kaisalii

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

5 meeldimist
2 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

AMS kaudu reisides on PCR testi nõue + viimase 4h jooksul tehtud antigeeni test, seda ka transiidi puhul. 

Dubaisse saabudes on suur tõenäosus, et lennujaamas tehakse veel 1 test ning kuni testitulemuseni oled isolatsioonis.

Lahkumisel testinõue oleneb lennufirma nõuetest.

jaanusm - ikka on, küsid neilt ainult reisitõrkekindlustust. reisikindlustus koosneb kolmest põhikomponendist, mis on tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustust, saad neid komponente võtta või jätta nii kuidas soovid.

Kust tuleb selline info...?
Sööki on alati olnud võimalik ette tellida ja alates detsembrist ka istekohti. Söögi osas peaks olema info ka infolehel, mis reisidokumentidega edastatakse.
Tez Touri reisidel on istekohtade broneerimine olnud võimalik juba pisut kauem.

Egiptus (Sharm, Hurghada), Kanaari saared (Tenerife, Gran Canaria), AÜE (Dubai), Tuneesia (Djerba), Itaalia (Bergamo). 

Oled leidnud parima viisi Austraaliat näha. :)Melbourne on väga ilus linn ning jah, sellest lääne poole jääv Great Ocean Road oleks kindlasti avastamist väärt.MEL-SYD vahele jääb veel ka Mt. Kosciuszko - kui on soov Austraalia kõrgeima mäe otsa vanssida.Sydney enda lähedal võib Palm Beachi minna vaatama kuidas Kodus ja võõrsil purki saab, Royal National Park (seal on figure 8 pools, mis on päris ägedad kuid nõuab paari tundi, et kohale jõuda), Sydneyst välja sõites Blue Mountains National Park. Byron Bay enne Brisbane'i on väga ilus ning vahetult peale Brisbane'i on Noosa heads, mis mulle ka väga-väga meeldis. Tripadvisor on hea abimees reisikava kokkusaamiseks. Ja kui kunagi peaksid veel Austraalia ette võtma, on hea kavasse võtta Cairns-Brisbane. :) Cairnsist üles jääb Port Douglas ja Daintree rahvuspark - see on päris võimas džungel ikka.. ja võttes suuna alla, siis Airlie Beachilt saab teha nii päevaseid kui pikemaid trippe Whitsunday saartele ja snorgeldada suurel korallrahul. Üks ägedamaid vaatepilte, mis mu silmad näinud on. :)Ööbimise koha pealt on wikicampsi app jah parim soovitus, seal kõik olemas, k.a. kasutajate tagasiside ööbimiskoha kohta.Kokkuvõttes - Austraalia on nii äge maa, et sellest ma võikski rääkima jääda ja avastamine ei lõpe seal kunagi.

Estravel annab ise järelmaksu, mitte läbi panga.

olen korduvalt reisinud 50 000mah (=250wh) akupangaga ja nüüd saan teada, et limiitidest väljas. :D Tallinna lennujaamas kord küll uuriti kuid lasti läbi. Peaks vist igaksjuhuks väiksema vaatama siis reisideks.. muidu see on ebayst ~15€ eest soetatud ja siiani truult ja hästi teeninud.

See ei ole ainult LAVi puhul nii vaid üleüldse kui on alaealiste lastega reisimine juhul kui reisib vaid üks lapsevanem või kui perekonnanimed erinevad. Tingimused tasub alati sihtriigi saatkonnast üle uurida kas on tarvilik teise vanema (notariaalselt kinnitatud osadel juhtudel) volitus (kui reisib üks lapsevanem koos lapsega) või sünnitunnistuse koopia/rahvastikuregistri inglisekeelne väljavõte, kus on mõlemad lapsevanemad peal näha (juhul kui ühe vanema prk nimi teine). Täpsem info on ka Välisministeeriumi Reisi Targalt kodulehel olemas: https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/

