kylli28

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Itaalias käidud, teemaksude osas on üsna õige arvestus, et 100 km on 10€ ja ainuke ummik oli pühapäeva õhtul Veneetsiasse sissesõidul, me pidime ringteelt otse edasi sõitma ja seal ei saanud küll aru, kes kuhu ja kuidas, muus osas aga- ei midagi hullu! Ja Itaalia liiklejad on täitsa normaalsed, välja arvatud nende signaalitamiselembus, kui kipud nende arust käänulistel teedel liiga aeglaselt liiklema või kuhugi toppama jääma, minu meelest on näiteks Poolakad palju hullemad liiklejad :) Seda ka, et liikluspiirangutest pidasid Itaalias vist küll kinni ainult turistid...

Kui tänavust suve vaadata, siis päikesenälg on ilmselt nii suur, et kuuma ei pane tähelegi :) Vaatasin ikka kortereid jah ja seal on ikka väga paljudel juures kiri, et voodipesu hinna sees või siis voodipesu lisatasu eest (tasu suurust ei ole tavaliselt) ja siis on korterid, kus ei ole voodipesu kohta sõnagi. Muudes Euroopa riikides ei ole tulnud pähegi voodipesu pärast muretseda, see ainult Itaalia omapära, mille avastasin :) Esialgu on siiski korter broneeritud, kus on konditsioneer ja bassein, lisatasude kohta ei ole seal sõnagi.

Sõida siis Saksamaa kaudu, aga asi ei ole ju üldse nii hull nende vinjettidega, et maksta ei jõua :) Horvaatias maksad teemaksudeks palju rohkem, kui tee peal kulutad, kui tahad paljudes kohtades käia ja palju näha.

Lugesin nüüd siit foorumist, et augusti esimesel nädalavahetusel lähevad teed umbe, aga me tahaks just 3-dal augustil (pühapäev) Itaaliast minema saada, kas see on siis ilmvõimatu?

Võtan vana teema üles ja küsin lisaks majutuse kohta, üldiselt olen ma üsna segaduses nüanssidega, mis ette tulevad- näiteks voodipesu, kas eeldatavalt see on hinna sees või mitte, et kui eraldi pole märgitud voodipesu hinna sees, siis tähendab see, et omad linad kaasa? Toscanas konditsioneer, nii paljudes kohtades seda ei ole, kas see on ikka hädavajalik, kui plaanis minna juuli lõpus? Koristamistasu, kas siis kui seda ei ole märgitud, et hinnas, tuleb see juurde maksta? Tagatisraha, paljudes kohtades on märgitud, et tuleb kohe maksta, kui ei ole märgitud, kas siis ei maksta seda? Midagi veel, millega arvestada?

Seda ViaMichelini soovitati just teemaksude vaatamiseks, google ei näita ju teemakse? Plaanis ongi rohkem sõita mittekiirteedel, ümbrusega tutvuda ja rahulikult kulgeda, aga mõnikord on vaja ju ka kiirteele minna. Eks seal aitab sõita ikka enda GPS ja kaart on ka alati igaks juhuks kaasas, et elektroonilist juhendajat kontrollida. Aga igasugu soovitused kuluvad alati marjaks ära, eelistatult sellised seadusekuulekad soovitused :)

Sellest võib järeldada, et ViaMichelini teemaksude osas küll usaldada ei saa ja see 500 tundub ka ülepakutud.. Ja aitäh lingi eest, see on päris hea lugemine.