lenox14

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

4 meeldimist
4 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kullerkupp ja Minuke, suur aitäh Teile, seal väga head hinnad liiklemiseks.

terv, L

NO seda ma tean ju, et nad inglismaal asuvad, tean isegi mis miilide vahe on. Selles ei ole küsimus ju, küsimus oli, milliste lehtede pealt saaks vaadata soodsaid rongi/metroo/bussi pileteid.?

Mis mõttes milleks, inimene kelle juurde lähen on ju seal :D

Kas Londonisse saab ka ainult ID-kaardiga, või seoses pagulastega oleks soovitav kui ikka PASS oleks?

Hei-hei! Ma tänan kõiki vastajaid, teist oli väga palju abi.Nii teen lühi kokkuvõtte nüüd. Minu reis on tänaseks läbi ja läbi on ka reisi järgne väsimus. Kõik sujus suurepäraselt va see, et Oslo lennujaamas pidin meeletult kaua ootama. Nimelt oli algne ümberistumisaeg seal 5h ja hiljem kujunes see 6h. Mis väsitas nii ära, sest hommikul olin juba enne kella 6-te üleval :D Ah jaa, seal hakkas ka lärmama tuletõrje sireenid ja lennujaam evakueeriti - õnneks oli küll vale häire, aga sebimist oli siiski. Esimest korda lennujaama sisenedes oli küll veidike kõhedust, et kas ma ikka saan hakkama, aga kuna igal pool on viited, sildid väljas siis tegelikult lennujaamas liikumisega probleemi polnud. Esimest korda lennukis oli veidi ärev tunne kuid oma kohale istudes vaatasin, et jess, saan aknast välja vaadata ja kõik on chill. Päris nii see muidugi polnud, esimesel õhku tõusmisel pidin pildi tasku peaaegu panema aga õnneks jäi ikka ette. Juba teisel õhku tõusmisel (Oslos) olin targem vaatasin lennukis ette seinale ja stjuardistide poole ja siis oli juba kõik okei. Maandumisel oli see jama, et umbes mingi 10 mintsa enne kohale jõudmist hakkasid kõrvad nii meeletult valutama ( ei aidanud, näts, joomine, kommid), et mõtlesin, et mulhakkab lõpuks kõrvust verd jooksma meeletu valu oli.Pärast kohale jõudmist hispaania, võtsin sisse valuvaigi sest valu ei taandunud. Nädal aega seal olles oli ka vasakkõrv imelik, pmst selline tunne, et kõrvus oleks nagu vesi. See tunne pole ka tänaseks möödunud ( tagasi jõudmiset möödas 1,5 nädalat) aga igapäevaga läheb paremaks. Turvakontrollidest läbimine läks ka lihtsalt pmst asju kontrolliti ( vaadati käsitsi üle) ainult riias, mujal sõitsid valgustusest läbi ja kõik. pileti olemasolu ei kontrollitud kuskil ja ID-kaarti kontrolliti ka ainult Hispaanas lennukipeale minnes. Peaasi, et bording pass olemas ja siis kõik okidiko. Chech-in´i tegin netis ära ja kõik oli väga lihtne kui inglise keel suus. Ja minu meelest öösel lennukiga sõita on ägedam kui päeval, sest öösel on vaade aknast palju ilusam. Ühesõnaga, julgustan kõiki esimest korda reisijaid, minge julgelt reisile, see pole pole üldse hull, igalpool on hästi palju abivalmis inimesi. Ja lõppkokkuvõtteks on see kõik väga äge.

Tervitustega, L

Oke,aga käsipagasit ma ju ei annaa peale check-in'i ära? Ja saiakesi võin ka kaasavõtta? Kas tühja plast pudelit võin ka võtta? Poole liitrist?

Hei, kõik vastused on nüüdseks sadu kordi läbi loetud ja reis ongi suht ukse ees. enne check-in´i tegemist veel kiire küsimus? keegi rääkis siin, et seal tuleb mingi pagasikontroll eraldi lennujaamas ära teha? kuidas see välja näeb? või see ongi see sama turvakontroll? Mis võib mul olla peale käsipagasi, käekotis? Kas käekotti võin panna, väikse elektroonika(telefonid, kõrvaklapid, akupank, laadia) Kuidas käekotti kontrollitakse?

Ma tõesti tänan Teid nende vastuste eest see foorum on ikka väga suureks abiks olnud :) Kuid oskab keegi veel öelda kui suured tasud siis umbes on kui check- in teha lennujaamas?

Tripp-> Noore naisena loodan, et mul jumalaeest sinna litsimajja asja ei oleks..Tahaks ikka esimesest sellisest suuremast reisist terve nahaga koju tulla :)

Ma siiralt tänan Teid, olen nüüd siit palju abi saanud.Ärevus on küll sees ikka suur aga vaim rahulikum. Sest nagu aru on saada siis olen ikka sellekohapealt täitsa roheline. :D Veel küsimusi: Kui check-in kodus ära teha siis, millise lehepeal või kuidas seda tehakse, ja seda saab siis 24h enne lendu teha? kui teen selle lennujaamas, siis milline on sealne teenustasu (ligikaudugi)? http://www.norwegian.com/uk/travel-information/travel-services/seating-reservation/ Kas saan õigesti aru, et seal on koha valimisel mingid tasud? Ja vedelikud, kas need võib ikka ju ühte minikripp kotti pakkida või kõik tuleb eraldi kottidesse pakkida? kuidas on lood ehetega? Kas need tuleb turvakontrollis kõik eemaldada? ja nüüd kaasavõtvast snäkist, kas võib ka mõne puuvilja kotti pista, lisaks saiaksestele näiteks? Või mis oleks selline mõnus reisipakike kaasa, kui suht 12h läheb erinevate lennujaamade ja lennusõidu peale? Kas ka lennukis võin oma nodi nosida? Et näiteks ka mingi pähkli pakike kaasa haarata?

reinreisija-> ma tänan meeldiva vastuse eest, selline vastus tõi kohe naeratuse näole ja tegi reisi ootuse suuremaks. Mõtlen ka koguaeg, et ju ikka kõik läheb hästi :) Ja kordan endale - ma saan hakkama! Kuid veel, palun nüüd puust ja punaseks teha: kui sisenen esimest korda elus lennujaama, seda puhku saab siis selleks kõige esimeseks Riia. Kuhu lähen, mida sealt otsin? Selles mõttes, et otsin kohe info ja palun abi? Kuidas saan valida/küsida lennukis aknaga kohta? Ja kui lennukis midagi pakutakse, kas see on tasuline või lennu hinna sees? Mida sööki ma tohin kaasavõtta?Kas ma pean ostma selle lennujaamast või võin ka Eesti poest nt, küpsise paki kaasa haarata?

Kuna kogu see asi on ikka täiesti võõras siis ei saa ma suurt milleski hetkel veel aru. Loen erinevatest foorumitest erinevat infot. Kuid hirm nagu ei vähene. Mõtlesingi nii, et võtan väikse käsipagasi kohrvi ja väiksema käekoti. Kui riias teen chek-in´i,kas oslos teen jälle? või kuidas seal käituda? Mul on nii, et lendan riiast oslosse norweiganiga, seal 5h aega ja siis teise norwegial lennukiga edasi. Ja kas ma üldse ID kaardigagi saan? Igaltpoolt loen infi, et saan aga äkki ikka pean veel kiir passi tegema?

Lähen jah sinna üksi seal ootavad mind teised :) ja sellepärast olen ka hirmul, et kõik pean selle esimestkorda üksi läbi tegema.