nublutibu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

@Teadja, kust sa leidsid pakkumise rendiautole 116 euroga? Aitäh :)

To matkaja. Qatar peaks olema viisavaba jah ning lennufirma lehel see ka kirjas, et kuulume nende 80 riigi sisse, kes viisat ei vaja. Teised riigid vajavad transiitviisat. Eestlane ei saagi Qatar Airwaysi lehel viisataotlust teha isegi siis kui tahaks, sest seal kodakontsuse valiku all pole eestlast, Sellest järeldan, et ei pea midagi tegema.

Mul hoopis teistlaadi küsimus. Kas Horvaatiasse minnes tuleks kaasa võtta kohaliku raha või saab enamikes kohtades hakkama kaardiga ja eurodega?

Lähme ise ka 3 ja 5 aastasega ning mõtlesin 3sele tooli kaasa võtta või siis ostame kohapeal istumisalused. Enamasti on rendifirma pakutav mõtetult kallis.

leidsin hea hinnaga transfeerifirma ühest teisest foorumist: http://www.hbtransfer.com/taxi-transfer/

Mina soovitaks minna septembris, sest oktoobris on ilmad heitlikud. Kas oskab keegi kommenteerid,a kuidas seal ühistransport liigub, on lihtne ja mugav või pigem ei? Võtsime ka omale rogks'i pakutud resordi ja mõtleme, et igaks reisi päevaks pole mõtet autot ilmselt rentida, kuna esimesed päevad kuluvad kindlasti ära lastega basseinide ääres. Aga sinna on ka lennujaamast kohale vaja saada :) Mida kasutada?

Meie lähme 2 perega (lapsed 4-7) mais Horvaatiasse, lendama Zadari. Olen küll omalkäel autoreisil 10a tagasi seal korduvalt käinud, kuid siis olid teised huvid ja sihid :) Mida seal piirkonnas lastega teha ja kuhu oleks sobiv majutust otsida? Kuna tagasilend on väga vara hommikul (kl 6.45) ,siis väga kaugele ei tahaks majutust otsida. Kuna mais ilmselt võib meri veel üsna külm olla, siis otsime basseiniga majutuskohta. Lugesin ka teisi teemasid ning leidsin piirkonna Siberniku ja Trogiri kandis, aga võib olla tasuks hoopis KRK poole suunduda ja nt paar päeva saarel olla ja paar päeva rannikul seal kandis? ilmselt on meil ka autorent vajalik.

Meil minek 16.01. Majutuse bronnisime ette Loizas (3 bdr korter mere ääres ja basseiniga) ja Culebral. Kas keegi oskab öelda, kuidas saab ilma rendiautota hästi lennujaamast Fajardo sadamaase ja pärast tagasi? kas keegi käinutest kommenteeriks autorenti, et mis maksud kohapeal juurde tulid, millene on hea rendifirma?

Meie seltskond läheb PR-i jaanuaris ning otsime parasjagu majutusi ja autorenti. Avastasime, et kui jätta auto rendi lõpus mujale, siis on seetõttu kohe hind ulmeline (kui tagastada samas kohas on hind 177, kui jätta 100 km eemale, on hind 505 meie perioodi eest). Kes juba nüüd käinud, mis on kohapealne kogemus, kas määritakse lisaks kindlustused pähe ja mis need lisakindlustused maksavad? olen korra 5a tagasi PR-is käinud ja kuigi autorendi lehel oli suur kiri, et lisakulusid ei ole ja kõik on hinnas, maksime me siiski kohapeal üsna krõbeda summa erinevate kindlsutuse eest juurde. Omal on plaan veeta 6 ööd nö mandril ja siis viimased 3 ööd Culebral. Seetõttu tahakski jätta auto Fajardosse sest San Juani lennujaamast Culebrale vist ei liigu mingit usaldusväärset transporti, millega arvestada.

Taorminas tore käia, aga minu jaoks liigselt "rikastele turistidele". Aga tänud. Ma leidsin paar vahvat nö mäe otsas villat basseiniga, ehk võtame midagi säärast hoopis, auto on ka, siis saab alati linna sõita kui vaja :)

Aga kumba piirkonda võiks rohkem vaadata, st kummas rohkem õhtuti miskit teha, ilusamad rannad ja mõnusam, kas Cefalu kant või Giardini Naxose kant?

Vaatasin ka jah et see linnake suts kaugel meist. Korra mõtlesin, et lendame alguses Palermosse, kuid kuna mul kehvad kogemused selle linnaga (ei meeldinud), siis saigi Catania seekord võetud. Ööbimist olen hetkel vaadanud ka Cefalusse. Aga mida võiks vee seal Catania kandis kaaluda ööbimiseks? ma tegelikult 2x Sitsiilias kunagi käinud (ca 6-7 a tagasi), aga ega eriti enam miskit ei mäleta.

norsu, miks see pommiauk on? me küll rendime auto ja tõenäoliselt sõidame pea iga päev kuskile mujale, aga tahaks, et ööbimislinn oleks ka selline, kus vähemalt õhtu mõnus jalutada, kuskil süüa ja mõni naps võtta :) Kas kelelgi on autorendi soovitusi ka? Lendame muidu cataniasse, aga Sitsiilia piisavalt väike, et võiks ööbida igas otsas.

Soojendan veidi teemat. Plaan minna 4kesi nädalaks Sitsiiliasse septembris. Sooviks majutuse soovitusi. Pigem ilmselt eelistaks kuskil vahvas linnas, mis poleks ligia väike ja oleks hea ujumisvõimalus. Kindlasti võtame ka rendiauto, aga igal ühtul saabuks ilmselt majutuskohta tagasi. Või on mõtekas ööbida mitmes kohas?