spriit

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

Viis aastat on pikk aeg, siis võis tõesti rohelise kaardiga probleeme olla. Eelmisel suvel sisenesime Montenegrosse Albaaniast. Ainukene probleem oli mustlaspered piiripunktis, kes tõstsid oma imikud auto klaasi taha ja pommisid niimoodi raha. Õnneks olid autol tumedad klaasid. Montenegro politsei passib aktiivselt põõsastes. Olime peale piiriületust saanud mõned kilomeetrid rahulikult sõita, kui meist kimas mööda sakslaste auto. Kohe kui nad meie ette tagasi reastusid, hüppas teele ei tea kust politseinik ja pidas nad kinni. Lisaks on teed väga kitsad ja teepeenar on teravate asfaldiäärtega. Tuleb olla ettevaatlik, kui auto vastu tuleb, et mitte rehve ribadeks sõita.

Meie perega käisime eelmisel suvel autoga Kreekas. Reisi pikkus oli 18 päeva ja pikemad peatused Kreekas ja Horvaatias.Kreekas olles oli meie laagripaik 6 päevaks Kassandra naaberpoolsaarel olev Thalatta Kalamitsi Village Camp. Väga mõnus liivase rannaga sooja veega lahesopp, eraldi bassein lastele ja piisavalt ruumi telkimiseks. Personal hakkas kohe meiega vene keeles rääkima, kui Est numbrit autol nägid. Põhiliselt olid puhkajad peredega Serbiast ja Makedooniast. Meeldis väga, eriti lastele. Sealt tegime väljasõite loodusesse ja Tessaloonikasse. Mind huvitas ajalugu, seetõttu külastasime arheoloogiamuuseume. Näiteks antiik- Pella, kus sündis Aleksander Suur, huvi korral on vaatamist terveks päevaks. Kreekas oli elu- olu kallim, kui naabermaades, eriti Albaanias. Head reisi ja Kreeka avastamist!

Mina jällegi käisin möödunud suvel autoga Kreekas. Võrreldes AndresR pakutud teekonnaga on erinevus selles, et sõitsin Augustow- Lublin- Košice- Szeged, muus osas kõik kattus. Tagasi sai tuldud Albaania- Horvaatia kaudu. Kõik sujus hästi ja suuremaid üllatusi ette ei tulnud.

Sõitsime oma autoga juunis Ungarist Kreekasse läbi Serbia. Piiripunktid olid kaasaegsed, järjekordi ei olnud, passi löödi templid ja sooviti head teed, rohkem meie vastu huvi ei tuntud. Samas kohalike riikide autode pagasnikuid siiski kontrolliti. Kiirtee on hea, kuid peale Niši veel ehitatakse, seetõttu vana teed mööda sõit oli mägine ja kitsas. Ainuke seik oli, et kiirteel püüdis üks tume mees oma mersuga meid kinni pidada. Vilgutas tuledega, sõitis mööda pidurdas ees, vehkis kätega, et me peatuksime. Sõitsime tuima näoga tast uuesti mööda ja nii mitu korda järjest.Peale mitut katset meid peatada, ta loobus ja jäi uusi ohvreid ootama. Tõenäoliselt oli sama skeem, mida Eestiski kasutatud "kuldkellade" müümiseks.

Kopeerisin arvutist oma eelmise suve Horvaatia reisiplaani. Startisime neljapäeva õhtul kell 11 ja kohale jõudsime pühapäeval kell 14. Sõitsime kahe juhiga ning ööbisime ainult Kuldvõtmekese motellis Poolas. Üldjoontes vastas plaan ka tegelikkusele. Tagasi sõitsime aga kiiremat teed kaudu läbi Sloveenia- Austria ühe ööbimisega Sloveenias.

-KÄVA

-BAUSKA (LÄTI) 448 km, 6h.

-RAMYGALA (LEEDU) 116 km, 1h, 36 min.

-KALVARIJA (LEEDU) 160 km, 2h, 6 min. 724 km, 9 h, 40 min.

-AUGUSTOW (POOLA) 75 km, 1h, 10 min.

-LUBLIN (POOLA) 344 km, 4h, 40 min.

-RZESZOW (POOLA) 168 km, 2h, 27 min. 585 km, 8 h, 10min. ööbimine -KOšICE (SLOVAKKIA) 200 km, 3h.

-BUDAPEST (UNGARI) 259 km, 2h, 51 min.

-NAGYKAHIZSA (UNGARI) 214 km, 2 h.

-ZAGREB (HORVAATIA) 137 km, 1h, 30min. 803 km, 9 h.

-OMIš 426km, 4h, 15min.

