teine huviline

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi
5 meeldimist
1 postitust / 18 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Küsimus Thai Lion Air lennule minekuga seoses.
Loen broneeringult, et lennujaama peaks saabuma 3 tundi enne väljalendu, väravas peaks olema 45 minutit enne väljalendu.
Samas kui nende kodulehelt vaatan Web Checkin infot, siis rõhutatakse, et varuge piisavalt aega pagasi äraandmiseks ja turvakontrolliks, värav suletakse 30 minutit enne väljalendu.
Kes lennanud, kui tõenäoline on vajadus Web Checki korral 3 tundi varem kohal olla?
Kas pagasi ära andmine toimub eraldi väravas või üldjärjekorras?
Milline võiks olla optimaalne ajavaru? (lend DMK-CNX).

Ka ise oleksin sellise kirja pool aastat tagasi saanud kirjutada :) Olin samalaadset reisi kavandamas. Suure osa märksõnadest sain Tripist, täiendasin nii Tripadvisorist kui mujalt. Nüüd kuu aja pärast minek. Esimesed 2 päeva Bangkokis aklimatiseerumine, siis lennukiga Chiang Maisse 4 päeva kohapeal ja ümbruskonnas (praegu kavas orhidee farm, sticky waterfall, väljasõit Chiang Rai suunal). Seejärel nädalaks Koh Changi.
Jälgin huviga Koh Changi soovitusi, kuid ise olen takerdunud mõtte juures, et kas otsida Chiang Mais juhiga/giidiga transporti kaugemale sõiduks. On kellegi sellist kontakti isiklikust kogemusest soovitada?

Mäletan, et piletit ostes automaadist ei saanud maksta MasterCardiga, aga deebet Maestro sobis ilusti.
Lisaks saate selle päevapiletiga sõita ka 28 trammiga ning Santa Justa liftiga. Eraldi piletid neile ostes on üsna kulukad .

Eelmine nädalavahetus ööbisime Riias, broneering läbi Agoda. Oli mõni euro odavam, kui Booking, peaks andma Miles@Smiles miile, saime lisaks kinkekaardi järgmiseks korraks (5 $). Ööbimine toimis, makse oli vastavalt Agodas kuvatud hinnale. Need lisad küll üsna väiksed selleks, et meelitada, aga kui Agoda hind on soodsam, kui mujal, siis senise kogemuse põhjal julgen soovitada. Meil ees ootamas broneering veebruariks, kus 6 päeva kohta oli hotell Agodas 130 eurot odavam, kui Bookingus sama pakkumine. Minu arvates tasub võrrelda. Eks need hinnad liiguvad kõigis pakkumistes ülesse ja alla.

vabandust - Koh Chang.
Kas enam ise peale lisamist vigu parandada ei saa? Vanas Tripis vist sai?

Täiendus: Tänud Päike 12 :) Liiga lihtne oli, ei märganud.

Sama siin. Varasemalt alati bookingus broneerinud. Sel hooajal parasjagu agoda kohta positiivset infot lugesin ja siis ühtlasi ka ise võrdlesin. Koh Changil 6 ööd 130 eurot odavamalt õnnestus agodast broneerida. Teises sihtkohas oli näiteks vahe 4 öö kohta ainult 4 eurot, bookingu kahjuks. Tuleb ka lisada, et osa sellest 130 euosest soodustusest oli nn algaja boonus, aga ligi 100 eurot oleks ikkagi soodsam olnud agodas. Aga sellised vahed ei ole püsivad. Nüüd hiljem vaadates on nii mõnigi hind ühtlustunud või isegi agoda ette läinud.

Käisin ise sel aastal veebruaris olude sunnil lühikesel Dominikaani reisil. (apollomatkat.fi, samal lennul olid ka aurinkomatkat.fi). Kõik küsitu oli Puerto Plata kandis olemas, kaubandust ehk vähem. Neljapäeva lõunast hakkasime Tallinast Helsingi poole startima, õhtul läks lennuk, reedese päeva hakul jõudsime hotelli. Kohal viibisime 7 täispäeva. Tagasisõit algas kohaliku aja järgi neljapäeva hilisõhtul, reede õhtul olime Helsingis ja keskööks laevaga Tallinnas. Saime viimase hetke soodushinnaga reisi.. Kohapealne ilm oli kõike seda väärt, jõudsime seigelda ja päevitada! Ajavahe vaevad meid ei kimbutanud (pikema reisi puhul pole see ehk oluline märkus). Vaatasin, et sellel hooajal toimuvad reisid 15 märtsini. Praegu muidugi hinnad krõbedad.
Seega akude laadimiseks soovitan! Tõsisemaks seikluseks ja maade avastamiseks sellest ajast ei piisa.

