Seitse77

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kindlasti ei saa mainimata jätta, et kohalikud on ülisõbralikud ja abivalmid.. Ehk on kõige targem nende käest uurida, kuhu tasub minna. Kui veab, viivad äkki ise kohale ka!

2013 augustis sai Maltal käidud. Lennujaamast ostsime nädala bussipileti - siis maksis 12€. Bussiplaanis olevaid aegu ei tasu küll usaldada, sest need sõitsid seal ikka täiesti suvalisel ajal. Mõnes peatuses oli ka reaalaja info - seda saab usaldada! Bussid sõitsid tõesti väga kaua.. Aga bussiaknast nägi ka reaalset elu.. Autot ei julgenud rentida, kuna seal vasakpoolne ja väga tihe liiklus.. mingeid erilisi reegleid seal ei paistnud ka olevat, ringile sõitsid kõik nii nagu jumal juhatas. Palju plekimõlkimisi oli ka ikka näha..

Kuna ööbisime Marsaxlokk'is, siis põhimelu ei näinud, aga kindlasti vaatamist väärt kaluriküla. Pühapäeviti peaks seal olema kalaturg - lisaks kalale ka riideid ja kõike muud ja väga odavalt! Siis bussid sõidavad natuke kõrvalisel marsruudil.. meie ootasime mitu tundi bussi, mida ei tulnudki.. Samuti oli Marsaxlokkis lisaks ülikallitele ka väga odavaid söögikohti, ühe nimeks vist Cafe de Paris vms. Pizzad olid seal küll head ja suured ja kui ei eksi, siis 5 euriga sai küll söönuks-joonuks. Samuti leidsime Valletta põhitänavalt ühe odava ja super teenindusega söögikoha, mille nime ei mäleta.. Kui otsida, siis leiab kindlasti igalt poolt odavaid söögikohti ka, ei tasu kohe kõige kallimasse minna..

Vallettas soovitaks ise ringi jalutada ja vaadata. Ka Sliema on superilus linn! Kindlasti on vaatamist väärt Comino saar ja Gozo. Viimasel tasuks külastada kindlasti Azure Window'i ja Ramla Bay'd. Marsaxlokis tahtsid kohalikud meid viia lähedalasuvasse St Peter's Pool'i. Pidi olema vinge koht, kuid meie sinna ei jõudnud..

Ei tea, kuidas maikuus mereveega on, aga kui plaanis ujuma minna, soovitaks kindlasti veejalanõusid.. Kivid olid väga valusad.. Ja ei tasu ära ehmatada, kui kalad vees näksima hakkavad..

Hetkel ei tulegi suurt midagi meelde. Palju sai nähtud ja palju jäi nägemata - sest bussid on väga aeglased ja lebotasime pool päeva rannas ka :) Lennujaamast tasub võtta erinevaid Malta kaarte - seal ka põhilised turistikad ilusti ära märgitud.