-MAKARSKA 40 km, 35min.

-DOLE, žIVOGOšCE 25 km, 22min. 491 km, 5 h.

                  Kokku   2612km, ~32h.

                              130L, ~170EUR+ teemaksud

Meie olime teist aastat järjest Horvaatias. Mulle tundub ka nii, et hinnad on tõusnud võrreldes eelmise aastaga. Näiteks saiakesed samas müügikohas eelmisel aastal maksid 5 kuna, nüüd aga 6 ja esimesest juulist tõusis hind 6,40peale. Mitte palju, kuid natukene siiski... Sai ka Albaanias käidud, hinnad palju sõbralikumad, sest turiste veel suhteliselt vähe ringi liikumas, kuid see olukord võib peagi mööduda! Tasub kiirustada...

Ka meie jõudsime õnnelikult peale 1185 km läbimist esimesse ööbimiskohta Lublinis Poolas. Sõiduaeg puhtalt 16.37 h. Koos peatustega läks 18.30 h ära. Ei midagi väsitavat, kuigi olin üksi roolis, isegi lapsed pidasid põnevusega vastu. Homme liigume Ungarisse, sealt edasi sihtpunkti Kreekasse ja Albaania- Horvaatia kaudu tagasi.

Kui sõita kehtivate reeglite järgi, siis niisama kinni ei peeta. Ja kui ka eksima peaks, siis on rahulik ja viisakas käitumine alati abiks. Tuttavad ületasid Horvaatias kiirust ja maksid kohapeal trahvi ka ära. Neil polnud sularaha kunades eriti kaasas, siis uuriti viisakalt, kui palju siis on ja trahv kirjutati välja nii kui paljukest siis oli kaasas(vist~15€). Meie stardime neljapäeva varahommikul. Vahvat reisi teile!

Juba eelmisel suvel käis seal hoogne ehitustegevus. Rõõm kuulda, et asi on arenenud. Kas kõik duširuumid on ka renoveeritud? Osad olid küll vist Jugoslaavia aegsed, kuid siiski puhtad. Muidu meile väga meeldis, eriti rand ja mõne nädala pärast kavatseme seal paar päeva läbisõidul peatuda.

Telgi püstitamiseks võiksid kaasas olla naelad ja haamer, kuna maapind on tihtipeale kõva. Samuti on vajalikud näpitsad, et naelad pärast jälle välja tõmmata.

Meie pere on Makarska kandis 30 juuni- 2 juuli. Stardime 18 juuni varahommikul, esimeme ööbimine on Lublinis. Edasi põrutame kahe ööbimisega läbi Serbia Kreekasse. Seal peatume 5 ööd ja tagasi tuleme Albaania, Montenegro, Horvaatia kaudu. Kontakte võiks igaks juhuks jagada küll...

See plaan on väga tervitatav. Seni oleme perega nautinud sealseid kämpinguid telkides, kuid miks mitte edeneda ja puhata apartmendis. Vaikne koht meie jaoks on väga oluline. Edu kiiduväärt idee teostamiseks!

Me sõitsime selle ringi läbi juulikuus 2011a. Tõsi ta on, ka minul oli ainult üks tasuline praamisõit. Reisi toredaim osa ongi ühelt saarelt teisele ülesõit. Ööbisime kämpingumajades, mis meie pere neljale liikmele olid ideaalsed. Muidugi turismi kõrghooajal oli kohati majutuse leidmine probleem, kuid lageda taeva alla ei jäänud me kordagi. Ringi läbisime kolme ööbimisega ja kui pikemalt mõnele saarele pidama ei jää, siis oli see küllaldane aeg ka kohapeal ringi vaadata. Vahvat reisi teile!

Täitsa sama meelt uvaga! Las poliitikaga tegelevad poliitikud. Mina igatahes ei kavatse oma plaani maha matta. Ainus põhjus mitteminemiseks oleks ainult ilmselge oht turvalisusele või looduskatastroof.

