sekania

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

4 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime Korful juunis 2019 ning jagasime reisi kaheks osaks: esimesed 2 päeva olime Kerkyras, kus ööbisime vanalinna AirBnb korteris. Soovitan samuti vähemalt ühe-kaks ööd ka linnas olla, mitte ainult päeval läbi joosta. Seejärel rentisime auto ja tegime saarele ringi peale, aga ööbimiseks valisime väikese küla Korfu läänekaldal - Agios Gordiose, mis oli hea peatuspaik saare avastamiseks. Jäime valikuga väga rahule, ehkki küla oli väike, oli seal piisavalt rannaäärseid söögikohti ja kena väike liivarand. Samas kümme päeva on seal isegi ringi liikudes liiga pikk aeg.  Seega soovitan samuti jaotada reis kahe-kolme ööbimispaiga vahel, sest Korfu rannad/külad on eripalgelised ja väärivad avastamist. Ise uuesti Korfule sattudes plaaniks ka lisada ööbimise Kassiopis, mis jättis samuti toreda mulje.

Reisitõrke mõte ei ole ju ainult logistiliste probleemide vastu kindlustamine. Minu jaoks oluline komponent on ka reisile eelnevad terviseriskid (mis muidugi eeldab, et kui ei ole automaatset krediitkaardi kindlustust, siis tuleb kiirel pärast piletite ostu sõlmida ka kindlustus). Enda näide paari aasta tagusest ajast, kui oli planeeritud reis EL pealinna koos ooperipiletitega, kuid nädal enne reisi juhtus trauma, mis lõppes kahe luumurruga. Selleks hetkeks ei saanud enam tühistada hotelli, lisaks jäid kätte lennupiletid ja ooperipiletid, mille kõik kindlustus kompenseeris mulle ja reisikaaslasele. Aga iga kindlustuse ostmisel on see põhimõte, et kas riskisumma on mulle isiklikult probleem või mitte, minu jaoks on igal juhul mõistlik maksta mõned eurod rohkem ja vähem muretseda. 

Käisime jaanuari lõpp-veebruari algus 2018 ning jätsime samuti vihmahooaega arvestades mitmed piirkonnad, mis oleksid muidu meeldinud, reisikavast välja. Kava kujunes selliselt: Maandusime Kuala Lumpuris (1 öö), sealt edasi bussiga Taman Negara rahvuspark (2 ööd), Cameroon Highlands (2 ööd), Penang/Georgetown (3 ööd), Langkawi (3 ööd), Kuala Lumpur (1 öö). Penang Langkawi ots praamiga ning Langkawil lendasime tagasi Kuala Lumpurisse. Bussitransfeerid olid ette ostetud: https://han.travel/transfer/Penang meeldis väga, sama moodi just toidukultuuri ja Gerogetowni ajaloo ning arhitektuuri osas. Langkawi ei jätnud meeletult head muljet, pigem on seal peoturistid. Aga võtsime rolleri ja leidsime mõned vaiksed rannad, lisaks tegime päevase matka Gunung Matcincang mäe otsa, mis oli kindlasti omaette elamus. 

Käisime samuti eelmisel aastal omal käel ning jäime äärmiselt rahule. Väga ehe ning kaunis piirkond, milles leiab vaatamist ja avastamist igale maitsele. Linnadest on kindlasti Kreeka kõige ilusam Nafplion. Monemvasia on omamoodi üllatuslik ja huvitav. Soovitan sõita päris alla Tenaro tuletorni juurde (vist mandri-Kreeka kõige lõunapoolsem punkt, kus saavad kokku Egeuse ja Joonia mered). Tee sinna alla tekitab maailmalõpu tunde. Näiteks sõites läbi küladest nagu Vathia.Samuti, kuna sõitsime pikalt läbi Mani piirkonna, siis veetsime kaks päeva ka matkates Virose kanjonis ning seal kanjoni serval paiknevas külas on täiesti imeline hotell ja restoran, mida peab ääretule lahke abielupaar. Kui keegi sinna kanti kunagi eksib, siis tasub kindlasti läbi astuda. Kokkuvõtvalt arvan,  et mida lõunapoole, seda huvitavam Peloponnesos on :) Kuigi Mükeene ja Olümpia väärivad samuti külastamist ning minu jaoks isiklikult oli ka Mystras tõeliselt huvitav avastus. 

