trip-krainetrip-ukraine-dark

Empuriabrava

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

54 meeldimist
1 postitust
136 kommentaari
Viimased kommentaarid

Minu teada alates sellest sügisest sulges Ryanair Girona baasi...

Keegi ei keela rõdul suitsetada... ei küprosel ega mujal..

Elan Empuriabravas. Täna vesi 21.. õhk 27.. erilisi muutusi pole tavaliselt okt lõpuni olnud.. sel aastal isegi natuke jahedam, kui viimased aastad..

Empuriabrava s ka nö oma eestlane

Mul lendasid lapsed 14 ja 15 üksi Portugalist Eestisse... ja nii on olnud enne ja pärast Euroopas reisides...  ei mingeid probleeme...

Tarifa.. ja selle lähiala linnast edasi.. ning ka veel edasi Cadiz.. Granada ja Alpujarra mägipiirkonnas palju avastamist..

1,5 kuud on vahemaid arvestades paras tallamine. Aga ega kõike jõuagi näha.. Portugali ja eriti Portot armastan.. sel aastal kutsub tagasi.. ja augustis või oktoobris minek.. ja just õhustikku nautima.. kuid.. nö merepuhkuseks ei soovita. Seal siiski ookean ja nö rahulikku ujumist või vees olemist võib mitte tulla.. samuti ei soovita minna vette nägemata mõõna. Siis avalduvad terevad kivid mida tõusu ajal ei näe.. lisaks ka sagedased tuuled, mis keerutavad liiva.. pääsemiseks sellest pead ostma tõkkeseinad... ise lähen sinna nädalaks ja igav ei hakka. Ise elan Hispaanias.. linn Empuriabrava.. nö Hispaania Veneetsia.. tutvuda võid piirkonnaga mu fb lehel .. Arvo Hiiust.

Igal reisil siiski kõige olulisem, et navigeerijal oleks toimiv aju ja abiks paberkandjal kaart... 

Täna näiteks varjus +28... seega loodus ei anna garantiisid )

Heips ! Elan 6 aastat siin.... Empuriabravas. Ja kinnitan, et ilm sellel ajal pidevalt olnud super. Ja õhtud võivad olla mitte jahedad, vaid värskendavad )) garantiid aga keegi anda ei näiteks selle aasta kohta, kuna praegu on stabiilselt anomaalselt soe... 

Ma olin 2 aastat tagasi just dets lõpp ja jaanuari alguses sealmail. Võin julgelt mezeks soovitada Larnacas otse kalasadamas asuvat restorani.. minu jaoks oli ka oluline, et põhikontinget olid peredega kohalikud. 1 meze oli ka 2 le paras ports.. lisaks mõnus vaade ja selline vaba õhkkond.. www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190379-d1467462-Reviews-Zephyros_Restaurant-Larnaca_Larnaka_District.html

Patrioodina hääletan Empuriabrava poolt :)

Saksamaal külastamist väärt Serengeti safari park. https://www.serengeti-park.de

Heips ! Kui väga vaja, siis võin toimetada Rosesesse. Ise elan Empuriabravas. Siin olemas kohalik rendifirma ampuriacar.es. sealt rentinud tihti autosid. Ei mingeid bronne kaardilt.. jne.

Suht vähesed turistid on kursis sellise piirkonnaga nagu Cabo de Gata looduspark. Hulgaliselt külakesi, randasid ja loodust. Ei puudu ka endine kullamaardla ning paljude westernite võttepaik.

Heips ! Ma soovitaks ka kohe teha Barcelona ära, siis teil mööda rannikut aega otsustada, kas sõidate Valenciani või ka edasi. Kui soovi kanjonis ujuda, siis saab seda teha Montanejos s. See jääb Valenciast sisemaa poole, Aastaringselt on seal vesi 25 kraadi. Sealt saate Zaragoza poole liikuda. Sealr saab lennujaama liikudes käia Montserrat kloostri juures mägedes, jääb ca 60 km Barcelonast põhja. Sealt saab juba liikuda kiirelt lennujaama naasmata rannikule.

Päevasel ajal viib buss kenasti kohale. Graafik ja hinnad www.busplana.com

Tere ! Kas vaadanud ka augusti majutuste hinnataset ? August on sii kõige kallim, kuna ka paljud Hispaanlased puhkavad sel ajal.Piirkonnana on puhtam nö Tossa suund. Puuduvad suured sadamad ning mereäärsed tööstused. Ka loodus mitmekesisem. Minu arust.

Heips ! Sry puuduliku tee eest ! Kõike lihtsalt ei mäletanud.Alustasin teega 247 ( Sitge) ja edasi 242.  Gps s sihiks Porto ilma maksuliste teedeta. Suhteliselt varakult oli neil teedel märgitud Porto. Tegin alati ka kõrvalepõikeid erinevatesse rannikuküladesse. Kui soovite liikuda mööda kiurteed, siis uurige rendifirmast kas ja kuis saate tasuda kiirteemaksu, kuna üks teedevõrk on tõkkepuudeta st kaamerad fikseerivad auto numbri järgi ning maksu kogumine toimub automaatselt.

Tavaliselt tullakse siia öise lennukiga. Teil on transport lihtne.Sobivad bussid on nr 614 väljumistega 17.30 ja 18.15.Ning nr 603 kell 20.30. Sihtpunt neil Blanes.Soovikorral saab kõike lisainfot ja ka pileteid www.sagslesairportline.com 

Milleks Espinho rand ? Algavad kilomeetreid randu kohe kesklinnast teisel pool. Kui aega, siis võib ka jalutada mööda jõe kallast.Lissabonist saab Portosse mööda nr 109 teed. Kui aega, siis soovitan seda kasutada, näeb rohkem, kui kiirteel lennates. 

Kummaline, et küsimus nüüd siin Malgrat kohta. Tean ise ka suurepäraselt, et Malgrat on enne Blanest ja seal rongijaam...Tossa mõtlesin nagu ise välja ?

Öisel ajal takso või transfer.Ca alates kella 7st 23 ni. Rong või Aerobus Barcelona kesklinna. Sealt rongiga Blanes. Sealt omakirda takso või buss Tossasse.Bussidega saaks ka Tossasse, kuid nende liikumine on harvem ning sõltub nädalapäevast ja hooajast.

Triku.. lepime kokku, et Tossa on oluliselt mõnusam Malgratist, Pinedast või Callelast..Tossast saab normaalselt Blanesesse, kust Barcelonasse rongiga... samas võib ka bussiga minna. Uinuda ja ärgata ning aega veeta ja chillida on Tossas oluliselt mõnusam..