Gaya12

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kogu see maa on ilus, alustades Edinburghist. St.Andrews ilus ja iidne.Olen olnud ka Ayris, kuid vastaskallas on huvitavam. Soovitaks Glasgowi pealt Edingburghi poole suund võtta. Ilusad mäed, orud, kosed eks kõike. Fantastiline ja suvi just ilus ja soe.

Tavaliselt alkoholi või suitsu ostmisel küsitakse, kas tuleb ümberistumine. Chek-inist minu meelest saab kohe kaks piletit, ei pea kaks korda chek -in tegema.Olen mitmeid kordi lennanud, kui saad lennult maha normaalselt, siis ei pea ka pagasit kaks korda näitama, kuid mind korra suunati vist valesti,siis pidin uuesti pagasi ette näitama, kuid muidu pole probleemi. Norwegian väga normaalne lennufirma.Seal pole asi üldse väga range.

Jah tõesti, kas siis Valencia või Benalmadena,kus lastel rohkem tegevust,delfinaarium, butterfly park, muid atraktsioone ja muidu lahe koht. Tihe rongiliiklus Malagasse.Pilet normaalse hinnaga , vist natuke üle 4.-euri. Valencias aquarium, väga võimas. http://www.valencia-tourist-guide.com/en/attractions/valencia-aquariums.html Kuivanud jõe põhja rajatud aed. Torremolinot ka ei soovita.

Suvel suhteliselt ikka hinnad laes,kuid hetkel tasuks veel jälgida ja vaadata erinevaid variante, ümberistumisega võib leida päris hea hinnaga. Üks variantidest Riga-Oslo Rygge, Rygge-Malaga ja tagasi,ryanairiga.Või saksa kaudu.

Olime Zadaris ja sai ka Splitis käidud. Kämpimiseks on täitsa kohad olemas, hindu kahjuks ei tea, olime hotellis. Kuid teel Spliti poole nägime mitmeid kenasid kohti mere ääres, kus olid kämpimissildid väljas. Meie hotelli juures oli ka aiaga piiratud camp ja tundus, et need olid seal rahul, meri umbes sada meetrit ja pesemiskoht ka kenasti olemas+ wc.Splitis ühest päevast piisab, kes vajab ööelu, siis võiks hommikuni,kuid on teisi väga kenasid kohti. Me ei kasutanud kiirteid. Ranniku äärest sõites näeb rohkem. Hinnad on tõesti sarnased meil olevaga, kuid mõnus maa siiski, igal juhul läheks veel.

Arvan sama, 1 tund võib väheks jääda. Mul oli lihtsalt ümberistumisega ja tunnine vahe, olin ikka päris ajahädas. See on suur lennujaam ja paras segadus ka seal, keegi midagi ei teadnud. Rahvast ka palju ja minu arust süsteem ka mitte kõige parem. Olin käsipagasiga ja pidin ikka uuesti turvakontrolli läbima, sest alguses suunati valesti. Ma nüüd igal juhul proovin seda lennujaama vältida just ümberistunisel või siis vaatan, et varuaega oleks piisavalt.

Olen ka seda meelt, et 500.- kogu reis inimese kohta ilmselt liiga vähe.

Selle summaga võiks arvestada lennud ja ööbimine. Olen käinud mitmel korral Hispaanias ja seal ka mõnda aega elanud, ka hotellides olnud.

Suvekuud väga palavad, mereäärne paik parem.Linnades kivide s.t. majade vahel võib päris hull olukord olla. Aju tegeles ainult sellega, kuidas leida vilumat kohta. Ei panustaks ka eriti palju ühele kohale. Mõnest päevast küll ja sõidaks rannikule, seal on head meretuuled ja lasevad ka hingata.Muidu on niimoodi, et päeval kuuma käes ei jõuagi kuskil käia ja läheb palju aega tühja.Hommik kella 10-19, võid maha kriipsutada. Ja ma ei liialda. Aga selle eest on õhtud ja ööd mõnusad. Egas ilmaasjata hispaanlased pikki pause lõuna ajal tee, lihtsalt nii palav on, et võimatu väljas midagi teha ja kusjuures turistid ka sel ajal lebotavad kuskil vilus. Suured keskused muidugi lahti. Oma kogemuste põhjal võin öelda, et ei soovitaks mitut ööd ühte hotelli bronnida, kui ei meeldi, siis saab üles öelda aga kui ok, siis saab edasi bronnida. See, et broneeringute lehel on, et veel üks tuba jäänud, on lihtsalt n.ö. trikitamine. Pole asi nii hull midagi.

Hotellides saab inglise keelega hakkama ja kui juhuslikult polegi kedagi, kes taipaks, siis käte ja jalgadega, vana hea asi, töötab ikka. Olen üksi reisinud ja on olnud olukordi, kus ainult kohalik keel ja kõik. Kuid kõik sai korda. Inimesed on igal pool nii sõbralikud, ja aitavad nii kuidas oskavad, peaasi, et kõik rahul oleks. Rahast veel nii palju, et võiks tsipa rohkem olla, kasvõi veel üks viie sajane. Täpselt küll ei tea kõiki autorendi firmasid, kuid paljudes kohtades tahetakse, et krediitkaardil oleks mingis ulatused deposiit, meil oli vajalik 800.-euri. Samuti soovitan Valencia veeloomaaeda, mõned aastad tagasi oli pilet 20 euri, nüüd ei oska öelda. Gibraltari kaudu, seda tasuks ka kaaluda. Kuid sealt La Lienast, piirilinnast, tuleks minema saada. Kuid bussid käivad ja terve rannik on linnu täis. Olen saanud pileteid 50 euriga edasi-tagasi, skeemitamisega. Kuid olen samuti arvamusel, et suvi kallis. Kuid kui hakata nüüd juba otsima, siis kuni 150.- edasi-tagasi suht ok.Wizz-il tõesti käsipagas nii väike, midagi käekoti taolist. Nägin ,kuidas ühel inglasel oli tilluke ratastel kohver ja saadeti maksma, summa oli umbes 10. - euri kandis. Riiast ryanairil on ka veel mingi lennujaama maks 7 ja midagi peale. Kuid selle eest on lubatud jällegi kaks käsipagasit.