Marikas556

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi


7 meeldimist
2 postitust
26 kommentaari

Viimased kommentaarid

Olime jaanuari esimesed nädalad Ko Samuil. Sadas pidevalt, üleujutused olid korralikud- teed vee all, kaubandus suletud, kuna päästsid end veetulvadest, teed osaliselt uhutud. Turistidele mõnel päeval autosid-rollereid ei renditud, sest risk oli liiga suur.

Siin on online kaamerad Samuilt http://www.samuiwebcam.com/index.html
Kindlasti leiad sarnaseid lehti ka endale huvi pakkuvatest kohtadest.

Saime jume peale, saarel ringi kolatud, vaatamisväärsusi vaadatud, puhatud, päikest ja vett ehk puhkus läks korda :)

Meie lähme 28.12 Bangkok Airwaysiga, pole lennujaama vahetust ja asjatut ajakulu.

Loodan, et asjaosalised ei pahanda..... Lugesin ise kahe noore seiklustest samal teemal ja usun, et küsimuste korral on nad valmis ka vastama.
https://aasiaseiklus.wordpress.com/

Head reisi!

Käisime mais ringsõidul läbi Maroko erinevaid piirkondi ja tundsime end turvaliselt. Loomulikult hoiatas kohalik giid turgudel taskuvaraste eest ning nende gänge nägime mitmel korral. Pakuvad sulle midagi olematu raha eest ja kui peaksid hakkama kaupa tegema, vaadatakse üle rahakoti paksus ja asukoht. Hoiduge sellistest tegelastest :)
Mis puudutab muud turvalisust, olid kohalikud sõbralikud ja tagasihoidlikud. Keegi end peale ei pressinud ning abikaasaga koos kohalike külaturul jalutades nägime pigem meid uudishimulikult seiravaid sõbralikke inimesi. Maa on väga kaunis, arhitektuur, värvid ning vürtsid kutsuvad kindlasti uuesti Marokot külastama.
Ilusat reisi ja kauneid elamusi!

Täiesti nõus. Ise viibinud Podgoras 2013 suvel, mõnus ranna-ala, head söögikohad. Korteritega kogemust ei oma, kasutasime ööbimiseks kämpinguid ja oma telki.
Koht meeldis sedavõrd, et puhkasime seal reisi algul ja ka lõpupoole.

Samuti aastavahetusel Tais- Koh Samuil. Lennupiletid olemas (Finnairiga TLN-HEL-BKK ja sealt Bangkok Airwaysiga saarele).

Majutus bronnitud booking.com kaudu erinevaks ajaks erinevatesse kohtadesse saarel, kuid jälgime pakkumisi ja vajadusel tühistame. Oluline oli, et kohale jõudes oleks mingi koht olemas ja hiljem juba saarel ringi vaadata. Näiteks kas bronnitud villa ikka on nii normaalne, kui pildilt paistab :)

Tänan AndresR vihje eest fotode/videote Dropboxi laadimise kohta.
Olen nüüd katsetanud ja toimib hästi. Jõuad sa siis ise kõiki süsteeme peensusteni teada :)

Suur aitäh Teile, head tripikad. Hea on teiste kogemustest õppida :)

Lennud eraldi piletitel- tuleme Finnairiga ja sealt edasi Bangkok Airways.

Huvitab samuti DMK-Samui ühendus. AirAsia lehelt sain aru, et tegemist on lennu- ja laevaühendusega. Hind oli norm (u 2000 bahti), kuid kas tegelikkuses asi nii ludinal läheb?

Päiksetõusu ja loojumist vaata lehekülje allosast päevade kaupa (sunrise-moonrise)
http://www.accuweather.com/en/ae/dubai/323091/daily-weather-forecast/323091?day=22

Teema küll vana, kuid ehk mõnele teisele abiks.

Domina rannas on lisaks pontoonidele vees köitega eraldatud liivariba, kus saab jala vette. Kalad ja muud tegelased on sealt kenasti näha ja merevesi ikka soojem, kui seal soolajärves. Kui ujuda ei oska, on see väga sobiv alternatiiv.

Vaadata saab seda jalutamisala kaamerast:
http://cdn2.n-stream.tv/mot/new/sharm-coral.php

Kaamera käib ringi ja kahe pontooni vahelisel alal on näha, kuidas inimesed rannast otse liivariba pealt vette saavad. Mujalt otse minna ei tohi, seal korallriff.

