veix73

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

7 meeldimist
0 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olime Tansaanias safaril novembris 2017. 5 päeva 4ööd. Ostsime Arushast koha pealt aga üks "kohalik" eesti naisterahvas vahendas. Olen Heiki50 samal meelel, et Lake Manyara peale pole peale teiste parkide külastust  mõtet aega raisata. Samas kui see on esimene park siis OK.  Kui aus olla siis Serengetisse sõit oli kõige lahedam. Sattusime Big Migrationsi ajal ja see piiritu avarus ning gnuude ja sebrade möll oli võimas. Meeldis ka Ngorongoro kraater. PS. Tahtsin siia ühte videot lisada aga ei ole see nii lihtne.PS.PS. Kui keegi matkata soovib siis soovitan sõita Arushast bussiga Lushotosse (6-8tundi). See on 1400 m kõrgusel asuv linnake mis jääb  jääb Arushast Dar Es Salaami või Tanga suunda bussiga sõites poolele teele. Tegime seal kohaliku giidiga 4 päevase matka Lushotost Mambosse. Üks ööbimine oli isegi nunna kloostris. Turiste ei kohanud. Kokku trip kuskil 80-90 km.  Vajadusel vist leiaks giidi kontakti ka üles.

Meilt küsiti vaktsineerimis passi ja kollapalaviku templit Nairobi lennujaamas. Ja ka maismaad mööda Tansaaniasse minnes ning  tagasi Keeniasse sisenemisel.

14 aastat Trip,i liige ja selline postitus???

 Eelpool soovitati kahte usaldusväärset autorenti. Vähemalt meie jaoks kes rentisid. Ehk aitab Tripadvisor. Seal rohkem kasutajaid kui Tripis. Mul sõbrad võtsid Paphose kesklinnast suvalisest kohast ja olid ka väga rahul. Minu soovitus on kindlasti öösel lennujaamast rentida saad kohe hotelli sõita ja ei pea taksole raha kulutama. Lennujaamast 10 km kaugusele hotelli maksis takso 20 eur. Hommikul lennujaama autorenti minnes taheti ka 20 eur saada. Läksime hoopis liinibussiga 2 euri eest. Lisaks takso kulule tuli veel öö hotellis.

Praegu arutan prouaga nende kangide asukoha üle ja ei suuda meenutada. Aga mina panin iga päev paar korda kojamehed tööle kui tahtsin kuhugi äkki keerata. Tegime abikaasaga veel võistluse suunatulede asemel kojameeste lülitamine 1 punkt ja vastas suunas sõitmine 3 punkti. Mina võitsin.

Võtsime nädalaks  Ryanairi kaudu ja Europcarist. Autole järgi minnes valmistusin mõttes juba võitluseks nagu tavaliselt. Kuid nii head teenindust pole mul tõesti eelnevalt autorendis olnud. Ärge tehke kindlustust autot bronnides. Mina tegin kohapeal juurde umbes 60 eur maksva all-inclusive kindlustuse. Auto oli Nissan Note (maksis vist 100 eur)  ja sai mägedes hakkama küll.  Kindlasti soovitan automaati. Deposiit oli 300 eur. Kütuse bronn 67 eur. Need kanti tagasi. Nad töötavad ööpäeva ringselt ja võtke auto kohe kui lennujaama jõuate. Vasakpoolne liiklus vajab küll harjumist ,paar korda paned suunatulede asemel kojamehed tööle aga mina kartsin hullemat. Auto tagastamine oli ka lihtne kuna oli täiskindlustus. Vaatas ainult ,et paak oleks täis. Väike märkus lastega reisijatele. Paphose veepark meeldis meie omadele rohkem kui AyaNapa oma. 

Kas tõesti on nelja aasta tagust teemat vaja üles tõmmata. Usun,et enamus asjaosalisi on juba oma eluga edasi läinud. Toimetusele??? Kas ei võiks üle paari aasta vanused kommentaarid panna kuskile arhiivi. Sealt saaks vajadusel teema üles võtta. Praegu nagu siin kohal keegi kaevab teema üles ja kõik kirjutavad aga kuupäeva ei vaata.

Usun,et mingit vastust sa sealt ei saa ka. AirBNB -ga soovitan omast kogemusest olla ettevaatlik. Broneerisin juba eelmise aasta septembri kuus majutuse Cerviniasse Itaalias kuupäevadeks 25.12.16-01.01.17. Kui viisin 25.12 suusavarustust taksosse ,et lennujaama sõita tuli sõnum Air BNB st "omanik on tühistanud majutuse". Mäletan ,et nagu oleks puuga pähe saanud. Lapsed olid juba ammu puhkusest elevil see tõttu otsustasime abikaasaga ,et lendame ikka kohale ja vaatame mis saab. Natuke kindlust lisas otsusele ,et Air BNB otsis ka lahendust ja oli olemas ja sai isegi neile helistada. Kuna oli tipp hooaeg siis leidsime majutuse esimeseks neljaks päevaks. Kui see aeg otsa hakkas saama ja Cervinias enam nende süsteemi majutusi polnud siis pakkus Air BNB omalt poolt lahenduseks kolida linnulennult 10 km kaugusele Zermatti. Mis sest ,et see hoopis teine riik ja ,et sinna saada tuleks sõita 226 km ringi. Vaatasin ,et asi kisub päris hulluks ja sain Bookingu kaudu viimase vaba hotelli toa Cervinias mis meile neljale sobis. Õnneks ei jäänud taeva alla aga majutus läks oodatust 900 eur -i võrra kallimaks. Proovisime AirBNB-ga suhelda aga nenede abivalmidus muutus ükskõiksuseks. Sai meile ja sõnumeid igale poole saadetud aga vastuseks ainult vaikus. Edaspidi kasutan Bookingut. Lihtne ja kui mingi jama siis vähemalt keegi vastutab.

