cragum

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

69 meeldimist
1 postitust
104 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tuul sosistas mulle kõrva, et Abdulhalim Han (ise nimetab end Pashaks) müügiputka on ajalugu.

Kui tuled peamiselt lapsele meelelahutust pakkuma, siis Türgi 4-5 tärni hotellid. Asukoht ei oma tähtsust, ühed kombinaadid kõik ja seejuures odava hinnaga. Kui tahaks ise ka veidi ringi vaadata, siis pigem Bulgaaria või Kreeka. Ma ei ole nimetatud sihtkohtades veel kultuurishokki saanud, kuigi puhatud siin ja seal omajagu. Ise eelistaks Bulgaariat (odavad hinnad poodides, pole türklasi ega muid musti seljas elamas) iga kell, aga seal kuldsetel liivadel on tavaliselt alles alates juunikuust piisavalt mõnusalt soe vesi.

Ilma igasuguse pahatahtlikuseta, lihtsalt uudishimust kantud postitus Raivole.

Kirjutad, et "Pooletoobine postitus jätab kirjutajast pooletoobise mulje. Kes aga tahaks sellisega koos kusagile minna?"

Mulle aga meeldib vanasõna (vabandust, ingl, keeles kõlab see paremini kui emakeeles) - If it looks like shit and smells like shit…. It's probably shit.

Su postitusest jääb mulje, et lugesid kuidagi välja nagu polekski tegemist pooletoobisega, vaid lihtsalt ta kirjapilt näib nagu pooletoobise oma.

Kusjuures eelnevalt oled siin foorumis tõestanud, et sul kipub taolistes oletustes õigus olema. Kasvõi selles teemas https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kus-elada Kui ka selles teemas põhjendad elegantselt ära, siis saad (vähemalt) minult 12p.

Tänan muretsemast, aga reisimine ongi minu eluviis. Kui aga reisifoorumit lugedes tekib vajadus teiste kasutajate eelnevaid postitusi lugeda, siis ehk peaksid suurendama oma lemmikravimi annust? Ehk tuleb siis ka uusi ja huvitavaid teemasid, nagu näiteks:

Kuhu minna puhkusele Kus mu püksid on Soovitage hotelli Egiptuses Mida arvate Ameerikast Kas vesi on juba soe aafrikas

Mingisugusest subjektiivselt kehtestatud tasemest alates võiks ehk teemasid kohe maha võtta ja saata postitajale viisakas kiri, kus kustutamine on põhjendatud.

Mart, sinu ainus eelis siin planeedil on see, et sa oled aru saanud et oled eriline. Erinevalt näiteks mõnedest siin sõna võtnud puritaanidest, kes on reaalsuses palju erilisemad kui sina.

Sinu miinuseks on aga see, et arvad omavat naiste seas valikuid, võiks olla kõrgharidusega, narkosõltlased ei kõlba jne. Selline suhtumine viib su kraavi. Mõtle natuke selle peale.

Ehk oleks heaks ja jätkusuutlikuks lahenduseks leida tüdruk, kes on umbes sama eriline kui sina...? Sellise tasemega naiste leidmiseks pakuks variante:

  1. Sukeldu esoteerika maailma. Käi vabastava hingamise kursustel, kristalliteraapia jne. Suhtle ka igapäevaelus seal kohatud naisterahvastega. Peaks olema üsna produktiivne variant.

  2. Tee nii, et satud narkosõltlastele mõeldud rehabilitatsioonikeskusse. Seal peaks ka segaseid naisi omajagu leiduma. Kuidas sinna saada, uuri ise välja, see ei tohiks keeruline olla. Mina sinu olukorras võtaksin ehk ette hallotsinogeensed tripid (igati sobiv jutulõim reisifoorumisse). Pole kunagi tarbinud, aga sellest kuulnud olen natuke. Kindlasti väldi kanepit, see teeb su veel erilisemaks. Igasugu tabletid ja sissehingatavad asjad unusta samuti.

Tänan vastuse eest. Ma ise päris ümmargust nulli ei oleks pakkunud, pigem arvasin, et kõigist eestimaalaste ostetud lennupiletitest on Trip.ee viidete protsent o, midagi. Miks keegi mingeid foorumeid külastab, on konksuga küsimus - üks asi on see mida inimene ise arvab (ja see on suht väärtusetu), teine see, mida arvab psühhiaater. Mul oli viimati selle ala esindajaga kokkupuude 4a tagasi kui ühte vajalikku tervisetõendit uuendasin, siis ei taibanud küsida. Samas teatud otstarbega tervisetõendile peab mainitud tervishoiutöötaja iga 5a tagant oma dobroo andma, nii et nüüd järgmine aasta küsin talt kindlasti, et miks siin foorumis käin ja annan siis teada.

