ktiits

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Me oleme ka hea mitu korda selle firma kaudu rentinud ja alati ka kõik ilusti toiminud.

Sai ka teemat uuritud ja loobutud. Just auto kindlustus on probleemiks, lõuna kindlustused ei kehti põhjas ja  vastupidi. Kuskil soovitati ka kaks autot rentida, üks lõuna ja teine põhja jaoks. Praktiliselt tundus aga see ka suht keeruline. Meie plaaniks jäi lihtsalt pealinnas jala üle piiri käia..

See aasta septembri algul jäi mul ka üks Fastjeti Tansaania siselend ära. Peale internationalhelpdesk@fastjet.com aadressile kirjutamist maksti raha tagasi, isegi teine suund, mis tegelikult toimis. Uue pileti ostmine viimasel hetkel oli muidugi ikkagi kallim ja omajagu aega läks ka luhta..

>> Kanaaridele 5aastast tõesti ei viiks, mis see siis praktikas oleks - päev autos??? Tenerife vahemaad on väiksed, pea-aegu igale poole saab tunniga kohale, pole mingit põhjust päev otsa autos olla.>> Sihtkohad muidugi pole võrreldavad loodus- ega kultuuririkkuse poolest - Kanaarid on lihtsalt veel üks heakorrastatud mereäärne koht.Selles osas vaidleks ka vastu. Vähemati loodusrikkust on seal ka vägagi palju: vulkaaniline keskosa, loorberimetsad, merel delfiinid, kilpkonnad ja vaalad. Egiptuse stiilis muistset kultuuri ei ole, aga meie jaoks oli väga huvitav ka guantside ajalugu ja Santa Cruzis oli eelmine aasta just mingi maailmakuulus muumiate näitus ka.. Kui ainult turistipiirkonnaga piirduda, siis muidugi jääb paljust ilma.Ehk minu meelest võib lastega väga vabalt ka Kanaaridele minna. Aga muidugi on variante muidki.

Me eelmine aasta käisime just veebruari lõpus 5, 8 ja 9-aastasega Tenerifel. Ilm sattus olema aasta kõige vihmasem ja jahedam. Turismipiirkonnas küll sajab haruharva, põhjarannikul aga hoopis tihedamini. Nii hotelli kütmata bassein kui ka meri olid jaheda võitu, nii et pikemaks ei kannatanud jääda.Meil oli aga kogu aja rendiauto ja kogu saar sai risti-põiki läbi käidud, sh nii mõnigi matkarada, lastega tasub lihtsalt teha lühemaid ringe.Loro loomaaed sobib lastele kindalsti hästi. Siami veeparki tasub siis minna, kui lapsed vett ei karda ja muidu ka ehk tasub seal vanuse/pikkusepiiranguid täpsemalt lugeda, meie 5-aastasel jäi seal enamus kohti vahele, suurematele meeldis aga väga-väga.Pealinna karneval oli ka väga uhke.

3. Võta parem Visa kaardi kaasa ja siis koha peal vastavalt vajadusele automaadist sularaha välja. Hinnad olid üldiselt śillingites makstes pisut odavamad kui dollaris.

No see on oma valik. Kui üksi tahta olla autos, siis üldiselt tuleb vähemasti topelthind, kohati pakuti ka 4x hinda (lõuna pool). Mina otsisin varianti, kus saaks mingi grupiga ühineda. Kokkuvõttes oli meid autos 3, teised kaks ka üksteist varem ei tundnud. Öldud oli, et grupis on max 6 inimest, ja viimase hetkeni oligi vist kaks veel tulemas, aga olid Arushas olles haigeks jäänud.Tansaania poolel on praktlilselt kõik autod 6+2 kohaga, nii et see 6 on autost tulev piirang.Ilmselt kui oleks 4-6 grupp endal välja pakkuda, siis oleks hind mingivõrra odavam, safaribookingus oli minu meelest osadel firmadel väljaski, et kuidas hind muutub, kui broneeringus rohkem inimesi. Ja osad firmad sellised üksikuid üldse ei võta jutule.

No küsisin neiltki, aga lõuna poole polnud neilgi midagi sobivat pakkuda. Põhja pool oleks nende kaudu ka saanud, aga tegin teise valiku.

Ma just kella ei vaadanud, ehk pool tundi. Minu lend saabus keset ööd, nii et ilmselt oli suht rahulik aeg lennuväljal. Tunnist räägitakse mitmel pool, mis tundub reaalne, viisa taotlejaid oli minu lennu pealgi palju ja üsna kiirelt edenes see protsess seal.

Ise küsin, ise vastan, aga ehk kellelegi hiljem abiks. Lõuna poolt ei leidnudki pikemat safarit, kus grupp üksikutest kokku pannakse. Põhja pool aga on pakkumisi ja firmasid palju. Nt siit saab otsida: https://www.safaribookings.com

Eelmine nädal sai Daris ka eurodega maksta, aga 50 EUR taheti ja ainult sulas.