Erepere

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

3 meeldimist
2 postitust
33 kommentaari
Viimased kommentaarid

Soomes kõige lähem kus saab seda ette teha! Ja suht kiirelt! Nüüd saab ka indiasse jõudes seda teha, aga ise Indiat 2 korda külastades ei julgeks küll seda veel praktiseerida ja sellele lootma jääda!

Manilas küll suurt teha pole! Elnidosse läksime soodsa kalameeste paadiga(mis oli tehtud siis nö mugavamaks ja mahutas u 10 reisijat mugavalt pinkidele. Kui ma valesti ei mäleta, siis läksime Puerto Princesast ja u 4h. Vaated olid ilusad!!! Aga merehaiguse tabletti vaja võtta, kel sellega probleeme! Tagasi tulima nö marsa bussiga, tee oli ikka väga hull, kruusane ja mägine ja auklik jne- samas see oli aastaid tagasi, nüüd vbl teed korras, siis teetööd käisid ja aega võttis sõit kauem kui paadiga! Nüüd läheme vaatame uuesti Filipiinid novembris üle! Kindlasti lebotame Boracayl ja seekord vaataks teistele saartele nagu Bohol jm.

Meil nüüd piletid kinnitatud- ja tundub kõik korras olevat! Väljaarvatud, siis see, et otselennu asemel on nüüd Raipur-Mumbai-Delhi. Ümberistumised muidu normaalsed mumbais ja delhis- paar tundi. Ja kui uurisin, et kas on kuidagi võimalik ise lennata delhisse ja sealt alustada tagasilendu, siis vastati tugeva eitusega.

+448432244906 Budgetairi UK number, mis toimis- kel vaja!

Kas kellelgi on BUDGETAIRI numbrit, mis ka toimiks eestist helistades? Number, mis Isaac andis, toimis alguses. Nüüd aga katkestatakse kõne. Olen proovinud kümneid erinevaid numbreid. E-mailidele pole ammu vastuseid saanud :(

Mina ei saa budgetairi enem telefoniteel kätte, kutsub ja siis katkestatakse. E-mailidele ka enam ei vastata. 2 korda on lubatud uued piletid saata, ei midagi. Ei tahagi enam Raipurist Mumbai kaude Delhisse lennata. Olen nõus ise pileti Delhisse ostma, aga tahakski nende kinnitust, et sel juhul Delhi-Zurich-Helsinki piletid ei tühistuks. Olen ostnud ka siselennud Raipur-Goa-Raipur, aga olen nõus ka selle Goa-Raipuri pileti korstnasse kirjutama, et ei oleks nii palju lennukitega solgutamist.

Viimati on meie pieteid uuendatud 4.02 (täna on 28.02), terve selle aja olen sugelnud budgetiga. Sai muudetud telefoniteel segment raipur-delhi raipur-mumbai-delhiks. Lubas piletid saata, mitte midagi. Kümnete e-mailide peale vastavad, et helistage, annavad numbri, mis pole rahvusvaheline(eetiline oleks anda number selliselt, et ma eestist saaks selele helistad). Lõpuks sain nad ikkagi e-maili teel nii kaugele, et saatsid uued lennuajad raipur-mumbai-delhi, et kui ma neid aksepteerin, siis saadavad e-piletif. Lennuajad sobisid ja akseptisin. Vastuseks tuli, et täname ja saatsine teile e-piletid. Loomulikult ma neid pole saanud. Check my tripis on viimane uuendus tehtud pea kuu aega tagasi. Jällegi paluvad helistada. No mida pekki kui lubasid pileteid e-mailile. Närvi ajab. Tõesti selline tunne, et ostaks ise lennud goast delhisse, lisakulu muidugi ja risk, et äkki siis tühistatakse delhi-helsinki piletid. Samas jääks mitu lisalendu ära ja ei pea enam budgetiga asju ajama.

Kastan, võibolla nad alles hakkavad ühendust võtma... reisini veel aega... aga ma hakkasin muretsema. uusi pileteid pole veel saanud, aga tagasi ots, mis meil pidi olema Raipur Delhi, on nüüd Raipur- Mumbai-Delhi- telefoni kõne põhjal. Jube tüütu kuna tuleme Goast Raipuri Mumbai kaudu. Ja nüüd lendame 11 korda endise 10 korra asemel. Huvitav kui siiski mitte teha nende Airasia lendu Raipurist Mumbai kaudu Delhisse, vaid minna sinna omal käel Goast, kas siis Swiss lennud Delhi- Zurich-Helsingi jäävad alles?

