tiiduonu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tuled lennukist välja lähed lennujaama, seal tuulutad dollareid. Vähemalt aasta tagasi Kilimanjaro lennujaamas käis asi nii.

Käidud 2011 juuli lõpp-august.Läbi Serbia, Bulgaaria. Canakkale kaudu Trooja hobuse juurde, Pamukkale,Kas-is üks päev merel, Efesos, Göreme, Kapadokkias üks päev mägedes, Tuz-i soolajärv, Ankaras üks päev, Istanbul üks päev ja koju. 17 päeva, 9500 km. Neli ööd 25 m kaugusel merest. Ööbisime telgis, kämpinguid ei külastanud.1 auto, 4 täiskasvanut.400 eurot nägu (küttekulu ja teemaksud, kaasa võetud toit)

No nüüd läks liiklusfoorumiks kätte. Et kes sõidab lubatud kiirusega see on jobu ja sõitku kodus metsade vahel. Kas te olete ka mõelnud, mis saab siis kui siin kiidetud Läti kolmandat rada tekitades eessõitev rekka tõmbab vasakule oma sõiduraja keskele, sest tee peenral sõidab näiteks jalgrattur? Veoka taga olev juht (ka teepeenral)näeb teda viimasel hetkel ja jalgratturist (jalakäijast jne) jääb alles.... Muuseas mööda kimavad mööda seal need kelle kiirus pole 95-100 vaid tunduvalt rohkem. Mind nad pole seganud ja mina neid ka mitte. Meie oleme oma seltskonnaga ka Poola pealinna jõudnud ca 12-13 tunniga ja ei põe alaväärsuskompleksi. Sõitke ikka nii, et ise jääte terveks ja auto ka. Kiirsõidu oskuste näitamiseks on teised kohad. PS:Vaadake vene liiklusvideosi siis näete kui kiiresti võib olukord muutuda ja mõelge,mis läks valesti.Õppige teiste vigadest!

Mind on alati imestama pannud inimesed, kes plaanivad reisile raha ca 1000+ eurot ja tahavad kokku hoida 39 eurot kollapalaviku vaktsineerimiskulu. Kas tõesti on parem lasta kellelgi kusagil lennujaamas lasta torkida ennast mingi süstlaga ja halvemal juhul istuda 10 päeva karantiinis või üldse ots ümber pöörata.Käisin kaks korda vaktsineerimas, sest üks arst ütles et pole vaja; teine et võiks olla. Esimene kord jäi kollapalavik tegemata. Ega Eestis ei tea keegi, mis olukord piiril hetkel valitseb, kes mida küsib. Aafrika on äraarvamatu. 16.02 Kilimanjaros keegi midagi ei küsinud, tagasilennul 01.03 Nairobis ka mitte.

Paak tuleb head bensiini täis kallata ja kork kõvasti peale.Põleti alla piiritusetablett põlema. Selle kuumus soojendab põleti üles ja ühtlasi tekib surve bensiini kuumenedes paagis.Kas piiritusetablette veel kusagil müügis on ei oska öelda.Kui põleti ja paak on ilusti soojenenud, siis ei tahma leek priimust ära.