trip-krainetrip-ukraine-dark

Sirjeh

Uus kasutaja, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Võimalusel pikema ajaga arvestada, st*

Ise käisin jälle 2 kuud tagasi Istanbulis ja leidsin soodsad piletid Turkish Airlinesiga (170 EUR edasi-tagasi) läbi tripsta.com-i. Praegu näitab Turkish'i kodulehel näiteks R-P (4-6 september) 221 EUR, läbi tripsta aga 205 EUR. Nii et soodsaid pakkumisi peaks leiduma. Soovitangi otselendu Turkishiga, sõidab sinna 3 tundi ja teenindusega olen ka siiani igati rahul olnud!

Pean ütlema, et 3 päeva on Istanbuli jaoks liiga vähe, eriti arvestades seda, et nt Turkish'il suhteliselt kindlad lennuajad Tallinn-Istanbul-Tallinn liinil ehk 15:25 Tallinnast väljalend ja 11:25 tagasilend. See aga tähendab, et jõuad alles õhtul Istanbuli ja tagasilennu päeva varahommikul pead hakkama lennujaama liikuma, kaotad 2 päeva. Ses mõttes võiksid võimalusel ajaga arvestada :)

Spiig, jah, Kreeka saared, hetkel eriti Kos :) Pean ka esimest korda elus cragumiga nõustuma, et Türgi kuurortlinnades võid end väga turvaliselt tunda. Türgi on enam-vähem kogu aeg olnud "sõja lävel" või sõjas, seega see Välisministeeriumi info on tõesti juba aastaid vana. Samas on mul ka endal paar sõpra, kes plaanisid sügisel Türki puhkama sõita, kuid nüüd ei julge. Minu meelest täiesti asjatu hirm! Soovitan soojalt Antalyat või Alanyat ja septembri lõpus/oktoobri alguses on seal super mõnus! :)

Ise käisin samuti abikaasaga eelmise aasta juulikuus autoga Horvaatias. Startisime Tallinnast hommikul kell 8.00, ööbimine Krakowis ja järgmisel õhtul kella 21.00 paiku olime Zagrebis. Tagasitulek võttis ikka tunduvalt kauem aega kohutavate ummikute tõttu kiirteedel. Sõitsime terve rannikuäärse läbi: Zagrebist Pulasse, edasi Opatija, Rijeka, Zadar, Split, Makarska ja Dubrovnik. Vahepeal põikasime ka Plitvice ja Krka loodusparkidesse. Ööbimise broneerisime booking.com kaudu sama päeva hommikul või hiljemalt eelmise päeva õhtul ja alati olid head ja väga head viimase hetke pakkumised. Reisi pikkus oli 10 päeva, kuid minu meelest oli sõitmist ikka natuke liiga palju selle aja kohta. Ainult Splitis ja Dubrovnikus ööbisime 2 ööd, muudes sihtpunktides vaid 1 öö, kuna vastasel juhul poleks jõudnud nii vähese ajaga nii palju näha. Ilm oli kogu reisi vältel imeline - juuli keskel vähemalt 30 kraadi, samas on see Vahemere ääres üsna normaalne. Kokkuvõttes oli väga vinge reis ja Horvaatia on kindlasti seiklemist väärt, eriti autoga! :)

Citybird001, miks siis aasta aega kommentaari kirjutamisega ootasid? "Ärge minge õnge" on küll suur liialdus. Olen ka Türgis olnud mitmeid kordi, kuid hamamis vaid ühe korra käinud, samuti Pasha kaudu ja eelmisel kevadel. Kardan, et 1000V-l on õigus, et see on loterii, mis hamami ja kogemuse otsa satud. Ei teinud ise piisavalt taustauuringut erinevate hamamide kohta, seega ei osanud ka midagi erilist oodata. Kuid mäletan, et hind oli vist 17 eurot ja selle eest küüriti ja muditi ikka korralikult. Minu meelest oli see hind odav, sest jäin ainuüksi massaažiga väga rahule. Aga ka see on täiesti suhteline - massöörid on erinevad, inimestele meeldib erinev massaaž jne. Seega tegelikult pole välistatud, et võid ka 5* hotelli hamamis tõelise pettumuse osaliseks saada.