kva

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

18 meeldimist
1 postitust
35 kommentaari
Viimased kommentaarid

1985. aasta 1. jaanuaril sõitsin komandeeringusse. Paberites oli kirjas Kaliningradi oblast, Olenino asula. Õhtul istusin Tallinn - Kaliningrad bussile. Hommikul kui Leedu hakkas läbi saama, küsisin kaasreisijatelt, kas keegi teab, kuhu kanti Olenino jääb. Kõik kehitsid õlgu. Huvitav, mis kolkasse mind kolmeks kuuks kursustele saadeti, käis mõte läbi pea.

Kaliningradi bussijaamas väideti mulle ametlikult. et sellisesse kohta sealt busse ei käi. Läksin rongijaama. Pikema arutelu järel toodi riiulist väga paks teatmik kõigi O tähega raudteejaamade kohta nõukogude liidus. Sealt leiti ka Olenino, ainult see asus Riia - Moskva liinil Kalinini oblastis.  Mulle tuldi ka niipalju vastu, et heliststi sinna, et sellised kursused 2. jaanuarist tõesti toimuvad.

Ostsin pileti keskööl väljuvale Kaliningrad - Riia rongile ja läksin linna peale. Ilm oli väga vastik: tuul, sadas jäidet. Olin aga kuhugi kaotanud oma ühe kinda. Proovisin osta uusi. Sündmustest ette rutates võin öelda, et üliõitsva sotsialistliku majanduse tingimustes õnnestus mul kuu aja pärast osta Moskvast mingid õhukesed glasseesõrmikud. Väljas oli aga siis juba üle 30 kraadi külma. Päästsid mind lapitud ja päris koledad labakud, mida üks Olenino kohalik oli annetanud.  

Kaliningradis sõin, käisin kinos, saunas soojendamas, õhtul ootasin rongi restos süües ja veits juues, Riias ostsin keskööl väljuvale Riia- Moskva rongile pileti. (Maksin selle eest mitmekordse hinna, sest oli aastavahetus ja koolivaheaeg).

Peale seda sõin, käisin kinos, saunas soojendamas, õhtul ootasin rongi restos süües ja veits juues. 

Oleninosse jõudes läksin tehnikumi. Seal valvetädi saatis mind õppealajuhataja kabinetti dokumente vormistama. Koputasin ja astusin vastust ootamata sisse. Te ei usu, kuid õppealajuhataja seisis vastu seina toetudes pea peal. Joogahuviline, nagu hiljem selgus:
Tema aga ei uskunud mind, kui ma ütlesin, et mul ei ole talle maksta 30 kopikat ajutise sissekirjutuse eest.

Tagasitulekul olid omad juhtumised. Võib-olla järgmine kord.

https://thaiest.com/blog/fit-to-fly-health-certificate-for-travelers-to-thailand

A ‘Fit to Fly’ Certificate, also called a Fit to Travel Letter is a medical certificate that confirms to airlines that you are in the conditions to fly. This document is currently required from everyone traveling to Thailand.

Due to the current COVID-19 pandemic, those who are flying to Thailand are required to present health certificate written by a doctor that confirms your fitness to fly. The health certificate must state that the passenger was "Fit to Fly".

A Fit to Fly Health Certificate must be issued no more than 72 hours before departure. If you travel with the flight on 22 November 2020, your fit-to-fly health certificate must be “issued” or “reported” on 19, 20 or 21 November 2020.

https://www.visitingvienna.com/transport/public/ võib välja lugeda:
1. Kehtib
2. Ei kehti
3. Kehtib ka ööliinidel, esmaspäevast esmaspäevani
4. Esimesel kasutamisel märgistada ja aeg hakkb siis jooksma

Üks päev Como järv. Rong Milaano - Como hind alates 4.80 ja tund sõitu.Võimalikud ka variatsioonid: Rongiga Varenna, sealt praamiga Bellagio, Praamiga Como ja Como - Milaano rong. Kui vähegi ilma on kindlasti tore ja huvitav.  Af(f)ordable - Como järv on turistikas ja kallis, kuid valikut on ka odavamas otsas (pean silmas lõunasööki). Piletid kokku kuskil 20 eurot 

Kui kasutajanimeks on l6vitydruk, ei saa milleski kindel olla

Ühe päevaga Trier ja Lux on samuti "linnuke kirja". Võibolla nii väikese lapsega Luxis tõesti vähem olla ja üks ööbimine Trieris koos sealse mänguasjamuuseumi külastusega.

