Eron

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tulime just tagasi pikalt Brasiilia tuurilt ja mõned vihjed kõigile, kes plaanivad Brasiiliat külastada:

Transport: Rios soovitan kindlasti kasutada metrood. Väga soodne ja mõnus oli seda kasutada. Kollased taksod taksomeetriga on kõige odavamad. Lennujaamast ei tasu võtta muud kui taksomeetriga kasot. Hotellides pakutakse fikseeritud hinda näiteks sõiduks lennujaama, kuid taksomeetriga tuleb ka siis odavam. Sõidud bussiga max 3h väga mugavd bussid ja mis peamine väga odavad. Brasiilia siselennud on aga väga kallid, lisaks üllatavad vahemaandumised. Muidu on lennukid seest ilusad ja uued. Kuid meil maksid siselennud rohkem kui lend Tallinn-Rio-Tallinn.

Toit: Pole midagi halvemat kui Brasiilia toit. Ainus normaalne toit oli Amazonases. Kuid Rios ja mujal me kahjuks midagi head ei saanud. Korraga taldrikul RIIS; KARTUL; MAKARON? WHAT?

Hotellid: Loomulikult sõltub kõik hinnast. Kui minna randa soovitan võtta midagi odavad kohe ranna äärest see käib randade kohta mis on brasiilia suurtest linnadest väljas näiteks saartel jne. Sisuliselt sa oled ju 24h rannas ja kasutad ööbimist vaid magamiseks. Milleks bassein kui sul on ookean ja lained super liiv jne. Hommikusöök on nii ehk naa kõigis sama halb. Rios soovitame võtta hotelli Centrosse või kuhugi kuhu ulatub metroo. Rannas olevad ja seal lähedal on hotellide hinnad kallid ja nad on kõik seest ma ei tea kiviajast. Vähemalt 4 ja 5 tärnised. Piltidel on bassud ilusad tegelt on nad katusel 2x3m ja musta veega. Metroo toob sind randa ja viib rannast koju mega odavalt. Interneti eest võite maksta, kuid meil töötas levi normaalselt vaid hotelli alumisel korrusel.:) Iguazu Resort oli väga ilus hotell. Kui lähete koskesid vaatama. Soovitan seda teha mõlemalt poolelt. Kui Brasiilia poolelt on võimalik saada head panoraamvaated koskedele, siis Argentiina poolel on neid võimalik nii öelda pea et tajuda. Lisaks on Argentiina poolel odavam sõita paadiga koskede all jne. Ilha Grande saarel mis nende arvates ilusaim soovitame võtta hotell kohe randa, kuna see väike linn seal on noh nii ja naa. Parimad rannad on saare teises otsas. Lopes Mendez on muidugi super rand, kui tuleb arvestada, et seal on ka rahvast rohkem. Liiv on vapustav lained mega suured jne. Saart külastage Riost bussiga ja edasi praamiga. Praam on palju odavam kui kiirpaat. Saarel liikumiseks peate arvestama transpordi kuluga randade vahel, kuna saare ületus jala on 3h matk üle mäe ja libe ja väga palav ja raske katsumus. 1,5 liitrit vett 100% alla selle ei mängi välja kui siiski jala lähete. Copocabana ja Ipenema Rios samuti ilusad, kuid palju rahvast ja hoidke oma varandust toolide vahel hea kui kinni seotud tooli külge.

Turvalisus: Olge mõistlikud võtke ehted ja jätke need koju. Ostke kohalikud odavad asjad. Usun et saate kahe peale ühe telefoniga hakkama. Lisaks ei ole mõtet kell 22 õhtul suurt kaamerat kaasa vedada. Päeval oli kõik väga turvaline ainus asi mis haiget tegi oli 45 kraadi ja päike. Võtke kaasa 20+ kreem ja 50+ näkku.

Amazonas: Gero mida siin kiideti on tõesti ka meie kiitust väärt. Midagi ei ole öelda tegime ja nägime viie päeva jooksul kõike. Arvestage lihtsalt sellega, et kõik on seal lihtne toit on hea. Laske paadil viia end kohaliku poe juurde on õlu ka kaks korda odavam. Me saime kuidagi noorte pundiga seal ühte paati ja oli palju nalja ja elu. Õlut ostke rohkesti ja maitske ka kohaliku kookose puskarit. Lisaks arvan, et 5 päeva on seal olemiseks maa ja ilm. Rohkem lihtsalt ei jõua see on päris kurnav. Püüdsime, katsusime ja ajasime taga kõike: tarantlid, skorpionid, maod, ahvid, igast linnud, gekod igas suuruses, laiskloomad ja muidugi alligaatorid. Soovitan sinna tõsiselt kaasa võtta midagi, mis vihma peab saime vaid korra vihma, kuid pärast seda oli kõik märg ja asjad kuivavad seal üpris kehvalt kuna niiskust on väga palju. Jalgpallist nii palju, et isegi amazonases on nad sellel alal võlurid ja lehma neilt võita on väga ebareaalne pigem jääd rahast ilma. Võtke kaasa ka kõik, mis vähegi sääski tagasi hoiavad püksid, mis liibuvad pole head, kuna hammustavad ka läbi nende nii mis hirmus. Soovitan väga võtta kaasa ka binokkel, lisaks taskulamp hea on matklamp, mida saab pähe panna, nuga ja välgumihkel. Nalja ei ole ja kõike võib juhtuda. PÜÜTKE KINDLASTI Piraajasid.

JÄTKE KINDLASTI KOJU PLÄTUD ja KAMPSUNIT teil ka vaja ei lähe. Koha pealt saate need 5-10 euroga ja parimad mida kandnud olete. Neid müüakse iga nurga peal. Kaubelda on võimalik kui 5-10%. Maksta sai nii Debeti kui Kreediitkaardiga, kuid hea on kui sularaha on taskus. Odavam on võtta pangast raha välja. Bradesco töötab teised nii ja naa.