kriipsujuku1988

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
9 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Rannikuteelt läksin peatee peale, sest arvasin, et kõik albergued pole aprillis veel avatud. Samuti hirmutasid need pikad vahemaad, kus alberguesid igas linnas ei olegi. Nüüd sain aru, et päevas 30 km kõndida pole midagi võimatut ning kuna rannikutee Matosinhosest oli niivõrd ilus, siis valiksingi järgmiseks just rannikutee.

Caminol käidud ja jäin väga-väga rahule. Alustasin Matosinhosesest, et vältida tööstuslinnakut. Matosinhosest kõndisin Vila do Condesse, tee oli super maaliline ookeanikaldal mööda laudteed. Soovitan väga just sealt alustada, kindlast üks reisi tipphetki! Esimesel päeval kõndisime kuskil 28 kilomeetrit ja just need viimased paar kilomeetrit olid üsna rasked, õhtuks jõudsime hotelli (nüüd on võimalus ööbida ka Vila do Conde albergues). Edasi jätkasin peateed mööda. Üldiselt oli teekond väga ilus, suuremate linnade ümbruses oli ikka ka tööstuslinnakuid, kuid mitte palju. Järgmisena valiksin rannikutee, sest isegi aprillis oli peatee suhteliselt ülerahvastatud, õhtul hilisemad tulijad enam ööbimiskohta ei saanud. Rannikutee pidi vaiksem ning veelgi ilusam olema. Läheksin edasi ka Finisterresse. Soovitan caminot teha just aprillis-mais või siis sügisel, suvel kuumusega seda kõndimist eriti ette ei kujuta.

Vell üks küsimus.. Kas internetist on enne minekut mõtet ära osta piletid näiteks Park Gullli või Sagrada Familiasse?

Soovitan minna omal käel. Nii tuleb reisi lõpphind palju-palju soodsam. Käisime eelmisel augustil Barcelonas. Ryanaairiga (Girona lennujaam) edas-tagasi alla 200 euro. Ööbisime BED and BIKE hostelist, mis oli kõige parem otsus üldse! Sellist hostelit ja sõbralikke inimesi pole enne külastanud. Kõik oli puhas ja korras, võtsime privaattoa 2 voodiga, kuhu saime lisavoodi odavamalt juurde (voodi täpselt sama mõnus ja suur). Hostelist sai iga päev laenutada ratta, millega siis linna avastada (samuti suurepärane viis - 0 eurot ühistranspordile + kõik vaatamisväärsused sai ilusti ära nähtud).

Leidsime odavad piletid nii Milanoosse, Spliti ja Nice'i.

Milline neis oleks aprilli lõpus, mai alguses parim valik?

Kui valida Milano, kas jäädagi Milanosse või on mõni väiksem ja mõnusam paik veel seal lähedal (lennujaamaks siis Bergamo)

Eelistame Euroopat ja väga on meeldinud nt Barcelona.

Samas äkki oskab keegi selliseid lennupileteid või netilehte soovitada, mis on ümberistumisega, kuid sihtpunktiks ikkagi Lissabon. Hind võiks jääda alla 200€.

Mida arvate sellisest http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Bed-and-Bike-Barcelona/Barcelona/87846?dateFrom=2014-08-22&dateTo=2014-08-29#facilities hostelist? Äkki on keegi seal isegi ööbinud, kuigi paistab üsna uus olevat.

Kuidas Barcelonas muidu rattaga liiklemine toimib? Ning kas see tõsi, et rannansi võib sealt olla kuskil 15 minutit rattaga?

Hea teemaalagatus, nimelt otsin ise ka samasuguse marsruudiga odavat reisi.

Tahtsin küsida, et millise lennufirmaga tuleb lend kõige odavam või äkki tuleks teha hoopis vahemaandumisega sõit? (Praegu leidsin umbes 200 euroga piletid Tallinn-Girona Ryanairilt)

Kui ööbida mõnes Barcelona äärses väikelinnas siis äkki teab keegi mõnda odavamat sorti hostelit (ööbimine kaheses toas) või hotelli? Mis asuks soovitavalt mere lähedal.

Või kui ööbida Barcelonas siis seal odavat ööbimiskohta mere lähedel?