Soovitan ka Varenna (nii on õige nimekuju) linna baasiks. Milanost käib otserong vähemalt tosin korda päevas, odavam ja aeglasem rong oli vist 7 eurot paar aastat tagasi. Tagasi Bergamosse saab ümberistumisega Leccos ja sealt vaksali vastast otsebussiga lennujaama.Varennas võis sellepärast vähe turiste olla, et seal ainult ööbitakse, kõrval asuvas Bellagios, ei olnud juba aprillis eriti vaba ruumi astuda.Soovitan ikkagi ühe sihtkohana.Ja üks päev laevaga Como linna ja sealt tagasi. Väga kenad vaated.Ööbimiskoha otsimisel peab vaatama, et kaugus sadamast väga suur ei oleks. Odavamad kohad võivad nõuda päris pikka ülesmäge astumist kohalejõudmiseks.  

Kinnitamata andmetel oli autoril tingimus, et avaldada võib ainult siis kui on tasuta. Respekt. Päevik on tõesti seda väärt, et kõik saaksid lugeda.

Põhimõtteliselt saab küll, viimane buss Milanosse väljub 00:45

Hotelle ei ole ühtegi broneeritud? Pakun kava, mis on piisavalt paindlik.Esimene öö Bergamo lennujaama lähedal hotellis. Hommikul lennujaamast bussiga Milanosse. https://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-bergamo-airport-milan/ . Ülejäänud ööd kõik Milanos. Sealt saab teha väljjasõite Como järve äärde. Näiteks hommikul rongiga Como linna. Sealt laevaga Bellagio. Edasi Varenna, sealt rongiga Milano (ümberistumisega Lecco-s). Samuti käib rong Milanost Genovasse.

margus.k - hea link. Kuid paranda see ära, semikoolon lõpus on üleliigne.

Smedsuddsbadet asub kesklinnas (metroopeatus Thorildsplan). Liivane rand, jäätist ja mingit snäkki müüakse ka.

Kasutaja tnczzz liitus Tripiga ainult selleks, et kahes postituses kiita X Vanalinna koolituskeskuse kiirkursuseid? Otsene reklaampostitus. Mis  muidugi ei tähenda, et nende kursuste kasutegur võrdub nulliga.

Aastal 2006 Maltale minemiseks 2018. a. Ryanair otselend?! Nii Ryanair kui selle soovitaja on tosin aastat hiljaks jäänud.

Mul sõber kalkuleeris eelmine aasta Horvaatia kiirteede maksumust sellel lehel: http://htourist.net/info.php Tema väitel oli päris täpne.

Kui esimest korda itaalias, siis soovitaks samuti Rooma. Teine põhjus on see, et näiteks oktoobri lõpus on ilm juba loterii. Võib olla +22 päikesega võib ka +12 ja vihm. Napolis olles halva ilmaga Capri saare, Pompei või Vesuuvi külastamine ei jäta kõige paremaid mälestusi, Roomas leiab tegevust iga ilmaga.

Kui sisestada Tripi või Google otsingusse: "soodsad lennupiletid" leiab nõuandeid piletite otsinguks küllaga.

Brusimpiano on Lugano järve ääres. Kuigi juuliks Como kaldale ja mõistliku hinnaga.... kahtlane. Minus someway otsing siiski mingeid variante näitab. https://www.homeaway.co.uk/results/italy/lake-como/region:4214/arrival:2017-07-15/departure:2017-07-18/minBedrooms/6

Päikesele tsitaat Ryanairi kodulehelt: "Select your cheap flight from Tallinn to Barcelona Girona"

9 eurot ja 30 minutit rongiga Como. Olen samal ajal seal.

Õde tuli just Itaaliast. Jäi väga rahule nii bussi, giidi kui ka öömajadega. Olen käinud konkureeriva firmaga ja julgeks ta väidet kinnitada.

Google väidab, et läheb ka otse Valenciast buss. 3 tundi ja 17 minutit sõidab. https://www.rome2rio.com/s/Valencia-Spain/Guadalest

Vabandada pole vaja, see oli arusaadav, et reisil tehtud. Kuidagi oskasid isegi midagi sellist postitustesse panna, mida tavaliselt koged ainult kohapeal.

Mõnus ja informatiivne blogi. Tänud. Ilmselt leiad ka kodus mahti veidi reavahesid lisada, et lihtsam oleks lugeda.