Tere, mulle jättis küll Vietnam väga positiivse mulje. Kohalikud inimesed on sõbralikud, lahked, abivalmid. Ringi liikuda oli ka üpris turvaline. Kui kedagi karta tuli, siis olid need pigem valged turistid, kes rannabaarides öösel ennast segi kammisid. Meie lendasime Hochiminh Citysse, käisime tutvumas Mekongi deltaga jne. Seejärel lendasime siselennuga Nha Trangi rannapuhkust veetma. Sinna oleks saanud ka lamamisvooditega ööbussiga (500 km). Veepark asub linnakeskusest 10 km kaugusel, s.t. kondli stardikoht saarele sõiduks. Veepargis oli iga toru- raja juures teenindaja, kes juhendas ja jälgis kõiki. Laste jaoks oli ka lahe tehislainetega liivarannaga päris mere moodi suur bassein. Tõesti lastesõbralik ja hooliv teenindus. Kui meil oleks lapsed kaasas olnud, siis reisi esimene pool oleks neile liiga väsitav olnud. Rannapuhkus sobiks aga ideaalselt, kuigi mõnel päeval oli merelt tugev murdlaine, nii et lapsed vette poleks saanud. 10 tundi lennukis on lastele ka paras katsumus... Oleneb muidugi laste vanusest ja reisitreenitusest :)

Tere!

Meie käisime küll ilma lasteta, kuid koht kuhu soovitaksime koos lastega minna on VINPEARL WATER PARK. Tegemist on vabaõhu veepargiga, väikesel saarel mere kaldal, mitte kaugel mandrist. Saarele saab sõita üle vee trossidel rippuvates gondlites. Vaade mere kohal kõrgel sõites on fantastiline. Saar asub Nha Trangi linna lähedal. Olime seal veebruarikuus, kuid õues oli ikka väga soe, et veemõnusid nautida. Veepargis on kõikmõeldavad allalaskmisrajad, torud ja läbi pargi voolab ka "laisk jõgi", kus saab kummirõnga peal vedeledes sõita. Lisaks veel vabaõhukohvikud. Kokkuvõttes oli meil kahju seal ilma lasteta olla...

Head reisi planeerimist!

Lillykass: kui olime Horvaatias kämpamas, siis meie telginaabrist sakslane käis üksinda 5 päevaga Kreekas ära. Tuli seejärel meie naabriks tagasi. Kui ma õieti aru sain, sõitis ta Sarandesse ja sealt üle mägede Ioanninasse ja lõpuks jõudis oma jutu järgi Bulgaariasse. Oli väga vaimistunud oma tripist. Ma pole veel teekonda päris valmis saanud. Vajab veel uurimistöö tegemist, kuid kindel on, et Kreeka poolt sõidan Albaaniasse.

Ajaliselt planeerime Kreeka reisiks max. 18 päeva, matkaautoks on ökonoomne diisel VW Golf 6 Variant. Rahaliselt tuleme 2500.- välja (m+n ja 2 last). Eelmisel suvel Horvaatias kulus kokku 2000.-
Albaania teed on seal eelmisel suvel käinute muljetel sõidetavad, kuid kohati ekstreemsed. Ühe külje peal mägi, teisel pool kuristik, kust on vahel näha mõnda autovrakki, aga tasa ja targu sõites saame hakkama. Minu kogemuste põhjal pole mingit mõtet siduda ennast hotelli söögilauaga. Väljas erinevaid söögikohti avastada on palju põnevam, kui kogu aeg oma hotellis passida. Asi pole isegi mitte hinnas, vaid elamustes.

Tere! Ka meie perel umbes sama reisiplaan. Startida plaanime juuni 2015a. teises pooles ning sõita autoga otse Kreekasse. Sõidame Ungari- Rumeenia- Bulgaaria- Kreeka. Teine võimalus on läbi Serbia. Ei tea veel, kumb tee oleks mõistlikum valida. Kreekas plaanime peatuda Terra campingus Kavala linna lähedal umbes 4 päeva. Pole seal ennem küll olnud, kuid sealkäinud kiidavad väga. Sõidame ka ringi Tessaloonika piirkonnas. Edasi liigume Albaania kaudu Horvaatiasse, kus peatume 3 päeva Dole campingus, seal olime ka eelmisel aastal ja meile väga meeldis. Tagasitee aga läbi Sloveenia- Austria jne. Campingutes elame telkides, kuid teepealsed öömajad plaanime leida ikka katuse alla:) Hea nõu reisi planeerimisel on alati tervitatav! Igatahes ootame suve juba põnevusega!

Suur tänu soovituste eest teile kõigile! Tõepoolest, vist on mõistlik võtta kämping Omisisse ja sealt teha väljasõite , et tutvuda vaatamisväärsustega. Uva-t tasub kindlasti kuulata. Olen alati seda meelt olnud, et nõupidamiseta nurjuvad kavatsused, aga lähevad korda paljude nõuandjate abiga! Kui näete kämpinguplatsil või seal piirkonnas Eesti numbritega autot- astuge julgelt ligi!!! Kui kellelgi on veel kogemusi või mõtteid Horvaatia kohta, siis kirjutage aga- see tuleb kõigile meile ainult kasuks. Tänud juba ette!