caty555

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oleme hetkel trogiris. Mingitest pagulastest pole haisugi, niiet seda pole vaja karta. Ilmad head, vesi hea jne. Super.

Meil plaan juuni esimestel päevadel horvaatiasse sõita. Plaan trogirini sõita. Seal mõned päevad veeta ja siis itaalia ja alpid ning sealt koju.

Kas keegi veel juuni alguses sinnakanti minemas? Vahetaks kontakte nii igaks juhuks.

No me olekski tahtnud apartementi,aga oli teise päeva õhtu. Just jõudsime(2300km seljataga)ning kell oli 21 labi ja enam ei jaksanud sõita. Saigi siis valitud tee äärest see koht välja. Juhuse asi. Eks vargaid on igal pool.

Loodan lihtsalt et kui keegi seda loeb,siis teab arvestada jahoida asjadel silma peal.

Aga ikkagi reisist väga positiiivsed mälestused ja kindel minek ka järgmine aasta.

Sorry kui kellelegi segaseks jää, aga oleme kirjutanud mehega mõlemad ühe kasutaja alt. Ei andnud rahu ja otsisin nime välja - motel Domagoj , Sukošanes.

Läti ja leedu tee enam vähem normaalsed. Palju politseinikke väljas. Täna vähemalt oli. Räägiks, siis mis meiega juhtus. Nimelt jäime zadari lähistel hotellis osast sularahast ilma. Kõik oli hotellis heaa ja ilus. Teenindus viisakas jne. Lahkusime hommikul hotellist, liikusime spliti suunda ja nii 2-3 tunni möödudes avastasime, etminu rahakotis pole enam sularaha. Viimati nägin eelmine õhtu raha. Otsisime igalt poolt aga ei leidnud. Ja pärast ajurünnakut sai asi selgeks, et hotellis tehti tühjaks. Ja sellesk oli ainult see hetk, kui ma hommikul olin dushi all ja mees välja auto juurde läks. Toa uks oli samal ajal lukus. Ise ka ei uskunud, aga muud kadumise hetke või kohta pole. Kõikmuu aja oli rahakott enda juures ja kuna seda rahakotti ei kasutanud, siis ei saanud sealt ka kogemata väljakukkuda. Sai käidud ka politsei, aga ega sellest midagi niikuinii abi pole/polnud, sis ega midagi tagasi pole loota saada. Otsustasime et teeme siis natuke lühema reisi, agakuidagi jäi see vahejuhtum hinge kriipima, ning otsustazime ära koju tulla selleks korraks. Natuke üle 5 päeva, aga kuna polnud kunagi käinud lätist kaugemal, siis olid ka need päevad vägevad ja jäime ikkagist rahule. Ja ei ütle riigi kohta mitte midagi halba. Täiesti kindlasti läheme tagasi. Ja soovitan ka teistel minna. Super koht. Kirjutan selle siia väikeseks hoiatuseks teistele, et hoidke oma asjadel silma peal. Ja ärge hoidke kõike raha samas kohass.(õnneks meie ka ei hoidnud). Nb.kirjutan homme täpse motelli nime kah kus tegevustoimus.(mälus auk, homme otsin tseki üles.)

Ei sõitnud läbi bialystoki,aga poolas küll mingeid teeremonte väga pole. Varssavis mingi silla remont oli, aga muidu kõik okei.

Viljandist startisime natuke enne kella 5 hommikul. Ja sõitsime umbes 16 tundi. Olin üksi roolis ja samamoodi kõik hea, jõuab sõita küll. Teise päevaga sõitsime zadari. Hetkel siin. Vette pole veel saanud, aga ilm super. Ja muideks kasutasime uva nippi, tulime sloveenia väiksemaid teid pidi. Ajakulu oli, aga väga ilusad
külad tee peal ja me tulime huvi pärast läbi selle väiksema piiripunkti, mida uva eespool mainis. Super värk. Kurvilised teed ja mäed. Ja vinjeti ei pidanud ostma:-D . Pärast sirgeid kiirteid tasub kindlasti sloveeniat läbida kõrvalteid mööda, sest horvaatias saate kiirteed küllalt sõita. Muideks horvaatia kiirteel läks meil u. 18 Eurot(see siis durmanecist zadarini.) Ja kiirteel väga mugav kaardiga maksta.

