xyz15

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Uuri lennujaama kohta, millest väljub sinu lend Kuubale. Näiteks lendasin detsembris Mexico Cityst Havannasse ja ostsin turistikaardi Mexico Citry lennujaamas, maksin Mastecardiga 16,57 eurot.

Hea mõte. Vaata lehte Hovos.com, seal ei pea registreerumiseks maksma. Olen praegu lõuna Hispaanias. Väga fantastiline. Aitan aiatöödega ja saan käia mägedes matkamas.

Käisime 2015 oktoobris Riiast Palermosse ja tagasi Trapanist Riiga 100 € inimene edasi tagasi.Lühikeste ümberistumistega päevasel ajal. Muidugi tuleb arvestada, et kui tagastad rendiauto teise kohta , tuleb lisatasu, mis nullib odava lennupileti ära.

Me näiteks peatusime paariks ööks Giardini Naxoses kui Etnal käisime.Leidsin selle lihtsalt odavat majutust otsides.Me tulime Palermo lennujaamast pöhjarannikut pidi ning pärast altpoolt Trapanisse, kust oli tagasilend. Me liikusime iga päev edasi, tundus ajaraiskamisena ühest punktist väljasoite teha.

Kahju,et siin on läinud üksteisele diagnooside panemiseks, siin ju nagu reisifoorum ikka... Tegelikult tahtsin öelda tänud Mihkel S le, ma just olen tükk aega seda Maroko mõtet veeretanud. Täpselt nii, et minna Marrakechi ja liikuda siis Agadiri, et saaks ikka ookeanivett ka katsuda. Veebruari lõpus mineku mõte. Nüüd teeme ära.

Seda ilma teemat tahaks veidi täiendada. Minu arust päris nii ikka ei ole, et kui talvel nädalakeseks kohale lendad on garanteeritud suvitusilm. Näiteks veebruari algul olime GC-l, päikest nägime paaril päeval, sageli tibas vihma. Ookeani sai ikka sisse hüpatud aga ka enamus eestlasi poleks seda ujumiskõlblikuks pidanud. Igal hommikul oli ikka tahtmine pikad teksad jalga vedada. Seiklesime igas ilmakaares aga kõikjal oli enam vähem sama. Oli selline mõnus kevade lõhn. Meile see ilm sobis, sest me polegi rannapuhkajad ja kõik oli tõesti fantastiline, toit, vein , inimesed, loodus jne. Elu kõige odavama ja probleemivabama autorendi sain seal lehelt "doyouspain"

Ööturg on Arporas laupäeviti, see on calangute lähedal. Võib võtta rikša või takso, turupäeval turu juures küsivad veidi kallimat hinda kui tavaliselt. Aga kaubelda tuleb. Turg hakkab ca kl 6 õhtul. Kui tahad asju eriti odavalt osta, siis tuleb minna alguses, kauplejad usuvad, et kui valge inimene on esimene klient siis see on eriti "good luck" ning kõik tahavad võimalikult ruttu nö "käe valgeks saada". Sellega seoses saad selliseid hindu, et endal hakkab müüjast kahju. Aga seda ikka siis kui ise hoolega kaupled. Turg oli ka Mapusas (kohalikud ütlevad "mapsa"), ei mäleta mis päeval aga kohalikud ütlevad kindlasti. Ka päris lähedal. Turult pole mõtet osta maitseaineid ja teed jms, mida suurtest kottidest müüakse, need on ära lahtunud ja muidu kahtlased. Sellist värki tuleb osta poodidest.Üldse tuleb Indias ostmise juures kainet mõistust säilitada. Ostsin näiteks "Zara" pluusi, mille kõrget hinda põhjendati, et see on "handmade". Hind siis 3-4 euro kanti. Randade suhtes nõustun Miaga. KUi tahta kilomeetrite kaupa tühja randa, tuleb minna Lõunasse. Minu jaoks on India kohta reegel, et ei tohi midagi väga tõsiselt võtta. Ja kaubelda alati , kõige juures, ka ekskursioone ostes, raha vahetades jne.

No selle sama lehe kõige üleval on sinine kastike "Otsi". Ma tavaliselt trükin huvipakkuva teema selle ees olevasse kastikesse ning saan hopsti, lahti kõik ennem sel teemal kirjtatu. Lisaks eelpool kirjutatule, ma ka vaatan mis marsruute reisibürood pakuvad mulle huvipakkuvasse piirkonda. Seal tavaliselt kõik, must go, turistikohad reas. Siis vaatame, mis neist võiks huvi pakkuda. Kõik internetis leiduvad blogid loen tavaliselt läbi. Teiste inimeste infot tuleb muidugi enda jaoks tõlgendada, näide sellest oli see kui käisime paar nädalat tagasi omal käel Etna tippu ronimas. Lugesin enne ühte matkajate blogi ja arvasin, et teeme sama. Matk Etna otsa võttis meil kauem aega ja tänaseni ei tea täpselt millise tossava kraatri juures olime, alla jõudsime kottpimedas (nii ei ole soovitav teha) Siit moraal, et oleks võinud enne teadjamatega arutada. Aga selle päeva elamus asetus minu reisielamuste top 10 sse. Ega kõike ei saagi enne reisi ära planeerida, see ju (ise)reisimise võlu ongi. Ja kohapeal juba on alati on abi kohalikega suhtlemisest, kasvõi kui kasutad odavaid B&B sid, siis , kui peremees toob võtmed, on ta heameelega nõus rääkima kohalikest huvipunktidest.Jagama infot kust kuhu sõitmine kui palju aega võtab jne..Samuti hotelliinimesed. Konkreetsete hotellide info jagamisel pole mõtet minu arust.Kui siis ainult 10a järjest ühes puhkusepiirkonnas käijatele.Kui planeerid reisi, siis ei saa marsruuti valida sõprade poolt kunagi käidud ja kiidetud majutusasutuste järgi. Booking comi revjuuud annavad üsna adekvaatse pildi, lausa detailideni. Kokkuvõtteks tahan öelda, et infot on palju, aga püüdke seda analüüsida ning kõike ei peagi/saagi ette planeerida, suhtuge loominguliselt. Me niimoodi proovime teha.

Tere, meie veebruaris käisime GC -l nii, et päev enne bookisime hosteli ja autorendi. Kuna me pole hotellide suhtes eriti nõudlikud siis polnud eriti probleemi. Võtsime booking . comist osa ajaks ühe surfikeskuse hosteli ning osa ajaks hosteli väikelinnakeses ja olime väga rahul. Kui on auto, pole eriti tähtsust hotelli asukohal.Rannaäärsetesse hotellidesse muidugi väga ei oleks saanud enam.