Tänan! Suurepärane ülevaade.
Tõesti, Bangkok Airways lehel sellised hinnad on praegu ja olid ka eelneva u 2 nädala jooksul. Samas Ticket.ee ja eDreams.com on selle aja jooksul 10 eurot umbes hind tõusnud (CNX-BKK-TDX).
Huvitav tähelepanek jäi lennufirma kodulehe hindade võrdluses silma. Tavaliselt lennates linnast A, linna C, läbi linna B, on ühel piletil olevate lendude hind odavam, kui samad sihtkohad eraldi piletitena (A-B ja B-C). Lennud CNX-BKK ja BKK-TDX eraldi ostes on aga 1100 bahti odavamad (2190+3490= 5680 bahti koos teenustasuga) võrreldes lennuga CNX-BKK-TDX ühel piletil, mille hinnaks 6680 bahti (koos teenustasuga). Tundus kummaline.
Ja lõpetuseks, selliste hindade valguses tundub taksoga sõitmine puhas rõõm, kui just üksi ei reisi :)

Küsin BKK-Trat lendamise teema kohta. Kas 16.45 lend on liiga hilja Koh Chang saarele jõudmiseks sama päeva praamiga? Olen teoorias välja selgitanud, et lend Tratis 17.45. Sõit sadamasse u 20 minutit. Viimane praam kell 19.00. Puht matemaatiliselt tundub, et peaks jõudma, on ka ruumi pagasiga tegelemiseks jm. Kindlust lisab ka Trat lennujaama info, milles kinnitatakse, et lennu hilinemise korral ootab praam reisijad ära, vajadusel tuleb täiendav reis (https://tratairportguide.com/transport-to-koh-chang/ ). Kas keegi teab oma kogemuse põhjal kinnitada, et tasub loota samal päeval saarele jõudmist (eeldusel, et lennud ikka toimuvad)?

Ei ole saanud ise eriti pikalt jälgida eelnimetatud lennu hindu, praegu 80-90 euro vahel BKK-TDX (oleneb vahendaja maksust) inimese kohta veebruaris. Kes kursis, kas see on OK hind? Tegelikult plaan küll otse Chiang Maist tulla, sealt hind hetkel ühele 140 -150 euro kanti (CNX-BKK-TDX). On küll kordades kallim, kui mööda maad liikuda, aga võib tekkida vajadus kiiremaks liiklemiseks, seetõttu ka selgitan võimalusi.

TLL-BKK näide mõni nädal tagasi. Momondos soodsaim Ticketsi pakkumine, kaardimakse lisa kahe pileti kohta 55 eurot! Samal ajal Skyscanneris (samad lennud) Tripsta pakkumine, pilet 5 eurot odavam ja nn teenustasu juurde u 19 eurot kahe pileti kohta.
Ei ole jälginud, kas kaardi lisad sama lennu kohta ka ajas muutuvad, või sõltub see lennupileti hinnast (mingi %). Varasemalt on mul Tickets lisad olnud väiksemad, aga ka piletid odavamad.
Tripstas oli esmakordne ost üldse ilma lisatasuta.

