aronkatrin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

3 meeldimist
2 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tulime esmaspäeval Napolist ja Amalfi rannikult. Covid-passi küsitakse väga palju, palju rohkem kui meil:

 - restorani sisse sööma minnes peab olema covid-pass, väljas einestades mitte

 - kõik vaatamisväärsused (ka väljas, näiteks Pompei) - peab olema covid-pass+mask

 - minu meelest hotellides meil covid-passi ei küsitud, aga avalikes ruumides (fuajee, restorani sisenedes jne) peab mask ees olema. Kui ei ole, siis kohe palutakse ette panna.

  1. Sel aastal käisime Gran Canarial, Veneetsias, Rootsis ning Põhja-Horvaatias. Muljet avaldas Veneetsia - olin suhtunud eelarvamusega, et mulle see "turistikas" ilmselt ei meeldi, aga maikuus oli Veneetsia ilus, soe ning sõbralik. Ööbisime ühel väikesemal saarel, kus saime ratastega saarele ringi peale teha, mis oli elamus omaette. Murano saarel külastasime esimest korda Michelini tärniga restorani. See oli elamus omaette.2. 2019.aastal on broneeritud Küprose reis. Otsime kevadesse veel väikest city breaki pulma-aastapäevaks ning aastal lõpus sooviksin jälle ette võtta Aasia-reisi. Kuna kaasa tuleb ka selleks ajaks umbes aastane väikelaps (ja kaks suuremat last), siis teen eeltööd, mis on Kagu-Aasia riigid, mis pakuksid elamust, aga kus siiski on meditsiin lähedal ja turvalisus ok. 3. Trip.ee-st ootangi just leida aasta teise poolde häid Kagu-Aasia lennupiletite pakkumisi. 

Lõõgastumiseks on need saared ideaalsed. Ise peatusime Lembonganil 3 ööd ja selle aja jooksul külastasime ka Ceningani saart. Saartel liigutaksegi kas motika, golfikäru või siis autoga, kus turistid istuvad tagapool kastis ja pea kohal on varikangas. Saarel mitmed restoranid, tehakse snorgeldamisetrippe jne. Sanur on elavam koht ilusa rannapromenaadi ja paljude veespordi võimalustega.

Nägime Lembongani saarelt vulkaani ja mina ise suitsu ei näinud. Ilmad olid Balil super ja päikselised, ainult ühel päeval oli lühike vihmasadu.

Tulime täna Balilt. Kohapeal on olukord rahulik ja vulkaanist keegi ei räägi, kui ise ei küsi. 1

to: Larsen Oleme plaaninud olla esimesed päevad Sanuris, siis liikuda Ubudisse ja reis lõpetada Seminyakis. Vahepeal on veel 4 päeva, mis olid plaanitud Amedisse, aga seal tühistasin eile hotelli. Amed on idarannikul ja nii tundus mõistlik.

Meil lend 19.10. Samamoodi jälgin ja vaatan, kuidas olukord areneb. Meil samuti Qatariga piletid.

Tänan, mõtleme siis läbi, kui palju riski oleme valmis võtma.

Mina soovitaksin Tenerifet. See on see koht, kuhu ma ise talvituma läheksin, kui mul oleks peres ka beebi. Tenerifel on teenused (arstid) hästi euroopalikud, päike paistab ja temperatuurid on mitte ülipalavad, aga täitsa mõnusad. Oleme seal kahel talvel käinud jaanuaris-veebruaris ning lõuna- ning edelarannikul on päeval olnud sooja 25 kraadi ja meri on ujutav. Põhjas on muidugi ca 10 kraadi jahedam, nii et piirkonnaks tuleks kindlasti valida Playa de Americas/ Costa Adeje ümbrus.

Tai on samuti täitsa tore, suurepärane koht reisimiseks. Beebiga siiski eelistaksin Tenerifet, sest Tais on kliima hulga palavam, mis teeb beebiga elu raskemaks. Oleme ise sunnitud olnud ka seal arsti abi kasutama ja see oli ok (saime inglise keeles suheldud), aga ilmselt see nii ikkagi suuremates (turistikamates) asulates. Samas Aasia mõttes oleks Tai ilmselt minu valik number 1.