Mkytt

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Töötan autorendifirmas juba aastaid ja võin öelda, et viimaste aastatega on aina vähemaks jäänud neid pakkujaid, kes Euroopasse sõiduks masinaid mõistlikel tingimustel välja rendivad. Põhjuseid mitu - esiteks tõmbab üks selline rent kahe nädalaga kahe tavakuu jagu läbisõitu (hooldused jooksevad kiiremini peale) spidole , teiseks on risk, et kui teepeal midagi juhtub, siis auto pikalt rivist väljas ja teenib miinust.

Mu tegemiste kohta veel juttu ega pilte pole, aga eks ta tuleb ikka.

Sekundeerin meelise viimase postitusega.

Hiace ja madala kaubiku puhul on ikkagi see probleem, et see sobib rohkem lühikesteks ööbimisega väljasõitudeks - või siis pika reisi peal nii, et paar ööd max oled kongis ja siis peaks ühe öö kuskil majutusasutuses viibima. Toyota ja eriti Hiace kasuks räägib muidugi usaldusväärsus ja pommikindlus, aga internet on täis nende arvamusi, kes ütlevad, et ebamugav ja lärmakas, aga kui natuke raha mürasummutusse investeerida, saab sellele probleemile lahenduse, muidugi lõpuks harjud niikuinii ära.

Kõrge(m) 4x4 Sprinter tundub nagu õige valik, sinna tee kasvõi narivoodi sisse ja saad nii wc, dušinurga ja muu eluks vajaliku installida.

Ehitamise kohta võid vaadata selle tüübi videosid: https://www.youtube.com/playlist?list=PL22DA9A8C7023483F

Top Tip oleks veel see, et reiside vahelisel perioodil tõstad kongi sisustusest tühjaks ja saad man-with-a-van-teenust pakkuda

Muidugi, kui on pappi nagu putru, siis tagasi autokooli ja sellise loomaga maailma avastama: http://www.idesignarch.com/all-wheel-drive-mobile-truck-home/

Soovitan raamatut "Kahe Mere vahel." Autor Ülo Tootsen. Sellest, kuidas aastal 1976 kolm eesti poissi villisega Tallinnast Vladivostokki sõitsid. Nostalgialaks. http://www.apollo.ee/kahe-mere-vahel-ehk-omal-joul-labi-venemaa.html

Suht hea hinnaga saada, kusjuures 4x4.ee foorumi reisikirjade sektsioonis oli link, kust seda .doc formaadis ka sai, hetkel ei leidnud, äkki kellelgi on rohkem õnne

Tema vennalt Toivo Tootsenilt on ilmunud ka "Kott seljas ümber kodumaa", kuidas nad Üloga 1968. aastal suht kogu NSV lliidu läbi rändasid, kuigi see rohkem backpacking-teema. Samas ikkagi reisikirjana kirjutatud

Kiidan sellist ettevõtmist ja loodan, et jõuad ka teostamiseni!

Kuna enda matka-van (Toyota Hiace) on kohe valmis ja start on vähem kui kahe nädala pärast, siis oskan ühte-kahte asja ehk rääkida ja küsida (suunata).

  1. Kuhu riikidesse planeerid minna? Kui ümber kogu maailma, siis Euroopast väljaspool võib Transiti, Traficu või Transporteri tehnilise rikke/hoolduse puhul juppide saadavusega probleeme esineda. Muidugi ei ole otstarbekas varuosaladu endaga kaasas vedada ja Murphy seaduse järgi päris kindlasti lendab see jupp, mida kaasas pole, seega võiks vaadata mingit laialt levinud marki. Üle maailma on levinud kaks põhilist automarki - Toyota ja Mercedes. See juba kitsendab valikut üsna korralikult, õnneks mõlemad toodavad nii maastureid kui kaubikuid neliveolisi, kui vaja peaks olema :)

  2. Kui palju elulisi toiminguid sa autos plaanid teha? Sõitmine on üks asi, aga magamine, söögi tegemine, söömine, wc-toimingud ja pesemine?

  3. Mitmekesi minek on? Üksi võib piisata väiksest sõidukist juba, aga kui kaks inimest on vaja ära majutada ja toita ja mis kõik veel, siis hakkame julgelt suuremat autot vaatama.

PS! Kas sa küsisid streetrace foorumis sarnast asja ka kunagi?

Tänud, usun ka, et tegelikult midagi hullu ei ole, kui ise tõmblema ei hakka. Huvitas just, et kes viimase 12 kuu jooksul käinud on (4x4 foorumi reisijutte jälgin mitu aastat juba), kuna situatsioon Venemaal on veits muutunud ja hea koduste rahustamiseks viidata, et näe, on käidud ja pole midagi jutunud.