Marxukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tegin niimoodi möödunud korral. Ostsin 5-6 kaupa ja erinevatest arvutistest, erinevatel aegadel. Hind muutus isegi 3-kordseks :( Grupipakkumised on jah täiesti mõttetud, hinnad samuti mitmekordsed. Mõtlen, et kas nii tuleb soodsam, kui iga inimene üksikult ostab välja? On tõenäosus, et pakutud hinnaga siis saab?

ma olen pmtslt airbnb ja bookingi, tripadvisori läbi kamminud. VRBO valik 10 inimest ja sealt on lahjaks jäänud. Homeaway lehelt kolmeks ööks 2500 € pakkumist ei leidnud.

Tegelikult ei ole müstika, kui äriklassis lennata

Meie olime Sanuris Cafe Locca Homestays. Üldse kõik majutused võtsime AirBnB vahendusel. Lastega pole Balil käinud ja pole väga seda tüüpi, et hotellis passin. Lugesin ainult basseini ääres õhtul raamatut, muidd uitasime ringi. Lastega ka põnevam ringi liikuda :) Ja see 8000€ tundub müstika. Meil oli viimasel peäval väga suur tegu,et mitmekäigulisest õhtusöögist üle 10€ nägu välja pigistada...

Tere Mina just tulin Balilt. No tegelikult Inoneesiast. Lihstalt infoks sulle, et tee palun endale soovid selgeks, mida sa tahad. Mina sain Tripi soovitustest tegelikult ikka sootuks teise elamuse. Samuti liigub netis ringi palju valeinfot. *Kui palju peaks raha kaasa vahetama? Tead, vaheta minimaalselt. Meie võtsime pangaautomaadist raha. Pole väga mõnus hunniku rahapakiga ringi liikuda. Automaate on kõikjal. Valuutavahetuspunktides ära palun vaheta. *Kuulsin, et seal on võimalik ka raha välja võtta. Kui mõistlik see on? On mõistlik *Kui suured jamad võivad tulla, kui sõita rolleriga ilma rahvusvahelise juhiloata? On kohti, kus võib politsei kinni pidada, me sõitsime suht vähe, midagi ei juhtunud. *Loen, et paljajalu väga ujuma ei soovitata minna. Mis jalanõud peaks kaasa võtma? Meie ujusime paljajalu, kuigi seal on surnud koralle kohati palju kaldale uhutud, aga need nagu väiksed kivikesed, ei hullu. Muide, Balil ilusaid randu väga ei näinud. Ilusad rannad olid Floresel ja Gilil *Kas on midagi väga olulist, mille peaks kaasa võtma, aga mille peale ei pruugi tulla? Igaks juhuks võta kaasa näiteks valuvaigisteid ja plaastreid jms. Seal on ravimid uskumatult kallid. PS võta riideid nii vähe kui võimalik kaasa! Ma tõin pooled kasutamata tagasi. Aga soovitan võtta eestist päikesekreem ja päris tugev, seal kallis. Ühed kinnised jalanõud ka. *Kaua sõidab laevaga Gili saartele? Meie sõitsime Gilile 1,5h Padangpaist. Alustasime oma trippi Ubudist, sinna tuli väike mikrobuss järgi. Kiirlaev on väga ok. Nüüd küsimus, missugusele Gilile, neid on kolm tükki. Gili Travangan on väga möllurohke, natuke räpakas ja lärmakas. Palju purjus inimesi, pisut tüütavaid äritsejaid jms. Minu jaoks see polnud. Aga kui tahad pidu ja möllu, siis ok. rand ikka ilus. Meie olime Gili Menol. See on keskmine ja kõige väiksem saar. Sinna peab Travanganilt võtma 85000 r uue laevakese (u 6€) ja see viib siis 5minutiga Menole. Vähem rahvast, vääääääga ilus rand, rahulik, chill. Kui rahu ei taha, siis ilmselt igav. Minule väga meeldis. Gili Airile liigub edasi sama laev, mis peatus Travanganil. Gili air ka rahulikum.

  • Kuhu minna surfama? Surfamist ei tea.Ilmselt Kuta
  • Kas keegi on proovinud ka raftingut seal? Jäi proovimata, järgmine kord. Mulle muidu väga meeldib. olen Kolombias teinud *Midagi muud olulist või soovitus kus kindlasti peab käima? Tead, kui Sul on võimalik, mine Floresele. Meie lendasime Denpasarist. 1 tund lendu. Aga siis käisime sealt laevaga (450000 ehk 30€ päev+ 20€ Komodo piletihind) Komodo rahvuspargis, nägime Komodo draakoneid, lisaks roosa ranna juuures snorkeldamas , vaatasime flying foxe, hiigelsuured nahkhiired nagu batmanid, siis snorkeldasime koos Manta raidega, see oli vapustav). Ka selle kohta oli eelnevalt info,et maksab üle miljoni. Vale jutt. Kuigi lennujaamas taksojuhid määrivad sulle personaalreisi pähe. Ära võta vedu. Õige hind on 450000 Sõime palju väärsket kala, mis kohapeal valmistati. Ma armastan idamaist toitu, aga indoneesia toit oli lihtsalt super. Ma jätaks välja Kuta, absoluutselt mõttetu koht mu jaoks. Nagu Lasnamägi vms. Siis juba Sanur. Sanur meeldis, kuigi selline turistikas. Kindlasti mine Celuki Sanurist. Seal on hõbeda käsitööpoed. Imeodavad ja imeilusad asjad. Isegi mu mees oli paelunud. Ubudis kui juhtud minema Monkey Forestisse, siis hoia oma asju. Kindlasti mine massaazhi. Sanuris maksis Bali massaaž ca 70000 ehk kuskil 4€. 1000€ on absoluutselt palju. Elad nagu kuninga kass. Me tegime igasugu trippe, lendasime veel lisaks, sõime Bali mõistes üsna priiiskavalt, meil läks kokku kuskil 800€. Koos suveniiiridega, hõbedaga.

Oktoobris ja novembris väga ok ilm. Olen käinud oktoobris ja olen käinud jaanuaris-veebruaris ja mõlemal ajal on ilm olnud valdavalt suurepärane. Paar vihmasabinat.