lesteri

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Enda kogemusest, kui pilet ostetud vahendajalt, siis kaarditehingu vaidlustamiseks oli pangale vaja esitada (1) kirjalik avaldus tagasimakse tegemiseks vahendajale ja (2) muu suhtlus vahendajaga. Samuti võib vaja minna kirjalikku kinnitust selle kohta, et lennud tühistati.

Täpsustan, et kaarditehingu vaidlustasin ikka panga kaudu.

Ja protsessist endast niipalju, et pärast avalduse tegemist küsis pank järgmisel päeval täiendavat dokumentatsiooni. Pärast selle saatmist ma eeldan, et pank andis vaidlustusele kohe ametliku käigu (mida on pangaga suhelda 1-2 kuud?)... Paar päeva hiljem küsiti veel tõestust selle kohta, et lendu ei toimunud (mitte et ma ise ei otsustanud lennule minna). Kaks kuud läks avalduse esitamisest kuni positiivse otsuseni.

Jagelesin ka Mytripiga pikalt ja lõpuks tunduski ainus väljapääs kaarditehing vaidlustada. Pärast mitmeid kõnesid Mytripile ootasin kannatlikult tagastamist, ent lõpuks vaidlustasin tehingu pisut enne, kui 4 kuud lennu toimimisest oleks täis tiksunud. Vaidlustamine võttis 2 kuud ja boonusena ei kaotanud ka Mytripi poolt hoiatatud 30 eurot "haldustasu". Ehk järeldus sama - kahtlastest vahendajatest tasub hoiduda...

Kas kellelgi on uuemaid kogemusi?

Mul oli mytripi vahendusel Air Canada pilet mais. Tol ajal helistades nii Air Canada kui mytrip rääkisid, et kuna non-refundable pilet, siis refundi ei saa, vaid ainult voucher. Kuna mul piiratud kehtivusajaga Air Canada voucheriga midagi teha polnud, siis jätsin asja sinnapaika.

Täna helistasin uuesti Air Canadasse ja nii palju on muutunud, et nüüd nad tunnustavad EList algavate reiside puhul õigust refundile ja lisasid sellekohase märke mu broneeringule, mida mytrip peaks nägema. Seejärel sain mytripi liinile ja nad olid nõus Air Canadale refundi taotluse esitama. Kui aktsepteeritakse, siis teevad refundi miinus 30 eurot. Eks siis ole näha, kas tegelt ka läheb nii lihtsalt...

See on siiski erinev teema, kui lennufirma uued lennud sulle ei sobi - siis on sinu huvi lende muuta ja sa kasutad vahendaja teenust.

Kas need igasugused lisatasud MyTripil (support package jt) ja teistel vahendajatel on õigustatud juhul, kui lennud tühistatakse ja teenust ei osutata? Kui omal soovil tühistada, siis on need tasud muidugi arusaadavad, kuid kui nad ei suuda teenust pakkuda, siis ma justkui eeldaks, et nad peavad kogu summa tagastama. On kellelgi kogemusi?

Mina ostsin eelmisel aastal Panama lennujaamast 20 dollariga. Seda siis enne pardaleminekut. Osta saab pardalemineku värava lähistelt. Tallinna lennujaamas peab lihtsalt kindla näoga ütlema, et oled 100% kindel, et saad sealt osta enne Kuuba lennule minemist.

Meie lendasime Kuubale ja kohe järgmine päev edasi Cancuni. Piiril rääkisin, et oleme "in transfer" ja näitasin Cancuni pardakaarti. Passi löödi tempel, aga turismikaarti vaja ei läinud. Tagasi Kuubasse minnes jäin pikemalt ja siis nõuti turismikaarti. Kuskil justkui nägin, et turismikaarti on vaja, kui oled Kuubal pärast sisrnemist üle 3 päeva.

Riigist lahkumise maks oli mõlemal juhul lennupileti sees. Eraldi juurde maksta polnud vaja.

Vaata voyages-sncf.com.

Pariis-Nimes on väga mugav ja kiire liin, alla 3 tunni. Kui ette osta peaks saama väga odavalt pileti - alla 50€ kui kellaaegades/kuupäevades paindlik, teatud juhtudel ainult 25€.

Muide käisin ise Nimes'is eelmisel aastal ja vaieldamatult väga kihvt koht. Kolme peamise vaatamisväärsuse kõrval on ka kogu ülejäänud linn lummav.

Käisin 2 kuud tagasi ja super koht kahtlemata. Osalt käisin rannapuhkusel Cancunist kuskil 100km lõunasse ja ise valisin hea hotelli AI, mis minu arust on täiesti hinda väärt, kuskil 100€ ööpäev, arvestades väga korralikku teeninduskvaliteeti ja üliilusat hoolikalt planeeritud kompleksi. Lisaks käisin sealses kõikse populaarsemas rannavälises sihtkohas Chitzen Itza, kus peaks ära käima, kui juba sinna minek. Lisaks on kindlasti soovitatav külastada üht teemaparkidest, ise käisin Xcaret'is, mis jättis kustumatu mulje. Planeerida selleks kindlasti täispikk päev. Viibisin päeva ka Cancuni linnas (hotellioiirkond ja rand jäävad üsna kaugele) ja see on küll üsna kärarikas ja mitte väga meeldiv paik. Esimest korda elus oli tõesti tunne, et ainus, mida sinus nähti oli liikuv rahakott. Teine ebameeldiv koht oli lennujaam samadel põhjustel. Kõik mis neid kahte ei puudutanud oli paradiis. Väga sõbralikud ja meeldivad inimesed, super ilm ja minu jaoks kindlasti parimad rannad, kus kunagi viibinud olen.