Rannas uitavad lahedad astelraid, kes ujuvad ikka päris madalasse välja. Ise jalutasin liival ning saatsin kõrval vees hõljuvat raid :)

to kat1273
Pole küll kindel, kuid mingil ajal oli probleemiks Iisraeli sisse-välja piiritemplid passis ja paljud riigid ei lasknud sellise passiga oma riiki (Dubai, Indoneesia jmt).
Teadjamad ehk kommenteerivad.

to marilinh 12:56
Otselend u 5 tundi, kõik hinnas, garanteeritud päike ja soe vesi on Egiptuse reisi puhul odav. Cherry pakkumine seda aga kindlasti ei ole, sest raisatud aega Türgis ümberistumisega ei korva.

to mirell11
Meie rahvuslik lennukompanii sõidab samuti vanade ja logude lennukitega. Alles paar nädalat tagasi oli uudis, kus järjekordne lennuk ei saanud Kopenhaagenist tagasi sõita tehniliste probleemide tõttu. Paar päeva hiljem samal suunal lennanud inimene koges "tõsiselt laperdavas" lennukis suurt hirmu, kuid lennuk maandus ja inimesed jäid terveks.
Ehk siis mõte selles, et kõik ei lenda uute ja viimase peal vingete lennukitega, kuid inimesed ikka sõidavad. Probleem pole selles, kas tegemist tšarteriga või liinilennuga, juhtuda võib kõikjal.

Teemasse ka-
Päikest ja sooja nii odavalt ja suht lähedalt mujalt ei leia. Turvalisuse osas saad ise palju ära teha ehk hoia pea külm.
Head puhkust!

Vali reisikorraldaja pakettreisilt sobivaimad kuupäevad ning odavaim majutus. Hotelli asemel mine aga sinna, kuhu ise tahad ja ole õigel ajal lennujaamas tagasi.
Jääb ära ise lennupiletite ja ümberistumistega maadlemine ning samas saad rendiautot kasutades näha erinevaid kohti ja ööbida täpselt seal, kus tahad.

Minul Here hoiatas Helsingis küll kaamerate eest...

Maltast on mõnus lugemine/pildimaterjal siin: http://meieelumaltal.blogspot.com/
Nagu kokkuvõttes ka kirjas, on blogi pidaja valmis vastama ka lisaküsimustele, seega suhtle.

Meie tundsime autoretkel Horvaatias puudust väiksest kokkupandavast toolist-lauast. Kuna telkisime kämpingutes, sai istutud matil maas, kuid lõpuks hakkasid kivid-käbid-oliivid jmt. tagumiku all väsitama :)
Peale reisi ostsime ära nn matkalaua koos toolidega, mis ei võta autos eriti ruumi.
Taskulambi asemel kasutasime pealampi, mis laseb kätel vaba olla ja õhtul sai selle riputada telgi lakke valgustuseks.
PS!
Pidime teel olles ostma lähitule pirni ja see oli päris kallis. Nüüd on tagavara alati kindalaekas olemas.
Ja lisaks GPS-ile oli kaasas ka kaardiatlas, mis mitmel korral hädast välja aitas (kui GPS kokku jooksis).
Nagu ka eelnevatel kirjas, nöör ja pesulõksud, et ka peale ujumist riideid-rätikuid kuivatada.
Ja kasuks tuli ka oma pikendus, mida sai kämpingutes telgini vedada (veekeetja, telefon jmt). Kui lähete Itaaliasse, võtke kaasa kolmeharuline vahelulla, muidu jääte hätta.

Tänan 834ARR, seda kinnitust lootsingi :)

to Stahl: Tänan HERE äppi eest!
Katsetasin Here ära ja toimis kenasti. Tõlge normaalne, juhatas kohale, andis kiiruse ületamisest märku jne. Paaris kohas lubas 50-ne alal sõita 90-ga, kuid kuna olin mobiilse neti välja lükanud ja kasutasin kaarti offline, võis see olla sellest. Loomulikult tuleb ise rooli taga märke jälgida :)

Juhendamiseks peab olema GPS satelliitside sisse lülitatud ja siit ka küsimus.

Kas GPS side välismaal siselülitatult koormab kuidagi eriliselt mobiiliarvet? See ei tohiks olla kuidagi seotud mobiilse netiga ja roaminguga?

Ja suur tänu kõigile kaasarääkijatele. Isiklik kogemus on alati parem, kui müügimehe jutt.
Eraldiseisva navi ostu plaanin ikka, kuid HERE app on hea lisavõimalus.

to toto:
Tahvel olemas, tarkvara leiaks ka, kuid kuidas toimub infovahetus satelliidiga?
Kas tahvli enda sisemisest antennist piisab või peab olema sim kaardi tugi ja netiühendus? Välismaal olles pidevalt mobiilset internetti kasutades hakkaks rahakotile.
Vabandan, kui küsimus rumal....

Tänan kõiki kiireid vastajaid, uurin edasi.

Aitäh y2k87!
Leidsin Sinu näidatud tootega sarnase hinna ja vist veidi uuema mudeli:
http://www.1a.ee/auto_audio/gps_navigatsiooniseadmed/tomtom_go_610_world

Kas ok seade? Loodan, et kusagil poes ka reaalselt näppida/ekraani suurust hinnata saab :)
Kui korralik, tuleb ka lisaraha leida.