Meie pere saadab koju postkaarte. Lugesin just ära 45 tk. Paljudes riikides on käidud ka mitu korda aga kaardi saadame ikka. Ainus koht kust ei ole postkaart kohale jõudnud on Indias Arunachal Pradeshi osariigis asuv Ziro linnake. Tegime sõpradega fotoateljees foto, panime margi peale ja saatsime ära. See oli küll ainult 2 aastat tagasi aga äkki tuleb veel kunagi.

Eks matkajate eesmärgid ja kogemused on erinevad aga Chiang Maist tasub mõne päeva möödudes edasi põrutada. Aga kindlasti külasta päikesetõusu ajal Doi Suthepi templit, kuhu rattameestel võimalik ka kahel rattal üles sõita (kindlasti on linnas laenutus kogu vajalikuga)- uskumatu kogemus kuldse templi ja päikesetõusu kohtumisest! Meie eesmärk oli rolleritega Chiang Mai ümbruses ringi sõita. Võin siinkohal öelda, et minu kallis kaasa on rolleri sõidu osas eriti kartlik ning need kurvid me sõitsime läbi rahulikult ja see oli seda väärt! Tee peal oli mitmeid templeid mida külastada ja lummavad loodusvaated. Motika otsa keerasime ümber Pais ning veetsime seal mitu head päeva. Night Market ja uskumatu street food üle kogu öise linna, kohalikke kõrtse, majutusi pidavad euroopast pärit ja ammu sealt lahkunud tegelased, kes valgustavad sind kohaliku elu-olu osas, tai-poksi treeninguvõimalused ja kohalikud vaatamisväärtused; Pai kanjon, White Buddha (oli veel üks lahe ujumiskoht Pai lähedal aga nime ei mäleta) - imeline!

Võta roller ja sõida Pai'sse. 150 km millest 2/3 lahedad kurvilised mägiteed.

Kevadel sai käidud perega Marrakechis , Sidi Ifnis ja Agadiris. Ööbimised võtsin kõik Airbnb kaudu. Valik on päris suur. Marrakechis olime ka Medina riadis. Omanik on Priscilla, Queen of Medina(nii oli flayeri peal kirjas). Päris kirju seltskond elas seal. Medina on jah labürint aga kaardiga sai täitsa hästi hakkama. Sidi Ifnis ööbisime neljakesi suures majas. Oli vist 50 eur öö. Peremees on Jonas.

Kuupäevadest pole ikka juttu aga ise käisin kaks aastat tagasi Trapanis ja sealt laevaga Favignana saartel ja Erices. Meile vaga meeldis. See tõttu vaatasin aprilli keskel 10 p Riia-Pariis-Trapani tagasi Trapani-Milano- Tallinn 4 suurt ja üks väike hind 610,44. Riiast väljub kell 17.10 seega jõuab Tallinnast ilusti bussiga.

Meie ei hakanud öösel rabelema. Hommikul selge peaga on palju lihtsam asju ajada ja ka rendiautot üle vaadata. Ööbisime Orio al Serios Casa Vacanze La Torre kodumajutuses.See on lennujaamast umbes 20-30 min jalutada. Võtsime Bookingust.Vist oli 80 eur neljale.

yxmonika kui Sitsiiliat avastada tahad ,soovitan ühendust võtta Mae Meruskiga "Minu Sitsiilia" autoriga www.sitsiilia.eu 2014 algas vendade grusiinide juures Gudauris suusamägedes. Mais alguses pakkus Finnair head hinda Malagasse ja siis ise sealt edasi Tarifale. Septembris Kirde-Indias sai aidatud sõbrantsil ZIRO Music Festivali korraldada. 2015 reisid tulevad kõik koos perega ja ,et odavalt läbi ajada siis kasutades azairi bronnisüsteemi tegi konkurentsitumalt soodsaimad pakkumised RYANAIR. Jaanuari lõpp Livigno suusakas. Tahaks väiksele pojale ka suusapisikut nakatada. Märtsi koolivaheaeg Maroko. Taas mõistlikud hinnad (sedakorda küll Riiast) RYANAIRILt kuigi bronnisin alles paar nädalat tagasi. Minek Riia-London-Marrakesh kus oleme paar päeva ja siis edasi Sidi Ifnisse. Tagasi Agadir-Brüssel-Riia. Praegu pole veel täpsemat plaani kuidas ja kus liikuda. Võib olla kellegil midagi toredat soovitada. Septembris minek külla vendadele grusiinidele. Parima lennudiili Tbilisisse tegi AIR BALTIC. Plaan minna sõpradega Svaneetia mägedesse kalli kaasa juubelit tähistama. Praegu kui kütuse hinnad on läinud alla on pakkumises väga palju odavaid lennu pileteid. Kasutage need võimalused ära. Aga ärge ajage senti pikuti pooleks. Muidu saab jälle lugeda ,et keegi jälle rahast ilma.

Olge head, Veix

Kui pärast reisi sõbrad küsivad mida kohalikku kaasa tõid, siis näitad väikese defektiga BRÄNDIRIIDEID või???