Isaac, aitäh! See toimis- uurivad ja helistavad tagasi:)

Kas keegi teab Budgetairi telefoni. proovin igatmoodi helistada, ei hakka kutsuma. Variandid, mida olen proovinud: +31208432244906 0031208432244906 08432244906

Viimane on nende antud number- saatsid e-maili lõpuks vastu, et palun helistage meile. Võiks siis riigi/linna rahvuvahelise koodi ka anda. Hetkel siiani teadmata, kuidas aprillis tagasi saame- kas peame ise ühe lennu juurde ostma ja ära jäetud lendu ei kompenseerita? Krt närvi ajab. Kõik, mis Indiat puudutab, on ebaloogiline:)

Krt, homme tuleb helistada Budgetair. E-mailidele ei vastata. Õnneks sinna lennud confirmed, aga tagasi oleks ka tore perega saada!

:( kirjutasin veelkord. Eks ootan mõned päevad ja tuleb ka siis vist see telefonikõne ette võtta. Meie lähme 10.04

Mina kirjutasin. Ootan vastust budgetairis. Sinna minek mumbai kaudu, aga tagasi raipur-delhi, vaja siis ümber muuta

Swiss kodukal sisse logides on see üks lend ära võetud (Raipur Delhi) ja midagi asemele ei ole pandud:(

Nonii, lugesin selle pika ja äreva teema läbi. Endal ostetud BudketAiri kaudu 4 piletit ala 200euriga tk (veidi vähem isegi). 10 aprill- Swissiga Helsinki- Zurich- Mumbai- Raipur (Indias JetaAirways). Kontrollides checkmytrip.com vanemast verisoonist (uuem ei näidanud midagi- polevat üldse olemas, ka ei osanud ma swissi ja budgetairi kodukalt lennu staatust kontrollida)- on kõik Confirmed. Aga tagasi tulekus Raipur-Delhi!-Zurich-Helsinki on see esimene lend "unable, does not operate", teised lennud on confirmed. Mida pekki, jääme Raipuri? Või ei võeta Helsinkis juba lennuki peale (sest ühte lendu ei toimu ja seega kogu lend tühistatud? Juba ostetud ka siselennud (Raipur-Mumbai-Goa, Goa-Mumbai-Raipur) neljale. Kirjutasin ka BudgetAirile oma avastusest, et ühte lendu ei toimu. Ei tea, mis vastus sealt tulla võib. Ise pole e-mailile küll ühtegi teadet saanud- kas ei antagi teada, kui lend ära jääb või muutub? Pean ise alati kontrollima? Ma olen lennanud väga palju ja igasuguste pakkumistega, ja pole kunagi mingeid probleeme olnud, seega ei osanud ka midagi kahtlustada.

Ok, aga me olime Goas Ozran Heightis (Vagator beach), see oli AC-ga (aga oli ka korralikum nö hütt), ja Havelockil olime Barefootis Tented Gottages- ja samuti nii AC, soojapuhur, kui ka fan oli olemas.

www.yatra.com on väga hea portaal kust osta India siselende. Skyscanner andis lõpphinnaks 680eur, Yatrast saime 500ga. Aasta aega tagasi ostsime ka Yatrast ja jäime rahule. India kohalik soovitas;)

poegkaru- neid on igasuguseid;) pead ise järgi uurima- ise olen vaid kliimaga hüttides olnud. Endal plaan osta üheks ööks hotellis tuba ja võtta päevaks (pooleks( taksojuhi, kellega käime siis läbi erinevad rannad ja hotellid ning valime välja parima. Siis madal hooaeg ka (aprillis), saab koha peal kindlasti kaubelda ja ei pea vahendajatele tasuma.

Üks halb uudis ka! Ruupia ja euro suhe on aastaga väga palju muutunud 2014 jaanuaris oli 80-84 nüüd on 67-70 ja tuttav kohalik ütleb, et märtsiks on 60- eks paistab. Nii et kui jaanuaris sai 100kohalikuga joogi 1,25eur eest, siis nüüd kevadel 1,67:) Hotellid, lennupiletid ja kõik muu tänu sellele oluliselt kallimad. India areneb;) Ostsime siselennud Raipur-Goa-Raipur 34440.-Rup, arvestasime 4le 400eur (vana kursi järgi), aga tuli hoopis 500eur:) Eestist Indiasse ja tagasi saime 760euriga neljale:)

Jokker- kas 3600 Tuba 1 öö? Agoda andis hinnaks 10 ööd 15000. Aga jah, tasub siis piirkond välja valida, sinna 1-2 päevaks hotell votta, ja siis asjalikumal taksojuhil lasta ringi sõidutada ja otsida head bungalot.

Meie tegime kuu aega enne igaksjuhuks. Usun, et saad kätte, aega ju veel on;)

Goaga küll võrrelda ei saa:) veidi kallim on;) aga odavam ikka kui eestis. Poest ostes joogid, söögid suht odavad! Restoranides hinnad olenevalt restorani tüünbile- neid seal eriti silma ei hakanud, toitusime üldjuhul hotellis- Barefoot:). Ja majutusega sama lugu, kas oled kuskil a-la surfarite tsunftis või viisakas kohas;) vaata nt bookingust erinevaid majutusi havelockil ja saadki hinnataseme teada!

