lyssi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

1 meeldimist
5 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jama jah. Aga kaks nädalat pole kunagi aega ära olla. Või kui ka teha aega, siis ehk minna juba kuskile kaugemale. Edelarannik ju jubedalt rahvast täis. Või ei? Majutuse hinnad läksid ka järjest kallimaks, mida lõuna poole vaadata. Samuti ka hinnad supermarketites.

Oleme nüüd paar päeva tagasi olnud ja vaadates praegust ilmateadet tuleb ikka enesehaletsus peale: "Miks just minuga alati nii läheb!?" Külm oli. Põhjarannikul ja Fasnias ja mõnel päeval ka üle terve saare oli koguaeg vahelduv sadu. Ja kui ka paistis päike, ei tulnud isegi mõttesse riideid vähemaks võtta, sest igal pool oli kõva ja külm tuul. Käisime päikesejanus ära ka turistirandades Costa Adejes ja ka seal olid rannad kokku pakitud, sest oli nii meeletu tuul. Nina põles küll ära lauspilvisel päeval Playa de Las Americasest postkaarte otsides, aga rannailma ei olnud.

Üks meie majutusi asus 500m merepinnast La Sombrera külas ning seal oli ikka igal kellaajal väga karge. Kõik need ruraalsed majakesed on ikka ehitatud pigem kaitseks kuumalaine vastu (meil oli ka võimalus soovi korral maja all koopas uinak teha, kui ilm siesta ajal liiga palavaks läheb). Väga armas ja kauni vaatega maja oli kitsefarmi kõrval mäe künkal, aga koguaeg oli vastik külmatunne sees. Kõige nukram oli fakt, et meie kasutuses oli ka privaatne bassein, kuhu ühe korra isegi kargasime sisse, aga pidime siis ka kohe üles tuppa kuuma duši alla jooksma...

Esimeses majutuses, Puerto de la Cruzis, olime vanalinnas (ehk siis mitte kõrgel mägedes), aga hotell oli samuti jubekülm ja rõske. Akna pidid nagu lahti tegema, et niiskust vähemaks läheks, aga ega sooja õhku õuest juurde ei tulnud ja ka põrand oli raudkülm. Väljas liikudes oli aga mõnus - meie jaanipäeva ilm. Sellest hoolimata tahaksin ikkagi järgmine kord ka Puerto de la Cruzis paar päeva-ööd veeta. Külastatud suurematest linnadest meeldis see kõige rohkem - väga ilus ja näeb ka kohalikke inimesi, mitte ainult saksa vanapaare (asi, mida Las Americases ja seal kandis ei juhtunud...) Teine koht, kus võiks järgmine kord ööbimine olla on Los Gigantese kant. Mulle see lõunarannik ikka niiväga ei istunud - maastik oli selline, nagu peaks olema väljas silt "under construction".

Meie reis kujunes ihaldatud passiivsest puhkusest rannas hoopis väga aktiivseks. Sai 700 km maha sõidetud. Meeletult ilus oli sõit Santa Cruzist Tagananasse. Mina ei olnud varem nii kõrgetes mägedes sõitnud nii et kuigi olin kõrvalistmel, olin õhtuks alati rampväsinud, kuna hoidsin iga kurvi peal (ehk siis iga ~20m tagant) keha hirmust krambis. :)

Suurim elamus oli Teide. Kuna koguaeg oli pilves, nägimegi Teide lumist tippu alles 5. päeval ca 1000m kõrgusele sõites esimest korda. Ja kõige ägedam oli selles "sissekukkunud kraatris" täiesti tasase maa peal ringi sõita, mõlemal pool vulkaanilised künkad ja nende taga pilved (alla ju ei näe enam midagi) - täiesti nagu oleks teisel planeedil!!! See võibolla oli isegi võimsam tunne, kui Teide enda nägemine. Üles ei lastud (käis vist mingisugune hooldustöö) ja ega poleks julgenud ega tahtnud minna ka, sest juba jalamil oli õues nii külm, et üle 2 minuti ei suutnud mina oma kampsuni ja kilejopega autost väljas olla.

Kokkuvõtteks ütleks siis seda, et Tenerife on väga kaunis saar ja ei ole midagi nii, et alati on 20 kraadi ja ujutav ookean - võib sattuda ka sellise anomaalse nädala peale, nagu meil oli, aga sellegipoolest on seal seda silmailu nii palju, et see kompenseerib kõik muu.

Ma ilmselt ei hooma seda, kui väike see saar on. Põen selle pärast, et üks elamine on põhjarannikul, teine suhteliselt kõrgel merepinnast (La Sombrera) idarannikul. Aga eks tuleb siis lihtsalt hommikuti päikese suunas sõita!

Aa, selline küsimus siis juba ka, et kui Teide puhul jäime tipu vallutamise loaga hiljaks, kas peaks ikkagi minema selle raja peale? Või on Masca sellisel juhul mõttekam pingutus?

Elukoht on pool ajast Puerto de la Cruzis ja teine pool Fasnias.

Ohoh! Seda ma tahtsingi kuulda :)

novot, ma ei pidanud. ;)

muide, kas see "suvaline täpsustamata hotell", mida veel eriti odavalt pakutakse, on tavaliselt jube? teate midagi sellest?

kuidas palun? :D

www.reseguiden.se täiesti reaalsed hinnad, kui erilisi eelistusi hotelli või isegi saare suhtes ei ole (nagu meil). lennud lâhevad küll Stockholmist, aga kuna siin elan, siis ei ole suvalisel ajal ilma pikema planeerimiseta lendamine probleem.

tasub vist ikka viimase hetke pakkumisega võtta terve pakett. kui minna umbes nii, et eelmisel õhtul ostad piletid, siis võib saada 200€ga lend + majutus nädalaks. olgugi, et võib ka saada piletid 50€ edasi-tagasi, aga ega see koos viimase hetke majutusega ilmselget ei tule kuskilt otsast odavam.

aitäh tagasiside eest!

plaanin ka minna, aga märtsi lõpus ja algusega Stockholmist. olen jälginud viimase hetke pakkumisi ja umbes 300 euroga saab peaaegu koguaeg Kanaari saartele edasi tagasi + majutus. küll aga siis peab olema kuupäevade suhtes paindlik - sista minuten.

http://www.reseguiden.se/sista-minuten

tegelikult oligi alguses plaan minna ükskõik kuhu soodne on eelmise päeva õhtul! (omamoodi ka seiklus) aga eks ikka hirm, et jään millstki paremast ilma paneb planeerima. :) see aspekt on ka, et kui viimase hetke pakkumisega minna, siis pigem ju pakettreisile, kuna hotell on ka juba bookitud ja hinna sees. kui ainult pileti ostad, siis majutuseteema on kuuldavasti keeruline. st - kas viimase hetke majutus mitte hirmakallis pole?

mis kohtadel muidu veel silma peal võiks hoida peale trip.ee?

huvitav, kas see oli ka mingi error-pakkumine. märtsiks on hind ühe koha võrra suurem. 19196 sek nimelt.