shader

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

"Alkoparadiis" võib ka segadust tekitada, muus osas kasutaja 'sebin'-ga nõus. Langkawil näiteks Pantai Cenangi (üks põhiline turistide tsoon) peatänaval ei müüdud söögikohtades isegi õlut, usureeglid pidid kuidagi paika panema selle. Mujal muidugi ikka müüdi.

Mingeid läbusid mina Langkawil ei näinud ja seda toetas ka kiire googeldamine - ööklubisid jmt kohti, kus kõvem pidutsemine käiks, väga ei ole. Kes tahab, leiab kindlasti ka pidutsemiseks sobiva koha, kuid üldiselt on tegu väga rahuliku saarega.

Muide, see rahulikkus kehtib ka PQ kohta, ka seal oli peale kella 21-te suhteliselt vaikne ja suuremat pidutsemist ei näinud. Seal häiris pigem see suur ehituseteema, kui varahommikul juba tehnika käima pandi.

Mina jällegi nii kindlalt Phu Quoci Langkawile ei eelistaks. Hinnatase on mõlemas kohas sarnane.

Rannapuhkuseks ma võtaks pigem Langkawi, kuna sealsed rannad on mõnusamad - seal ei põletata prügi ja ei ole nii räpane. PQ-l on ilusaid randu, mis on ääristatud prügihunnikutega. Kui otsida, leiab PQ-l ka muidugi ilusaid puhtaid randu, aga need on asutusest eemal. See-eest PQ-l võib jällegi mõnes rannas leida sinisemat ja läbipaistvamat vett, kui Langkawil. Siiski minu kogemuse järgi on PQ fotodel see asi pisut ilusam kui tegelikkuses.

Randadest veel niipalju, et kui olla PQ-l Duong Dongi/Long Beachi kandis, siis seal rannariba on suht kitsas ja igal hotellil on oma sektor seal. Langkawil on laia liivaribaga suuremad rannad ja ei teki nii kitsast tunnet.

Langkawi on rohkem välja arendatud, Phu Quocil käis vähemalt märtsis selline kinnisvaraarendus, et pool saart oli ehitusplats. Lisaks on PQ-l palju prügi - kui hotellitsoonist väljud, siis kohati muud ei näegi. Ka meres ujus palju prahti ja see oli kurb.

Langkawil räägivad inimesed rohkem inglise keelt ja nende elatustase on oluliselt kõrgem. Langkawi liiklus on rahulikum lapsega liiklemiseks.

Toit - kindlalt Langkawi. PQ-i söögikohad jätsid kohati pettumuse ja kaaslasel õnnestus ka toidumürgitus saada. Loomulikult oli ka positiivseid kogemusi.

Kui rannapuhkus on teema, siis Langkawilt saab kergelt sõita Ko Lipe-le, mis küll asub Tais, aga sealsamas kohapeal saab dokumendid vormistada.

Kokkuvõttes: mõlemad saared on toredad ja kindlasti ei taha PQ-le liiga teha, kuid kui peaks uuesti minema, langeks kaalukauss minu puhul pigem pisut Langkawi poole.

Omalt poolt - kasutasin selle firma teenuseid ja probleeme polnud. Loodetavasti kõik laabub ja ka väikseid tegijaid võib edasi usaldada.