Mumbai slummis oli rahulik, ei saa võrrelda nt lõuna aafrika slummiga. Taksojuht viis kohale ja ootas kuni me ringi vaatasime. Vedas ka rikkaima mehe maja vaatama ja suurimasse pesulasse jne. Taksojuht päevaks võtta pole eriti kallis, aga leppige enne kõiges kokku, mis kell kuskil olema peate ja pange hind kohe paika. Kuigi võib juhtuda, et lõpuks küsib ikkagi midagi juurde.

Meil oli Andamanidega selline seik, elukoht Havelockil oli broneeritud (Barefoot- taevalik koht), laevapiletid ammu ostetud, kuna koha pealt ostes võib minna aega ja Port Blairis ööbida ei plaaninud. Teinud ära sõbra sõbraga tutvumisringi Port Blairis viis ta meid sadamasse. Sadamas tegime check ini andsime ära oma kotid, mis visati kahjuks aknast õlisesse autokasti ka jäine ootama pardale minekut. Valisime kallima katanaraami mitte kohaliku transpordi. Ootasime ja ootasime kui selgus et laev on saanud kannatada tormi käes ja väike augu moodi asi oli laevas. Sõit tühistati. Oli õhtu, kassad kinni, järgmine laev see odavam ja aeglasem läheb järgmisel päeval kell 6 hommikul. Soovitasid närvilistel turistidel sellega minna, aga mida nad ei maininud, et kassad avatakse 9.00:) ja meie teada olid sinna järjekorrad 2 päeva. Õnneks leidsime õhtul ühe uue laevagirma, millega siis saime järgmisel päeval, veel kallimalt havelockile. Pidime leidma majutuse Port Blairis, paljud kohad fullbooked, paljud olid liiga kohutavad, lõpuks ikka midagi leidsime. Kahjuks pidime ka maksma selle päeva eest Barefootis, laevafirma seda muidugi ei kompenseerinud. Raha ühe otsa eest maksid õnneks tagasi. Kellel olid sukeldumiskursused makstud jne, kedagi ei huvitanud. See kõik ajas tigedaks, aga nagu Indias see värk käib- ära ärritu, sel pole mõtet, loogika puudub, go with flow... Havelockil võta roller, tutvu saarega, mine Elephant beachile, barefootist sai jala kõige ilusamale rannale jalutada beach no 7, 2004 ninetatud ilusaimaks rannaks Aasias. Snorgelda, sukeldu, külasta teisi saari, uju elevandiga (kui ta juba liiga vana pole selleks), relax! Netti paljudes kohtades pole, netikohvikus aeglane, mobiililevi ka tihti pole. Ongi hea koht kus end välja lülitada ja akusid laadida. Kui mujal me turistidena sisenedes enamasti jalanõusid ära ei võtnud, siis Havelockil tundsime, et peame seda tegema (tegime seda suurima meelega). Havelock oli ainuke koht Indias kus meist pilti ei tehtud ja rääkima ei tuldud. Chill!!! Seekord kahjuks sinna ei jõua aga kunagi kindlasti tahan veel minna ja siis ka kindlasti Barefooti!

Paatmaja kohta infoks, et 2 ööd seal küll ei tasu olla!!! 1 öö on max ja piisav! Tore, et teete ka rongitripi- reisisime indias 10000km nii rongide kui lennukitega. Lõpus jätsime mõne rongi ära ja asendasime lennukiga, et saaks rohkem puhata. Aga kui esimest korda indiasse, siis miks delhist otse goasse, minge nt rongiga Agrasse- Taj Mahali vaatama?! Ka Jaipurid ja Jodhpuris oli äge, meeldisid erinevad kindlused, tehased (vaiba,marmori jne). Ja muidugi Mumbai- mukesh Ambani maja, suurim pesula, slum jne. Kes soovib mega-mega ilusaid randu, peavad minema Andamanidele- lääne-,lõuna- ja ida india randadega võrrelda ei anna. Delhist saab lennata port-blairi(ilmselt läbi Chennai või Kolkata), Port Blairist paadiga Havelock islandile! Seal muidugi sadu saari. Ka üks maailma kõige raskemini ligipääsetav saar kuhu pärismaalased kedagi ligi ei lase. Kes sinna satuvad, need sealt eluga ei pääse, nii et sinna ma ei soovita minna:) Bacardy breezerid olid jaanuaris Goas 0,55euri;) nb hinnad on toodetel enamasti peale trükitud, vaadake enne kui maksate:) ja erinevates linnades, riikides hinnad väga erinevad!