Me käisime Cameron Highlands'is veebruaris ning külastasime BOH-i teeistandust. Kuna me ei soovinud korraldatud ekskursiooni ja kindlaid kellaaegu, siis sõitsime Tanah Rata'st kohaliku bussiga istanduse teeotsa ning sealt kõndisime ca 4km istandusse. Väga ilus tee ja umbes poole pealt hakkavad paistma vaated istandusele ning jalutad teepõõsastest mööda. See tee on kindlasti avatud ja seal saab eemalt vaateid imetleda ning pilte teha. Istanduse territooriumi ees oli küll valvuri putka, seda kas sealt lastakse läbi ka esmaspäeval, kahjuks kommenteerida ei oska. Aga proovige neile kirjuada, meie kogemus Malaisiast näitas, et e-kirjadega saab seal väga edukalt toimetada.  

Terminalist võta AirTrain NJ Transit jaama ning sealt lähevad regionaalliini rongid Penn stationisse Manhattanil. Võtab ca 30-40 minutit (ilmselt oleneb kellaajast) ja maksab $12.50

Ma olen hopperit kasutanud lendude track´imiseks ja saanud läbi selle väga häid pakkumisi. Ostmiseks olen siiski seni kasutanud lennufirmade kodulehti, kus on olemas olnud sama appis leitud soodushind.

Soovitan ka saari, näiteks üheks päevaks on Aegina väga hea sihtkoht, samuti piisavalt väike, et rattad laenata ja ringi sõita. Edasi tagasi piletid Pireaus'ist ca 25-30 eurot.

Kindlasti käige ühel pärastlõunal Sounio's Poseidoni templis, buss Ateenast ca 1.5h ja viimane tuleb tagasi pärast päikeseloojangut. Loojang seal on väga ilus kogemus, kui just väga palju turiste ei ole (kindlasti on).

Pireaus ise ka väärib avastamist, nii vanad sadamad kui arheoloogiamuuseum.

Päevaseks väljasõidus sobivad ka lähemad sihtkohad Peloponneseosel, näiteks Korintos ja Nafplio. Viimane on kindlasti Kreeka üks ilusamaid linnu ja ka riigi ajaloos väga tähtsal kohal.

Kui olete juba plaaninud rannikul ööbida, siis näiteks Vouliagmenis on termaalveebassein või järv, kus saab mõnusalt aega veeta. Seal on ka need väikesed kalad, kes nahka koorivad. Rannad ei ole Ateena külje all eriti ilusad, suurlinna ja sadama mõju, eksole.

Meelelahutuse mõttes on ägedad välikinod. Ma ei ole kindel, millal nad tööle hakkavad, aga juunis juba kindlasti töötavad. Neid on igas linnaosas, aga lühikese aja jooksul Ateenas soovitan valida kõige vanema töötava kino Thissio's või Plakal. Mõnus soe õhtu, filmielamus ja ilus vaade Akropolile.

Söögikohtadega on nii nagu ikka, et kesklinnas ja vaatamisväärsuste ümber on need kallid. Monastirakil on külluses souvlaki ja gyrose kohti, kus seljakoti rändur saab kõhu täis. Mõnusaks õhtusöögiks soovitan sammud seada Petralona linnaosasse, kus käivad põhiliselt kohalikud. Seal on mitmeid restosid, kus hinna-kvaliteedi suhe on väga paigas. Lisaks võib vaadata ka Kallitheasse.