luna100

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Värskelt (oma esimeselt) caminolt tagasi, siia mõned tähelepanekud omalt poolt:

  • Paljud kohatud inimesed jätsid oma nutifonid koju, vbl ka neti dieedi eesmärgiga, kuid et wifi on kohvikutes ja alberguedes väga levinud, on telefonist palju praktilist abi. Ise muutsin plaane ilmast, enesetundest sõltuvalt ning info majutuste jm osas oli väga abiks. Kaarti ega raamatut ei olnud, netist olin mingid kommentaarid välja printinud asukohtade, vahemaade kohta.
  • Uusi alberguesid lisandub iga aastaga, nii võib 5a tagasi välja antud raamat olla suht vananenud infoga, eelistage parem otsingul netiavarusi. Enda kogemus prantsuse teel oli, et mida uuem albergue, seda lahkem-mõnusam, kuna nad on väga motiveeritud ja soovivad ennast "kaardile". Munitsipaal-majutused on ilmselt kehtivad ja neid vist eriti ei lisandu, nii et kui on soov väga odavalt ööbida, tasub nende asukohad eraldi välja otsida.
  • Distantsile on hea enne pilk peale visata- mõnedes kohtades jaguneb tee, saad valida mägisema (ehk ilusama/raskema) või laugema variandi vahel. Minul raamatut ei olnud, alati oli keegi caminol, kes sellest teada andis- nii sain enda jaoks alati väga sobiva variandi ega pidanud kuskil liikluse kõrval marssima. Kasutuses olnud raamatutest tundus kõige asjalikum inglise k John Brierley raamat (2015.a.).
  • Apteegi vajadused mõtle enne läbi, seal suht kallis ja apteek ei pruugi kohe vajadusel lähedal olla, pluss lõuna ajal on nad sageli kinni.
  • Peregrino-menu on igas mõttes hea valik, kui otsustad väljas süüa. Koosneb siis eelroast (supp või salat, praad, magustoit, kohv ja sageli õlu/vein) hind 9-10€ Kuna kogus on päris suur, otsustasin vahel ainult salati+supi kasuks, kuid rahaliselt on see sama kallis, niiet parem teha üks tugev söök päevas.
  • Kellel vähegi huvi või soov hisp keele õppimiseks, on camino ideaalne paik suhelda, praktiseerida.
  • Ja minge kindlasti üksi:)