taavi7

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nõuavad jah krediitkaarti, kallimate autode puhul lausa kahte krediitkaarti (minule õige auto asenduseks antud BMW puhul nõuti). Saime siiski lõpuks ühe kaardiga hakkama, kui tõendasime tagasilennu ära. Äkki saab ka sularaha deposiidiga hakkama?

Küsi otse näiteks Eesti Hertzi kaudu, küll kalleim rendifirma, aga sain eelmisel aastal auto poole odavamalt(koos täiskindlustusega) kui Itaalia Hertzi kodulehel. Kui sa jah broneerid auto läbi vahendaja ja teed vahendajaga täiskindlustuse, siis rendifirma ise võib broneerida rentimisel omavastutuse summa ja liiklusintsidendi korral kasseerivad nad selle sinult sisse ja siis nõuad selle raha vahendajalt sisse. Omavastutuse summad on päris krõbedad, Opel Insignia omavastustuseks oli 1900 €. Ma algselt broneerisin auto AutoEurope kaudu ja valisin nende enda täiskindlustuse, aga siis tuli välja tingimus, et nemad hüvitavad omavastutusest ainult 1300€, seega 600 € oleks pidanud ise välja käima. Eestist Hertzist sain auto ka ette ära makstud, nii et kohapeal ainult vormistamise teema ja broneerivad ainult paagitäie kütuse raha (juhul kui tood tühja paagiga auto tagasi). Muidugi eraldi teema on see, et kas lubatud auto saad. Mina sain väiksema auto kui bronnil ja kui ma seal platsi peal ringi vaatasin, siis seal polnudki ühtegi sellises suuruses autot (keskklassi universaali).

Zyrtecit oskan ka mina soovitada. Lendsime eelmine aasta 1-aastasega ning see aitas väga hästi. Ja nagu veel eelpool oli välja toodud, siis aitab ka turseid alla võtta.

Selle autoga sai igal pool hakkama, vähemalt seal kus mina liikusin. Muidugi mägilinnade parkimiskohad on märgitud miniatuursetele autodele - BMW-l jäi terve ninaosa parkimiskohalt välja (muidugi selle ninaosa on tohutu). Firenze-s oli pigem probleemiks see, et parkimiskohti oli ülivähe ja need olid lõviosas mõeldud, kas kohalikule elanikule või invaliidile. Eks see jää igaühe enda otsustada. Kui tunned end juhtimises ebakindlana, siis linnades liikumiseks on kindlasti väiksem auto parem.

Reisil siis käidud ja Hertz ära proovitud. Esimene tagasilöök - antud hinnaklassiga auto puhul peab olema ette näidata kaks krediitkaarti. Seda tingimust ei öelnud meile ei Eesti Hertzist ega olnud ka nende kodulehel. Kallimate autode puhul on see mainitud. Aga kuna ma autorendi jaoks spetsiaalselt tegin endale krediitkaardi, siis polnud mul teist kuskilt võtta. Sama ka sõbral. Siis pakuti lahenduseks välja see, et me tõendame ära oma tagasilennu. Mässasime tükk aega, et oma tagasilennu piletid nende meilile edastada. Teiseks polnud neil sellise suurusega autot, mille olime broneerinud (Opel Insignia universaal või sarnane). Anti valida VW Touran 1,6 või BMW 318D. Kuna sõber sai samamoodi BMW, siis mõtlesin, et võtan siis sama. Segaduses unustasin küsida, kas on tegemist vähemalt universaaliga. Ei olnud - parklas seisis sedaan. No mis siis ikka, jõuga kohvrid sisse. Napilt mahtus. Muidu autol polnud viga - 2.0 diisel, automaat. Maantee peal 130 pealt võttis 5,1 - 5,2 l/100km - ökopill. Keskmiseks kuluks tuli kokku 5,7 l/100km. Kuigi vormistamisel öeldi, et uued autod ja kriimudeta, siis kohe peale vaadates leidis kriime igalt poolt(ju see nende jaoks on OK). Aga kuna meil oli täiskindlustus, siis selle pärast eriti muret ei tundnud. Soovitused suuremates linnades liiklejatele - otsige ette valmis parkimismajad ja parkige sinna ära, kuna tänava peal on parkimine võimatu.

Kui käru mahub läbi masina(läbivalgustamine) siis saab ka turvakontrollist sellega läbi. Just käisin ja pidin käru juppideks lammutama, et läbi mahuks.

Antud juhul pakkus Autoeurope juurde vaid enda täiskindlustust. See tähendab, et esiteks võib hertz nõuda auto vormistamisel omavastutuse osas katet (antud auto puhul 1900 eurot). Ning juhtumi korral kasseerib Hertz selle sisse ja peale seda pöördud alles Autoeurope poole omavastutuse kompenseerimiseks. Ning Autoeurope kompenseerib seda vaid 1300 euro ulatuses. Seega ma arvan, et see 100 euri rohkem maksta pole sugugi palju.

Keskklassi auto (Mondeo universaal või sarnane) oli nädalaks 450 euri. Koos Hertzi SuperCover kindlustusega. Tundub kõige riskivabam lahendus. Muidugi me võtsime 2 autot korraga ehk mõjutas pakkumise hinda.

Hertzi kodulehel on autode rendihinnad päris krõbedad, aga tuli mõte küsida pakkumist otse Eesti Hertzist ja siit tehti teglikult parim pakkumine. Pakkumine tehti koos SuperCover kindlustusega ning see on selles suhtes kõige parem, et kõik saab korraga ette ära maksta ning SuperCover ka Hertzist. Muidugi ma pole veel läinud ja ei tea, kas kohapeal võib veel mingeid sekeldusi tulla.

Palju Avis või Europcar on tavaliselt siis broneerinud?

Broneerisin läbi rentalcars.com-i Hertzi auto ja võtsin sealt lisaks omavastustutuse kindlustuse. See tähendab rentalcars.com peaks mulle vajadusel hüvitama omavastutuse summa. Küsisin Hertz Eesti klienditoest, kas Hertz siis omavastustuse summa(päris kallis 1900 euri) minu krediitkaardilt broneerib? Teenindaja ütles, et sellele küsimusele ei saa kindalalt vastata, kuna osadel juhtudel võetakse ja osadel mitte!?! Ongi nii suvaliselt? Oskab keegi kogenum öelda, kuidas selle omavastutusega on?