Jhlr

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

@mondrai, kas sa tahad teada milline on praegune EUR - >GEL kurss Revolut'is või soovi täpsemalt teada kuidas interbank exchange rate töötab? 

Esimesel juhul saab hetkel 100 euro eest 316.88 larit. 

Teisel juhul vb see artikkel annab selgust:

https://transferwise.com/us/blog/interbank-exchange-rate-definition

Helsingi-NY puhul kindlalt Norwegian. Lennanud mõlemaga ja Norwegiani uued lennukid on tõesti kõvasti mugavamad. Üldjuhul ka hind odavam. Toidu osas suurt erinevust pole. Ajaliselt olen pigem jäänud Finnairiga hiljaks (saanud muidugi ka hüvitist). 

Täitsa huvitav küsimus jah, et palju meie seast neid kroonimatkade tegijaid üldse on? Väga midagi otseselt vist küsida ei olekski, ega kui sul mingeid küsimusi on saad ju Fb gruppidest ka vastuse. Tihti on sarnased küsimused seal juba küsitud, kui muidugi väga spetsiifiline pole. Ise tean mitmeid ameeriklasi kes teinud on ja vb plaanin ka ise järgmiseks seda teha.

Tais toimib lisaks Uberile Grab väga hästi. Saab rollerijuhte ja igast lahedaid transporte tellida. Aga antud juhul ametlik takso kõige lihtsam, kui soov sularaha kasutada.

Hei!

Sellest eelnevalt teistes alafoorumites ka juttu olnud. Tais on väljavõtmise tasu välismaakaartidele 200THBt, leidsin äkki oli SaigonBank kus oli see 180THBd. Sellele tavaliselt lisanduvad su oma panga vahetuskurss, juhul kui sa ei võta sealse ATM-i poolt pakutavat. Taiga ülidselt on odavam sulli kaasa võtta ja riigis sees (mitte lennujaamas) kuskil putkas ära vahetada. Päris head kursid on ja võidad igal juhul. Vietnamis oli väljavõtmise tasu 30000VND-d välismaistele kaartidele. Lugesin ka et MK ATM-idel ei pdanud seda lisanduma, kahjuks polnud sobival ajal neid kuskilt võtta, seega jäi proovimata. Canadian ja teised - proovisn kõvasti erinevaid... igal pool ikka sama. Kambodžas, ei leidnud alla 4$ kuskil. Enamik oli 5$ väljavõtmise tasu. - Eelnev info siis 3 nädalat vana. Pangakaardist endiselt pean veel promoma/reklaamima Revolut kaarti ei tea kas seal mingit soovitusprogrammi pole:/ Aga tõmmake see äpp omale ja tellige kaart. On tasuta. Tuleb kasuks, ATM-ist saad kuni 650€ eest kuus interbank ratega väljavõtteid tasuta teha. PS ! Vahel interbank rate mõne kursiga isegi parem kui keskpanga oma olnud. Noh tegemist ka turvalise kaardiga, saad aasias magnetkaardi asjad ja NFC-d ja kõik muu sellise äppist lihtsalt välja lülitada. Samuti kuna tegemist pre-paid kaardiga, siis kannad vajadusel ainult raha peale, seega ei ole karta, et keegi tühjendaks kaarti hiljem. Peale saad kanda 3 valuutat tasuta noh jne jne.. Ei viitsi seda juttu siia uuesti kirjutada, kuskil mu varasemas postituses on see olemas ja www.revolut.com saate kõik lugeda. Aga kui keegi eelnevalt üleval küsis, et kuidas aasias kaardimaksetega on.. Siis ma ütleks mid-range ja high-end restodes, massaažisalongides, hotellides igal pool on ja saab. Aga lisandub 3%-5% maksetasu. Ja seda nad ütlevad juurde kohe. Väljas, turul jm kohtades käib kõik ikka sullis.

Takso mõistes jah levinum Grab. Samuti võimalus MotoTaxi, jne. Üsna mõistlik, kohe Google Mapsis ütleb ka ligikaudse hinna. Teemaksud siiani juurde küsitud.

Soovitan Revolut kaarti kasutada seni kuni Aussis veel pangakaarti pole ja raha sinna peale ei liigu. Pikemat tutvustust ja müügijuttu teha ei viitsi, aga tegemist on tõesti hea asjaga vaata https://revolut.com

Tere,

Tegemist küll väga vana temaga ja mu vastus väga teemasse ei puutu.

Aga mõnele võib kasuks tulla, kes veel ei tea.

Briti noored poisid tulid vist eelmine või üle eelmine aasta välja sellise kaardiga nagu revolut. Omal käes veel pole, aga mitmed sõbrad on seda juba kasutanud ja tagasiside on hea.

Kui keegi väga lugeda ei viitsi, siis lühidalt, tegemist on kaardiga, millel saab kolme valuutat hoida : EUR, USD ja GBP ja maksta ning välja saab võtta igast automaadist kohalikku valuutat teenustasuta ning suht keskpanga kursiga kus Mastercardi toetatakse. Teenustasu sõltub valuutast muidugi aga oli vist kuni 0,05%. Asi toimib ka eestis, kui kodupanga ATMi lähedal pole. Samuti kasulik EBayst tellimisel, ei pea PayPali või pangakurssi maksma Inglismaa tellides näiteks.

