MarisSK

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tenerifele läheb ka Tallinnast ligi 6-tunnine tšarterlend Smartlynxi airbus 320-ga - on küll masendav kogemus. Istmed on nii väikeste vahedega, et ka minul (172 cm) on põlved vastu eesistet, aga selle tagaküljel on sõlmiline võrktasku. Otse istudes on põlved vastu sõlmi, end põiki sättides puutud naabriga kokku. Parem on valida koht vahekäigu kõrvale, saab natuke paremini sirutada, vahepeal seista jne. Teenindus oli kena, ettetellitud toit nagu ikka lennukis - suhteliselt maitsetu. Pardapood kehvavõitu valikuga.

Otse lennhujaama eest läheb iga veidi aja tagant busse, pileti saad sisenedes. Mõtle ette valmis, kuhu tahad Milanos jõuda, seal on mitu peatuskohta ja on ka hea ühendus nt raudteejaamaga.

Omal käel minek on hea mõte. Käisin jaanuaris ja lähen taas aasta alogul - mõlemal korral ostsin soodsalt reisifirmnade kaudu (tšarterlend Tallinnast + enda valitud hotell). Valmispakettide hotellid tunduvad nigelad või liiga kallid, aga mõlemal korral võimaldati endal paketi raames valida hotell, mida neil "näidismenüüs" polnud. Ühtki muud tenust Eesti siinsetelt korraldajatelt ei ostnud - kõik tripid ja piletid on kohapealt ostes ca kolmandiku soodsamad. Kasutasime eestlaste TenerifeKompassi, kes korraldavad ise või vahendavad suurt valikut reise/pileteid KOHALIKU hinnaga. Kompassi Suur Saaretuur on ´üldse parim giidiga ringsõit, mis kunagi kogetud. Omapäi ringisõites lihtsalt ei oska asjadele tähelepanu pöörata ega tea saare ajaloo ja kohaliku eluolu põnevat sisu. Vt http://tenerifekompass.com/saaretuur.html - aga soe soovitus on see ette broneerida, kuna tuur toimub vaid 1xnädalas pühapäeval ja on populaarne. Kompassi lehel on soovitusi ka autorendiks, liikumiseks ja turvalisuseks, sh paljastatud kohalike trikid autoturistide kallal. Kuurordi praamisadamast väljuvad saartele praamid Fred Olsen ja Armas - saab hindu näha ja pileteid osta: http://www.fredolsen.es/en/destinations/tenerife ja http://www.navieraarmas.com/en/home Praamid võivad olla üsna rahvarohked ja aegavõtvad. Piletid suhteliselt kallid. Aga Kanaarid ja Tenerife kliima on talvel imemõnusad, meri ujutav, toit hea, õlu ja vein odavad, teenindus igati rahuldav, loodus kaunis, tegevust küllaga, rahvas sõbralik. Hääd reisi!

Tallinnast käisin augustis RA-ga Itaalias/Bergamos - lubatud oli 15kg pagasit pluss käsipagas, vist 5 kg. Mõlemale kotile on max mõõdud ette antud. Selle väikese kohvri võib samjuti pardale kaasa võtta ja üles riiulisse panna, aga kuna seal on kohvritele vähem ruumi kui on täis lennukis istekohti (st igaühele ei jaguks kohvrile kohta), siis nad võivad panna osa kohvreid eraldi lennukis ja kätte saad saabumiskohas lindilt.