Nonii..oleme u.150 km poola-tšehhi piirist. Uhasime üle 1100km ja ausalt öeldes ei olnud see mingi vaev. Läti ja leedu läbisime enam vähem 70 km/h- kiirusega tiksudes. Niiet seal läheb aega. Õnneks poolas saab natuke kiiremini sõita. Üldiselt teed head, niiet kes tulemas,siis andke tuld.

Nb. Soovitan ka varssavit läbida õhtu poole.kella 17 ajal oli paras liklus ja ummikud. Siduri jalg korralikult väsinud.:-D

Homme stardime, aga tekkis küsimus: kas peaksin midagi teada,kui peaksin mõnes riigis politseiga kokku puutuma?( Ei ole selle reisi teema, aga nt ukraina kohta öeldi, et politsei kätte ei tohi dokumente anda.) Oskab keegi midagi öelda selle koha pealt.

Tere, meie läheme 17. Juuni minema ja plaanime soita spliti ja makarska kanti. Ringleme seal kandis ja siis mingi hetk hakkqme mööda rannikut tagasi tulema. Küsi kasutaja uva käest, ta oskab soovitada täpsemalt. Ise soovitaks ikka splitini minna ja sealt hakata tagasi tulema.

Kui ikla kandis palju ootamist, siis vist mul mõtekam viljandist valmiera kaudu minna riiga. Keegi tead kuidas valmiera-riia tee on?

Nonii, aeg on edasi läinud ja plaan natukene muutunud. Mineks siis toimub 17, 18 või 19 juuni(vaatame kuidas koduste asjadega valmis saab). Läheme 2-kesi ja sõiduautoga. Marsruudiks valime Viljandi-Riia-Kaunas-Warssavi-Katovice-Ostrava-Brno-Viin-Graz-Maribor-Zagreb ja sealt siis plaan Makarskani minna. Väga kaugemale ei hakka minema seekord. Ööbimisi me ette ei broneeri. Kui jäämegi kusagil väga öö peale, siis autos tagaistmed alla ja kannatab ära. Ajaliselt hetkel piirangut ei ole. Eks raha paneb piirid.

1.Kas sellel marsruudil on hetkel midagi mida tuleks vältida? 2.Kas keegi on veel sellel ajal(juuni lõpp, juuli algus) sealkandis? Võiks tel.nr jagada igaks juhuks. Iial ei tea mis võib juhtuda. 3.kuna meil mineku aeg sobib kolmapäevast pühapäevani, siis oskab keegi soovitada, mis ajal viljandist startides pääseks kõige paremini läbi läti-leedu-poola? 4.Ja kuna me ei ole varem käinud autoga nii kaugel ja ei leidnud netist otsest vastust, siis äkki keegi oskab meie marsruudi tee maksudest rääkida? Kas vinjette saab kindlasti osta igal piiriületusel?

Kuidas jaanipäeva paiku Magarska ümbruses vesi on ? Kas on piisavalt soe? Osad ütlevad, et alles juulist on soe.

Ja see tegelikult hea mõte, et järgmine kord Dubrovnik ja montenegro võtta plaani (seda viimast ei taibanud üldse kaardilt vaadata :D).

Tahame otse Dubrovnikusse sõita, sest siis saame kindlasti kogu horvaatiat näha. Kui hakata põhjast lõunasse sõitma, siis kindlasti leidub väga super kohti, kus peatuda ja ringi vaadata ning lõpuks Dubrovnikusse ei jõuagi äkki. Ehk siis hakkaks ikka kõige kaugemast nurgast pihta ja siis järjest kodu poole. Ja kui Põhja-Horvaatiasse väga ei jõua,siis Eesti poole sõites auto aknast ikka midagi näeb. Ja niipalju kui ise ka olen lugenud, siis Uva postitused on jah väga asjalikud.

Sõiduautoga arvestame 6l/100km ja chevyga 13l/100km. Loomulikult chevyga minnes läheb kütuse peale rohkem raha, aga hea oleks ju mitte sõltuda asukohas mingit kindlast ööbimiskohast. Miinuseks sel juhul, et pesemisvõimalus puudub ja samas nädal aega soojas autos ei ole ka väga ahvatlev elada. Minnes ei tahaks Viljandi ja Dubrovniku vahel väga aega raisata, et külastada mingeid vaatamisväärsusi, põhirõhk puhkus Horvaatias. Tagasiteel võib olla käiks kuskilt veel läbi nt Viinis. Koonerdada ei tahagi, kuid tuhandeid eurosid ka päris taskus ei ole. Kas söögi peale oleks okei arvestada umbes 15€ nägu päevas?