Teet1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui charteriga ei lenda siis Gambia viisa saab ka Poolas asuvalt konsuli käest paari päevaga, pass DHL-ga sinna ja kehtib 3 kuud ja mitmekordne sisenemine.

800 suht mõistlik. Trippide maksumuse  kohta ei oska infot anda. Senini auto rentinud ja iseseisvalt käinud. Riik väike ja liiklus aeglane.

See ots on umbes 500-600 dalasi ehk ca 10 euri kollase taksoga - väga vana mersu. Taksodega on valikus kollased päevinäinud mersud ja vähe nooblimad rohelised mersud.

Alkoholi sh. Import saab suurematest poodidest nt. Right Choice Supermarket. Import toodetel hinnad veidi kõrgemad kui Eestis. Õlut saad iga nurga pealt. Kohalik julbrew väga hea ja hind mis eespool mainitud. Müüakse ja kohalikku ja import joogilaadseid tooteid, mis suht koht odavad aga kuna neid mujale ei ole lubatud eksportida siis tarbimine omal vastutusel.Söögiga oleneb kui valiv olla. Võrreldes suuremate riikidega on valik niru. Seda nii poes kui restoranide valiku osas. Senegambia restod üldjuhul turistikad - pizza, burger, stake etc. Mujal rohkem maalähedasemad kohad kus saad kohalikku kööki, mis põhineb kalal ja kanal maitsestatud peamiselt erinevate pähklikastmetega. Väga isuäratavad ja tervislikud.

Sealsete pistikutega on lihtne - kõigepealt lülita pistikust vool välja,  ON/OFF lülitid absoluutselt igal pistikul. Võta chopsticks, paar hambaorki vms terva otsaga tugevam asi (oleneb kui uus pistik on) ja vajuta ülemine 0 faas alla ja saad alumistesse kahte auku Eesti pistiku ilusti sisse. See kehtib enamus aafrika riikides, kus British type B pistik ja ka aasias. pole adaptrit ammu läinud vaja.Probleeme võib tekkida osades riikides meie nn. paksude klemmidega pistikutega aga saab ka hea tahtmise korral selle sinna sisse ilma vigastusteta.

1000-1500 per nägu on kindlasti üle pakutud arvestades Gambia piiratud võimalusi tegevuste osas.Trippide jaoks võtke auto, buss vms rendile koos juhiga ja saate korraliku elamuse kordades väiksema summa eest.

Jaanuar väga hea minna, vihma ei ole. Kui siis öösel või varahommikul. Kui oled ida pool ranna ääres siis päikesest puudust ei tule. Hinnad võid arvestada Zanzibaril koguaeg enam-vähem samad. low seasonil saab veidi alla. Söögid jms pettuma ei pea. Lennupileti peaks saama ka 600 alla kätte juba