Jagan kogemust. Olen mõned aastad olnud tickets.ee kasutaja. On toiminud nii ostud kui lennud. Lisatasu jah enne maksmist lisandub ( u 7-10 eurot pileti kohta on minul olnud), kuid eks siis saab ise võrrelda, kas mõni teine pakkuja teeb paremat hinda. Aga põhjus, miks kirjutan, on viimane tehing nendega. Pileteid ostes pakuti tasumise võimalust otse lennufirmale (LOT) või siis tickets konto kaudu (lisandunuks u 10 eurot, kui õigesti mäletan, igatahes kallim oli). Valisin ikka väiksema väljamakse ning sain kinnituse, piletid ja raha läks ka maha ning makse saaja oligi LOT. Paari nädala möödudes tuli lennumuudatuse info ning asendus meile ei sobinud, seega täitsime raha tagastuse avalduse, ning vastus pidi saabuma 3 päeva jooksul. Ei midagi! Kirjutasin siis korduvalt ja sain vastuse, et nemad pole LOTilt saanud kinnitust raha tagastuse kohta-oodake! Suhtlesin otse ka lennufirmaga, sealt kinnitati, et jah, kui mulle ei sobi asendus, siis on pilet tühistatud ja pean raha tahasi saama, aga kuna olen ostnud vahendajalt, siis nemad ise klaarivad (kuigi makse saaja oli LOT) ja kõik on OK. Aga Ticketsilt vastus ikka viibis. No selle sebimise ja lubaduste peale kulus 18 päeva! Lõpus oli raha tagasi arvel (NB! koos selle nn teenustasuga, mis tickets enne maksmist lisab). Häirima jäi kogu selle teema juures see vahepealne teadmatus ja tähtaegadest mitte kinnipidamine Ticketsi poolt. Teada on, et lennufirmadel on tõesti raha tagastamiseks üsna pikk periood (kuni 60 tööpäeva!!) aga kinnituse saamine, et tagastuse otsus on tehtud, see ei tohiks ometi nädalaid võtta. Seega, kellel tagastusega tegemist, varuge kannatust! Samalaadne kogemus Tripstaga ja raha oli 5 päeva pärast arvel tagasi.
See muidugi ei tähenda, et ma Ticketsit enam ei kasuta, kõik oleneb pakkumistest. Küll aga peab arvestama, et tagastuse korral võib raha olla mõnda aega nn külmtatud.

Olen Swedst küsinud, et mis saab, kui on vaja piletite eest ühel maksta (näit viimase hetke reis vmt), kuid mõlemad reisijad on kuldkaardi kindlustuse huvilised. Sain vastuse, et kui üks maksab, siis teine kannab talle raha üle selge kirjeldusega, et mille eest. Kuna endal pole veel seda vaja läinud, siis ei tea, kas toimib. Võib-olla keegi oskab juba oma kogemustest täiendada.

Millisesse vahemikku taksosõidu hind jäi neil eelkirjeldatud sõitudel? et me teaksime siis kauplemispiiri!
Kui koskede juures piletit ei ole ja giididele tasu oma äranägemisel anti, siis millise väljaminekuga peaks arvestama.
Kui vaadata ametlikke pakkumisi, siis koskede tuuri hinnad ikka tublisti üle 50 euro....

To kurikala: sellel hooajal ei plaani veel sõita.
Poliitikateema jätkuks - ise sain sündmustest selgema ülevaate https://jollofnews.com/2016/12/28/the-gambia-the-political-mess-and-some-lessons/

Jätkan teemat. Plaanis külastada Gambiat ja oleme tänulikud jagatud info eest. Kas keegi on eelnimetatud giidiga suhelnud e-kirja teel? Kaalume variante leppida kokku väljasõidud kaasmaalse poolt soovitatud giidiga või hoopiski vaadata kohapeal, kuidas kulgeb.

Kalkuleerisn seekord ka ka nii, et reisin veebruaris Swedi kuldkaardi kindlustusega (varem olen eraldi teinud lepingu). Nüüd loen huviga teemat! marks66, kas jooksutamisel oli ka tulemus, st lõpuks ikka maksti?

Tänud vastajatele!

Vaadates Agadir-Essaouira busside sõiduplaani, tundub omal käel päevane edasi-tagasi seiklus kahtlane. Ei oska küll teise riigi bussiliiklust hinnata, kuid kas tõesti vaid nii hõre graafik ongi?
Kas keegi teab vastata ka sellel teemal, et kas kohapeal saab vajadusel arveldada ka eurode ja dollaritega (nagu Sharmis ja Alanyas näiteks, et kui kohalik raha otsas)? On ka mingit kursi vahet, kui vahetada raha hotellis või linnavahel?

Kas keegi on liigelnud omal käel Agadirist Essaouirasse ja tagasi? Bussiga, vm (otse, mitte läbi Marrakechi)? Jagage infot!

On keegi ka kohapealt nn orgunnitud reise ostnud? Tähelepanekuid/soovitusi?

Vastuste eest ette tänades!