Ökul

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Heip - kes kuhugi aafrikasse läheb siis tasub lugeda https://www.facebook.com/fujimees/...ajavoost 13.09.17 kell 7.44 või otselink viisade infosse https://www.fujimees.ee/single-post/2017/09/13/Abidjan-Elevandiluurannik Head reisi!

Saab kenasti hakkama nii 1000€ kui ka seljakotiga. Igal Aasia reisil vähendan ajade kogust ja ikka jääb midagi kasutamata. Pesupesemine pulbriga või siis teenusena toimib igati ning on soodne. Liikusime ise vastupidiselt Kambodžast Sihanoukvillest - Bangkoki. Taksode ja bussidega. Ajakulu suurem kui lennukireisil kuid hind tunduvalt soodsam. Kuna Airasia teeb tihti häid pakkumisi siis hoia silm peal Bangkok - Siam Reap. Ning meil läks Kambodža reis kallimaks kui Tais (nii majutused kui toit) kuigi me käisime enne suuremat hooaega.

Kui otsid väga hea hinnaga ööbimist/toitu siis seda leidub pigem rannikul. Meie viibisime paar ööd rannikul ja paar saarel Sanloem. Odavamat ööbimist n.ö seljakotireisijale oli ikka raske leida - kuigi hooaeg polnud veel alanud. Toit samuti kallim - sest sinna lisandub ju saarele transport... aga Lazy Beach sillerdav vesi ja praktiliselt inimtühi rand andsid lisapunktid.

Sihanoukvillest pakuti teenust 60 ja 65 dollari eest. Neljasele seltskonnale soodsam ja kiirem. Meie auto oli igati korralik ja juht rääkis suht normaalselt ka inglise keelt.

Cambodia Tai piiri ületus 7 nov. läks kenasti. Sihanoukvillest privaat taksoga hommikul kell viis minekut ja edasi kulges kõik kenasti ja kiirelt. Kohapeal täidad paberid. Varakult minnes pole ka suurte bussidega minejatest tingitud järjekordi. Kell 16 paiku olime Bangkokis.

Ei pea passi andma vaid näitad ja annad neile koopia - nii saab Tais kenasti rollerit. Alati tuleb teha ka ise pildid rollerist enne teele minekut, et hiljem poleks probleeme. Maksmise poole pealt jah - proovi omalt poolt pakutava summaga ja kui juba raha käes nähtaval siis - üldjuhul see toimib. Kuid raha üleandmine vaid passi vastu...

Enne seda viibisime Sanur´is. Saartele startisime Badang Bailt - võtsime edasi tagasi piletid ja tagasi ka transferi juba Kuta´le.

Sai viibitud paar päeva Gili Trawanganil - teistele saartele ei läinud. Oleneb mida lähed otsima. Meie soov oli tegeleikult minna Nusa Lembonganile kuid full moon party ja kohalikud rahvuspäevad seiskasid sealsed laevaliinid. Ööturul söömine oli mõnus ja jalutad vabalt päevaga saarele tiiru peale. Ööbimiskoha leidsime peatänavast pisut kaugemal ning seal oli mõnus vaikne olemine. Jälgi mošeede asukohta ja ruuporeid nende juures - mida kaugemal seda rahulikum magada. Rand koralle täis ja vahva snorgeldada. Kindlasti tuleb tagasisõit eelneval päeval veelkord registreerida muidu piletid ei kehti :)