Veigo viimasest postitusest jääb mulje, et nagu Trip. ee oleks üks suurimaid keskkondi, mille vahendusel eestlased lennupileteid soetavad, ning selle keskkonna andmete statistikasse mitte kaasamisega tehti lausa eepiliste mõõtmetega viga.

Kui näed viga, siis võiks selle ju ära parandada...

Ehk valgustaksite siis, mitu lennupiletit keskmiselt ühes kuusTrip.ee viidete kaudu ostetakse? Ehk olete kursis ka sellega, mitu piletit kuus (sh. tsarterlennud) eestimaalased kokku ostavad? Millised on siis "päriselt" selle suve eestlaste popimad reisisihtkohad?

Olen viimasel ajal Türgis käinud ja võin kinnitada, et pole vajadust enne reisi Eestis mingit raha vahetada. Kohapeal vahetuspunktis v pangas eurod liirideks ja kogu lugu.

Mia, ütle ausalt, kas sinu arvates Raivo ei ole intellektist tulenevalt võimeline seda komaviga mõistma, või ehk tegi ta selle isegi ülbusest ja mitte mingil juhul polnud tegemst tavalise kirjaveaga, mida mõnikord lihtsalt ei märka, loe teksti üle palju tahad?

Minu arvates on samuti nende tripid ja suhtumine ägedad, oleksin mõnikümmend aastat noorem, siis ilmselt kaaluksin tõsiselt liitumist.

Samas mu postituse tegelik eesmärk on kantud uudishimust - mis on teie blogi & ohtra filmimise eesmärk?

PS. Mõistan ka Raivot, kui ikka on õigekirja suhtes põhimõtted, siis võib kergesti eeldada, et kõigil teistel enamvähem intelligentsetel inimestel on need samasugused. Kirjavead võib minu arvates laias laastus jagada kolmeks:

  1. Rumalusest ja ülbusest tingitud. Tean küll, et õigekirjareeglid näevad ette teisiti, a mul pohhui, ikka kirjutan läbivalt väikeste tähtedega või ei tekita kirjavahemärgi järgi tühikut.

  2. Hooletusvead. Me kõik teeme neid ja vahest ei hakka viga silma ka peale 3x teksti läbilugemist.

  3. Teadmatusest tekkinud vead. Ibiza või Ibitsa, kuurotid või kuurordid jne.

Näiteks mind häirivad ainult 1 punkti alla kuuluvad vead, aga Raivot ka 2 ja 3. Ma siiski väga hukka ei mõistaks seepärast kui teine arvab, et teadmatusest või hooletusest tekkinud kirjaviga on pühaduseteotus ja väljendub vastavalt, siin foorumis liigub aegajalt enesele ja teistele märksa ohtlikumat kaadrit ;)

Kasutaja rogks, mõistan et su elu pole kerge, isegi ülisõbralikus Türgis kõik kohalikud ainult mõnitasid sind pidevalt, nagu sa siin mõni aeg tagasi kirjeldasid. Ka siin foorumis oled palju alanduste üle kaevelnud. Aga katsu oma diagnooside jagamisega ikka piiri pidada, kae enne peeglisse ja otsi abi. Tõsiselt.

Vaata Maur, teinekord oleks hea targemate onudega nõu pidada, enne kui juriidilistes küsimustes räuskama tuled, näed siis ehk veidi vähem rumal välja.

Kusjuures olen siiralt imestunud, et Bergerreisid Trip.ee vastu hagi pole esitanud. Mina oleks seda nende asemel tuimalt teinud. Sellekohased kohtulahendid on ammu olemas, et veebilehe omanik vastutab oma naha ja karvadega foorumi sisu eest.

Ja sisu on siin teemas Bergerreiside juriidilise esindaja, kui potensiaalse hageja jaoks, lausa nagu märg unenägu :)

See on superhea asukohaga ja igati OK korter. Tean seda maja ning selle kortereid ja julgen soovitada. Ma ise peaaegu naaber. Kesklinna lärmist eemal, aga kõik vajalik käe-jala juures. Hea rand on tõepoolest liialdamata 200 m kaugusel.

