raitvli

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kõige suurem lollus on jätta oma pass tagatiseks.  :)Äärmisel juhul passikoopia või mõistlikus summas tagatisraha. Ära kunagi anna oma passi teise inimese kätte.

Väide, et Khao Sokis on kaanid ainult vee piiril on küll veidi pealiskaudne. Järelikult olete kõik need 5 aastat korraldanud trippe ainult järvel olevasse "külasse" ja sellel lähedal olevas "dsunglis". Seal tõesti kaane ei olnud aga. . Kui minna Khao Soki rahvuspargi peaväravast sisse ning sealses vihmametsas matkada siis kohtab vihmase ilma korral igal sammul väikeseid kaane kes rohus ootavad saaki. Meil õnnestus 2h jooksul enda küljest kokku lugeda 52 kaani. (nendest 3-4tk olid ennast kinni imenud). kokku matkasime metsas 9h jooksul ca 20km. Metsa minnes tuleks kanda pikki pükse ja sokke, hommikul tuleks ennast määrida ka päiksekreemiga, sest kaanidele see ei meeldi. Khao Soki rahvuspargi peavärava juures on erinevaid söögikohti alates kohalikust lõpetades pitsaga. Oleneb hooajast kuid öömaja soovitan ette broneerida. Kohale saab bussiga ning metsa minge alati koos giidiga. Giide leiate peavärava juurest ning lepinge hind kokku :)

Oleme olnud Sri Lankal 1,5 nädalat. Vihma on sadanud ainult ühe korra ja seegi oli öösel ! NB! kes Yala rahvusparki külastab siis tuleks arvestada, et hommikuti on päris jahe , sest start on kell 4.30 kaasa tuleks võtta mingid soojemad riided. Kui võtate tervepäeva safari siis vahepeal on ca 2h vaba aega rannas, võtke kindlasti lebomatt või rannalina kaasa kus peal saab pikutada.

Tere,

Kui pean veetma lennujaamas 14h, nii et edasilend lükkub järgmisesse päeva kas siis pean taotlema Viisa ? Või transiittsoonis võin julgelt olla ilma viisata ka järgmise päevani ?

Meie oleme kahekesi ehk 25€ nägu aga ilmselt saab odavamlt ka kui ööbida rohken kui 1-2 ööd kohapeal, Oleme Horvaatia ringreisil ning ööbine max 1-2 ööd kohapeal. Markaskas saime korteri 35 € öö sest Peremees arvutas kurssi eurost kunadeks valesti. Oleme proovinud ka kaubelda kuid väga hinda allapoole pole saanud, sest hetkel on rahvast siin ikka päris palju. Kokkuvõteks on meil 35 €/öö kõige odavam olnud ning kõige kallim Dubrovnikus 75€/öö. Põhiline on jäänud 45-50 € ringi. Eks need kes mitukorda siin käinud teavad ehk paremini kus odavamalt saada, meil hetkel sellised hinnad.

Oleme präegu Horvaatias ja võtama üüri kortereid kohapealt, pakkuijaid on palju ning probleeme öömaja saamisega ei ole. Pigem valime veel parima asukohaga kortereid. Kohapeal on keskmine hind 50€ öö. Oleme 12p jooksul sõitnud Senj-ist Duborvnikusse ja kõige rohkem maksine Duborvniku korteri eest 75€/öö.

Soovitan Phi phil ööbida siin : http://www.vikingnaturesresort.com/index.html

Väga mõnusad onnid mere ääres. Neid saab bronnida ka läbi Jensi : http://paradiisisaar.ee/phi-phi/

Phi Phil üle 3 öö pole kohapeal midagi teha. Tasub käia Phi Phi viewpointis, rentida kohapealt kaater ning käija Maya bays ja snorgeldada, Meie rentisime veel endale kanuu ning sõitsime ise veel Monkey beachile jne. Omaette vaatamis väärsus on veel õhtused peod.

750 euriga nägu tuleb kohapeal 15p ilusti välja. Meil kulus kohapeal umbes 500-600 euri nägu. 500 lennupiletid 500 ööbimised ja 500 söök/jook/ tripid jne

Sõitsime lennujaamast neljakesi Karon beachi kokku läks vist 1000 bahti.

Phuketil ja Phi Phil olid igal pool euroopa pistikud.

Kata Beachil saab veidi snorgeldada ja seal kõrval on kohe Karon beach kus on pikk liivarand kuid puudub võimalus snorgeldamiseks. Mõlema ranna ligidal on ka söögikohad,turud ja kõik muu eluksvajalik olemas.

Postkaardi randu tuleks otsima minna juba mõnele väikesaarele. Phi Phi ühe või kahe päeva ( üle 3 öö pole seal kohapeal rohkem midagi teha) tuure saab osta tänavapealt putkadest. Soovitan ka James Bondi saare tuuri võtta, eelmine aasta saime 800 bahti (20 euri) nägu päeva trippi, kus oli transport hotellist edasi tagasi ja lõuna söök sees. Külastasime kokku 3 saart ja saime meres ujumas käija.

Käisin eelmine aasta 27.10 - 11.11.2014 Phuketil ja 4 päeva Phi Phil.

Sellest pooltel päevadel sadas vihma, vihmasadu kestis max 1h kuid taevas oli siiski pilves.

Täiesti pilvituid päevi oli siis vist kokku 3päeva.

Oma järgmise Tai resi planeerin juba kas Novembri lõppu või detsembri algusesse, sest siis peaks vihmaperiood läbi olema seal.