kam33leon2

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie käisime just Helsingist Norwegian'iga. Helsingisse sõitsime laevaga, sealt edasi trammiga raudteejaama (Viking Line'i sadamast tramm nr 5, Länsiterminaalist tramm nr 9) ja raudteejaamast on juba pidev otseühendus Vantaa lennujaamaga. Kohapeal Dubais liiklesime peamiselt metrooga. Kuigi takso on võrdlemisi soodsa hinnaga (mitte küll siiski nii odav kui metroo), on takso kasutamise miinuseks pidevad ummikud, kus läheb kaotsi palju aega ja ka taksomeeter tiksub minutihinna põhiselt. Avalikes randades nagu Mamzar Beach ja Umm Suqeim, mis jäävad metroojaamadest kaugemale, on sageli päeva lõpupoole, kui rahvas lahkub rannast, meeletud takso järjekorrad. Seega on võimalusel mõistlikum kasutada liinibussi (nt Mamzar Beachist sõidab buss nr C28 Deirasse). Ühistranspordiga liiklemiseks on mõistlik osta metroojaamast Silver kaart, millele saab pidevalt raha juurde laadida ja see kehtib nii metroos, bussis kui ka trammis. Tramm ühendab metrood Jumeirah Beach Resortiga ehk siis rannapiirkonnaga, kus asuvad kallid hotellid. Infoks veel, et ka Palmisaarele (palmikujuline tehissaar) pääseb rongiga. Palm Jumeirah trammipeatusest läheb rong (Palm Monorail) otse Atlantis the Palm hotelli ja veepargini palmisaare tipus.

Just käisin Air Balticuga Roomas, ümberistumisega Riias. Pean ütlema, et tõenäosus, et kuskil lennujaamas kohvrit mõõdetakse ja kaalutakse, on suur, aga variandid, kus seda tehakse, on nii ja naa. Tõsi on, et käsipagasi kohvrisse peavad mahtuma ka käekott ja sülearvuti. Mind sunniti neid kohvrisse pressima juba Tallinna Lennujaama väravas, samas ei kaalunud tol korral Tallinnas kohvrit keegi (mul oli online check-in tehtud, st ei teinud check-in'i Tln lennujaama letis). Riias Rooma lennule ümberistumisel marssisid inimesed väravast läbi lennukisse, käekotid käevangus ja kohvrid järel lohisemas ning keegi ei teinud numbrit, et on mitu ühikut pagasit. Tagasisõidul aga Roomas kaaluti mu kohver üle ning selle kaal oli 12,8 kg (samas nägin, et see sõltub ka lennujaama töötajast, kuna kõrval check in'i lauas mõningaid reisijaid ei sunnitud kohvrit kaaluma) ning pidin selle saatma äraantavasse pagasisse, mis maksis mulle täiendavalt 40 eurot. Riia lennujaamas tagasilennul nägin, et väravas mõõdeti küll kohvrite suurust, samas sellest, mitu ühikut pagasit käes on, ei tehtud probleemi. Igatahes parem karta, kui hiljem maksta kallist pagasitasu.

Kas keegi oskab soovitada kohti, kuhu Alanyas välja sööma minna? Kas Alanyas on delfinaarium, mida lapsega külastada?

Goadventure ütles täna hommikul, et nemad pole oma reise tühistanud, kuivõrd nende hinnangul on olukord kuurortides rahulik. Meil on broneeritud reis 10.aprilliks. Samas olen kuulnud, et kõrgendatud ohuga riikides ei pruugi kindlustus kehtida, st kui midagi peaks kohapeal juhtuma, siis kindlustus kahjusid ei hüvita. Kas keegi oskab kommenteerida, kes on lähipäevil minemas või oma kindlustusfirmaga sel teemal suhelnud?