Vabandan teemavälise postituse pärast, aga kuidagi ei saa mainimata jätta, et kasutaja doha võiks pisut austada iseennast ja teisi foorumi kasutajaid, kes tema tekste loevad. Sellega seoses võiks tutvuda foorumi kasutustingimustega. Seal on nimelt kirjas:

Palun kasuta postitustes ilusat emakeelt. Meid on siin maamunal niigi vähe ja Trip.ee võiks olla see koht, kus eesti keelt ei solgita. See tähendab näiteks seda, et kahe lause vahel on tühik ning kohanimed ja laused algavad suure tähega. Pole ju nii keeruline või mida sulle seal koolis õpetatigi?

Kasutaja improved mõtted on ilusad ja asjalikud, aga ma kardan et neid pole võimalik teostada piisava hulga asiste moderaatorite puudumise tõttu.

Lihtsalt enamvähem asine inimene ei taha eriti tasuta töötada teisele mehele raha sissetoova (isegi kui see praegu veel eriti ei too sisse) masina juures, ükskõik kui üllas ja kasulik selle masina töötamine veel lisaks ühiskonnale on.

Vabandust, kuid kui keegi ikka järjepidevalt suust sulaselget fekaali välja ajab, siis sellele vastates on mõnikord raske poliitkorrektseks jääda.
Samas tunnistan oma viga ja luban, et üritan edaspidi rohkem viisakamalt väljenduda.

Sellist liberastlikku demagoogiat nagu Tripp väljutab on naljakas lugeda. Reaalsuses ei too tema promotav ideoloogia mitte melu vaid läbu. Mingit "kogukonda" samuti ei teki. Sest enesega hakkama saav, ennast ja ümbruskonda natukenegi austav ning suuremate kirjavigadeta kirjutada mõistev inimene ei pea eriti lugu kirjaoskamatutest, ülbetest ja laiskadest ossidest, kelle arvates on nende aeg hinnalisem kui teiste foorumlaste oma. Ja see mittelugupidamine on kahepoolne.

Keelekasutuse võttis tabavalt kokku Meelis. Jah, rumalusest / ülbusest / enese ja teiste mitte austamisest tingitud koledad kirjavead tuleb parandada ja soovitavalt ka postituse alla parandamise märge jätta. See distsiplineerib. Näpuveast või grammaatika peensusteni mittetundmisest tulenevad vead las olla.

Põhimõtteliselt on siin Trip.ee kolme valiku ees:

  1. Minnagi liberastlikuks. Sellisel juhul oleks mõistlik kaotada ka konto regamise kohustus. Uusi kasutajaid küll eriti juurde ei teki, paljud vanad lahkuvad jäädavalt. Aga läbu käib see-eest täiega. See kontingent paraku lennupileteid eriti ei osta ja reklaamikäive läheb praeguse rahateenimise kontseptsiooni puhul suht nulli. Kui aga foorum täis pikkida google adwords reklaame, siis neile klikib selline seltskond päris palju ja mingisugune papp isegi kukub.

  2. Minna konservatiivsuse rada. Foorum on puhas ja korras, seda on hea ja hariv lugeda. Aga selle toimimiseks on vajalik tõepoolest korralikult funkav otsing. Ajaga kasutajate ja postituste hulk kasvab ning tekib ka midagi kogukonna taolist. Olen veendunud et see on parim lahendus nii rõhuva enamuse kasutajate kui ka reklaamikäibe seisukohalt.

  3. Üritada leida mingisugust keskteed. Midagi sellist praeguse Trip.ee puhul näha võibki. Ja foorum sureb tasapisi välja.

Ma pole ammu midagi nii rumalat lugenud kui see, mida Tripp kirjutas. Antud kasutaja (kes on ka moderaator!) postitused on pannud varemgi pead vangutama, aga nüüd on vist viimased ajuriismed ära joonud.

Justnimelt postituste kvaliteet on see mida tuleks hoida ja parandada!

Keegi peale kasutaja Tripp ei taha siin näha keskkonda, kus iga päev tehakse ca 10 postitust stiilis "tere Ma tahan minna 2019 sepptembris egyptussse kas keegi on käind seal soovitake hotelli"

See lennujaama buss käib ööpäev läbi? Mingit etteregistreerimist vaja ei ole?

Huvitav kus on kasutaja Snoopi jaoks ohutu piirkond reisimiseks? Euroopa jääb vist ka välja, terroriakte on siin toimunud isegi peale 2011 aastat ja neid toimub pidevalt juurde.

Olen suhelnud ja tellinud, kõik on ok. Kui kellegi kirjale ei vastata siis tuleks kirjutajal endal peeglisse vaadata.