tomsini

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen Türgis 2 korda käinud. Esimine kord Alanya linna lähedal ning ja teine kord Alanyas. Seal kandis on enamus turiste skandinaavlased, seega rannas ja hotellis on hea rahulik ja pole hullu möllu igal pool :)

Esimisel korral sai käidud juulis, kus oli päeval ikka natuke liiga kuum, seega teine kord sai mindud septembris.

Soovitan võtta pikema reisi kui 7 päeva, eriti kui soov võtta ekskursioone, sest huvitavamad kohad (Pamukkale, Cappadocia) on vähemalt 2 päevased reisid.

Alanya ei ole väga suur linn, ta jookseb mööda rannikut ning õhtuti oli hea käia mööda suuremaid tänavaid ja linnaga tutvuda. (Kui soov poodidesse minna, siis kõik tänavad on "kohalikke butiike" täis. Seal on ka Eesti mõistes kaubamaja nagu Ülemiste, nimi on Alanyum. Enamus kohtades sai maksta ka eurodes. (osad poed andsid rahar lihtsalt liirides tagasi)

Autot ei soovita rentida, sest linnas on tänavad väga kitsad ja liiklus suht tihe, pigem rentige roller. Linna olles tuleks kindlasti ära käia linna müüril ja lossivaremetes, Kleopatra rannas ja vaateplatvormil "Alanya katus". Meid viis nendest kohtadesse Pasha.

Kui soov võtta ekskursioone, siis nagu teisedki inimesed siin, soovitan Pashat. KINDLASTI võtke temaga ENNE reisi ühendust. Esimesel korral me seda ei teinud vaid mõtlesime, et võtame ühendust seal olles. Sõbra juhistel läksime tema kontorit otsima (kui õhtul linnaga tutvusime), kuid neid kohalikke reisibroosid on seal palju ja kui küsid Pashat, siis kõik on järsku Pashad :) Otsime siis reisi Cappadociasse 50 €. Hiljem tekkis küsimus reisi kohta ja helistasime talle ning tuli välja et ei ostnudki reisi "õigelt Pashalt". Oleksime saanud temalt reisi 40 €. Lisaks tuli hiljem välja, et meie 50 € reis ei sisaldanud sissepääsu pileteid ja toitlustust, mille eest maksime veel lisaks.

Seega õppetund saadud, võta ühendust ennem! Õigelt Pashalt ostisime Alanya linnaekskursiooni, laevesõidu ja hamami ning jäime kõigega rahule. (Saime tema kaudu ka rentida rolleri)