Unustasin siin kogemust kohe jagada kuid nüüd käidud ja tehtud. Ühesõnaga meie ööbimine oli Kemeris. Kuna mingit päris tundmatut firmat ei tahtnud võtta ja ainuke tuntum nimi seal oli Europcar, siis sinna sammud seadsimegi. Päevaks autorent oli 40€ (kõige madalam autokat ja 0-omavastutus) ja küsisime ka hotel deliveryt, mis oli 5€ lisaks. Meie puhul oli veel see "kala", et krediitkaarti meil polnud ning uurisime kas saaks ka sulas deposiiti jätta. Sai, 150€. Pabereid täites küsiti lisaks autojuhiloale ka passiandmeid kuid kuna passe kaasas polnud, leppisime kokku, et järgmisel hommikul kui auto saame, anname üleandjale meie passikoopiad. Hakkasime siis juba kogu summat maksma kui rendileandja ütles, et makske praegu vaid rent, andke deposiit homme. No mis meil selle vastu saab olla.. Hommikul toodi auto kenasti kokkulepitud ajaks hotelli. Mis pani veidi imestama oli see, et auto paak ei olnud täis, mille peale me helistasime eilsele töötajale (kuna auto üleandja inglise keele oskus oli 0-lähedane) ja ta ütles, et noo püüdke pärast sama palju tagasi tankida. Noo... ok, mis meil üle jäi. Ja kusjuures passiandmed ja deposiit jäi ka sellel tüübil meilt küsimata. Aga kui rääkida nüüd sõidukogemusest ja liikluskultuurist sealkandis, siis karta pole midagi. Liiklus oli väga rahulik, tuleb vaid arvestada, et türklased väga suunatuld ei armasta ja kahe rea vahel sõitmine on ka üsna tavapärane. Ehk siis pikivahet tasub hoida. Kui kütust tankima hakkasime, siis olime paraku liiga helde käega ning sellesosas jäi rendifirma plussi. Kuid ka siin tegime nii Türgile omaseks saanud kauplemist, et kauplesime ka osa kütuserahast pärast rendikontoris tagasi. Nende seletus mitte kasutamaks "full to full" poliitikat oli see, et enam nad seda ei kasuta kuna liiga palju toodi autosid tankimata tagasi. Et ee.. milleks siis deposiit on. Või krediitkaardi andmed. Neil ju sellisel juhul õigus kütuseraha deposiidist kinni pidada. Ei tea...Kohalik ekskursioonigiid muidu rääkis, et Istanbuli liiklus olevat väga kaootiline. Kui juba kohalik nii ütleb, siis seal vist ei julgeks omapead autoga ringi vurada. Kuid see jutt, oma kogemus puudub.Vot selline esimene Türgi autorendi kogemus siis. :)

Merle, me ei ole veel läinud, seega ei oska (veel) midagi soovitada. Kuid paari päeva pärast minek, eks ole siis kohapeal näha., ehk oskan pärast muljeid jagada. Aitäh Natalie soovituste eest! Tunduvad asjalikud valikud.

Asi ei ole mitte Turkish Airlinesis vaid vahendajas, kelle kaudu te broneerisite. Nii ongi, et see, kes on piletid müünud, peab muudatuse kinnitama.

Aitäh tagasiside eest! Me oleme ka kahe käega sellise reisiviisi poolt, sõitmist võõrsil-liiklust (ehk seda asja poolt) ei karda kuid pigem olukord riigis teeb pisut muret. 

Sinu kahjuks on hullu küll jah, sest ülejäänud lennud tühistatakse.

Isiklikult arvan, et Antalya lähedal on hotellivalik rohkem kvaliteetsem  (Kemer, Belek, Tekirova). Kuid jah, kõik oleneb sellest, millega inimene juba rahuldub. nt Güralid, Rixosed, Barut Kemer, Hilton, Akka Antedon, Akka Alinda head hotellid. Alanya pool soovitaks Meryan'i.Tasub jah vaadata mõned välja, teha endale selgeks, mida hotellilt ootad ja siis uurid lähemalt oma valitud variante. :)

Kui soovida ikka mõnusalt sooja ilma, siis Kanaarid :)

Just, Lemkal õige info. Viisavabadus eestlastele kehtib vaid 5 päeva ja tingimusel, et saabutakse riiki läbi Minski lennujaama. http://estonia.mfa.gov.by/en/consular_issues/a81c907e9c5ea81a.html

Küprosel (kehtib ka Kreeka kohta siis) zivania. öääääääääkk