keelt räägib. Contoy Islandil oli paaditäis venekeelseidki koos vene giidiga. Hind oli 70 USD aga kõik söögid-joogid hinnas, tavaliselt ainult söök hinnas. Meie trip oligi Contoy Island/Isla Mujeres-need jah kaks erinevat saart.Contoy on asustamat rahvuspargi ala kuhu lubatakse vist max 200 inimest päevas ja kontroll on päris kõva. Isla Mujeres selline kena turistisaar. Püramiidid on kolmes eri kohas Chitzen Itza-kaugel/Playa del Carmenist pea 3 tundi bussiga, canunist siis veel natuke kauem.Tulum ja Coba olid meil samas tuuris.Tulum on selline hästi hooldatud ja ehtsa paradiisiranna kohal kaljudel,meil oli vahepeal rannas vaba aeg ka seal,loodus on seal ilus. Coba ei jätnud erilist muljet kui just püramiidi otsa ronida ei taha. Aga see muidugi minu arvamus :) Ostudest:kõik kohad täis igasugust turisti nänni, meie üritasime panustada rohkem käsitööna tehtule ja ostsime rohkem tuuridelt. Cancunis on Mexicana Outlet hotellitsoonis ,seal fikseeritud hinnad ja Mercado 28 linnas, seal kauple nagu jaksad, esimene hind on vähemalt 3x ja nad on pehmelt öeldes väga tüütud.Meie tõimegikohalikku käsitööd-Maya maske ja muud Mehhikoga seotut. Aga muidu olemas ka kaubanduskeskused, ise ei käinud aga kuuldavasti La Isla on korralik ja Plaza los Americas-mõlemisse peaks vist taksoga minema. Kaubelda võid alati seal kus pole hinda kirjas. Ja tipist: see neile meldib ja kuidas veel. Põhimõtteliselt nad enam vähem kõik ootavad seda. Koristajale jätsime 20-30 peesot päevas, tegelikult vist jäetakse nii 10-15 aga meid oli 3 täiskasvajut toas ja summa ju tegelikult olematu. Kohvripoisse meie hotellides polnud. Ja kui ööklubidesse lähete siis arvestage et maksate sissepääsu, mis siis open bar-aga pärast tuleb see tegelane kes teile jooke toob ja tahab tippi ja mitte just vähe, eks nad muidugi ka jälgiväd kellelt kannab pommida. Meie pääsesime kergelt, polnud ilmselt piisav joobeaste :D Ilusat reisi ja kui veel infot vaja-küsi julgesti.

Tere! Tulime eile Cancunist ja võin ehk mõnes küsimuses aidata. Tegelikult on terve Cancuni hotellitsoon täielik turistilõks. Ma ei tea kus teie hotell täpsemalt asub, meie olime täpselt ööelu keskuse kõrval. Seal muidugi omad plussid ja miinused. Magamisest ei maksa unistada, pidu on 24/7, samas kõik käe-jala juures. Ööklubid enamus sellised open bar variandid, seega neid eriti ei külastanud kuna ma valiks meelsamini ise mida joon. Cancunis nagu otseselt mingeid vaatamisväärsusi ei tea, enamus ikka linnast väljas. Me olime enne 2 nädalat Playa del Carmenil ja võtsime kõik reisid sealsest hotellist, seega Cancuni hindadest ei tea. Tasuks kindlasti käia Maya püramiide vaatamas.Chizen Itza/Tulum/Coba. Neist Tulum meeldis kõige rohkem, Chitzen Itza rohkem turistilõks. Cobas on ainuke püramiid mille otsa saab ronida ja mis on ka Yukatani kõrgeim. Paaditripp Contoy Islandile oli lahe. Rahavahetust kasutasime vaid paar korda, muidu sai rohkem ATM-i kasutatud, seal erinevad aparaadid kust saab kas dollareid või peesosid. Meie kasutasime viimaseid, lihtsam arvutada. Kurss on selline 1€=17,5 kohalikku. Suitsud on odavamad kui Eestis vist, pakk Marlborot maksis 45 kohalikku kui tavapoest osta. Kohaliku bussiga pääseb linna ja tagasi, neid lihtne kasutada ja odav ka. Hispaania keele algteadmised kuluvad ära, kohalikud eriti inglise keelt ei räägi. Kui veel küsimusi aitan hea meelega.