Tere,

Tegemist küll väga vana temaga ja mu vastus väga teemasse ei puutu.

Aga mõnele võib kasuks tulla, kes veel ei tea.

Briti noored poisid tulid vist eelmine või üle eelmine aasta välja sellise kaardiga nagu revolut. Omal käes veel pole, aga mitmed sõbrad on seda juba kasutanud ja tagasiside on hea.

Kui keegi väga lugeda ei viitsi, siis lühidalt, tegemist on kaardiga, millel saab kolme valuutat hoida : EUR, Kasulik ja GBP ja maksta ning väga saab võtta igast automaadist teenustasuta ning suht keskpanga kursiga kus Mastercardi toetatakse. Teenustasu sõltub valuutast muidugi aga oli vist kuni 0,05%. Asi toimib ka eestis, kui kodupanga ATMi lähedal pole. Samuti kasulik EBayst tellimisel, ei pea PayPali või pangakurssi maksma Inglismaa tellides näiteks.

Tervitus!

Ei ole leidnud. Küsimus on peamiselt selles, et mis ajal keegi läheb, olen ise oma pileti ostuga ikka pikalt venitanud. Aga plaan suhteliselt 5-6 oktoober ikkagi ära minna :)

Otsin ka endale reisikaaslast:)

Hetkel siinkandis ja polnud ühtegi majutust ette broneerinud. Siiani öömajata pole jäänud. Ranniku äärde pole veel jõudnud sisemaal alles. Aga vaata ka youth hostel. Need ka suht odavad.

Mul oli algne plaan minna novembris, et esmalt natuke kuskil indoneesias puhata nii kuu aega vms.. ja sealt otse edasi minna, aga kuna sõbrad siin hakkavad vaikselt keerutama, siis võiks ka oktoobri alguses minna... aussi osas plaan absoluutselt veel puudub, aga muidugi on selle asjaga veel aega tegeleda, samuti viisaga, sellega üle kuu vist ei tohiks minna, on mul õigus?

Tere!

Ka Hiinas käidud, aga mitte bergerreisidega. Vaadates sinu varasemaid postitusi, siis küsiks, miks selline küsimus üldse? Igal juhul omal käel. Kui vähegi võimalik, siis mida rohkem aega kohapeal planeerid, seda parem reis tuleb. Ise olin 3,5 nädalat ja kindlasti jäi sellest väheks. Kui kunagi jälle hea võimalus tuleb, lähen kindlasti tagasi. Üldjuhul kõik need vahendajatega minemised on suhteliselt kallid, ise organiseerides saad palju odavamalt poole rohkem, lisaks seiklus. Kohapeal on elu suhteliselt odav ikkagi, kui idarannik välja jätta, aga ka seal võimalusi. Et kui võrdlen bergerreiside poolt pakutavat hinnavahemikku, siis selle raha eest on võimalik ikka ise organiseerides saada palju palju enamat. Kui aga muidugi tahta rohekt aega lennukis, lühikest reisi kohapeal ja tagasi, ise mitte millegi pärast "muretsemata" ja raha ka küsimuseks pole, siis miks mitte.

Eks rahaliselt valmistumine sõltub peamiselt sellest ikka, et mida sa kohapeal teha plaanid, kauaks minna, millise hinnatasemega ööbimiskohti ja sööke eelistad. Üldiselt oli Peruus kasutusel mõlemad valuutad - nii USD kui PEN. Olles eelnevalt planeerinud teatud hulga ekskursioone ja teades neid hindasi, siis võtsin omajagu sularaha ikkagi eelnevalt kaasa.

Kaardiga makstes nüüd kahekordset hinda ei ole, aga "juurdehindlus" pangatasud on keskmiselt 12% ja kui arvestad rahad kokku hiljem, kus kaardiga maksid ja palju, siis need pangatasud hakkavad lõpuks tunda andma.

Üldiselt nõustun ka eelkirjutajaga, et riik on üldiselt odav. Kuna pidasin ka täpsemat arvepidamist reisi jooksul, siis 14 päevaga kohapeal kulus 900€.(Käisin mõned kuud tagasi) Sellest toidule siis 142€, alkoholile 14€, majutusele 66€, transpordile 112€, poodlemisele 33€, lõbu/seiklus - 204€ ja vaatamisväärsused 327€.

Eelneva pealt väga kuskil kokku ei hoidnud - muidugi ostlemisreisile ei läinud. Midagi nipet näpet sai ostetud, aga üldiselt olid asjad endal olemas ja seljakotireisijana väga suurel hulgal asju tassida ei viitsinud.

Peamised kulutused on ikka MP, Colca del Canon, Nazca lines. Muu suhteliselt odav.

Ette planeerida ja siit broneerida erinevaid pakette ei soovita - kohapeal saab kaubelda ja üldiselt ikkagi odavamalt. Valge inimesel üritatakse natuke ikka nahka üle kõrvade tõmmata ja eriti veel kirja teel, kui seda endaga teha lastakse.

Eks kui mingid täpsemad küsimused, siis anna teada.