mirell11

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Minul on lapsega erinev perekonnanimi. Ja oleme teinud vastastikku notariaalse volituse, et emb-kumb vanem võib lapsega reisida. Lisaks alati sünnitunnistuse koopia ka kaasas. Kuid ei ole neid pabereid veel küsitud kõigi nende aastate jooskul ei Dubais ega USA's. Kuid kaasas on alati, et oleks endal lihtsam ja vähem sekeldusi - kunagi ei tea ju ette.
Samas on sellel aastal küsitud neid Tallinna lennujaamas (Turkish Airline'i peale minnes). Ja sellel suvel Petseris Venemaale sisenedes küsiti, et kas mul paberid on, et tegemist on minu lapsega. Vastasin jah, et on. Pabereid näha reaalselt ei soovitud.

Nõus :) Cashi on alati vaja.
Kuna meil siin Eestis oli see sularahavaba nädal, mis algas sellega, et pankade maksed ei töötanud jms tõrked.

Margus66

Sa oled oma kaardi saanud ilmselt enne juunit 2015.
Nüüd nuta või nõua, enam ei saa :)
Mulle öeldi, eks minge siis teise panka ja keegi peale minu pole veel kurtnud, et Maestro ei sobi neile (!!!). Ja läksingi, nüüd VISA jälle olemas :)
Igal pool ei taha krediitkaardiga maksta - nüüd siis olemas kahe erineva panga deebetkaardid mul.

https://id.swedbank.ee/private/d2d/cards/debit?language=EST

hinnakiri
ja seal kõige all pisikeselt märkusena:
Visa Electron kaarti alates 01.06.2015 ei väljastata.

Swedbanki inimene ütles mulle, et ma olen esimene inimene, kes kurdab seda, et see deebetkaart ei sobi.
Püüdsin suvel seda endale nõutada, kuid kindel vastus oli ikka EI. Nii saigi SEB's uus VISA tehtud (SEB kodukal omakorda kiri, et nemad Maestro kaarti ei väljasta enam. Üllatus-üllatus, milline ilus kokkusattumine turu ärajagamise osas :))

Vägagi nõus jmets kommentaariga.
Aga ma pole ka ise Egiptuse kuurortites muidugi käinud ja ausalt öeldes ei kipu ka. Mõistan, et minnakse-käiakse, kuna see on odav.
Kuid ainuüksi juba mõte, et pean sinna mingi vana lennukiga lendama, mida paraku siit algavatel tšarterlendudel kasutatakse, teeb seest õõnsaks.
Suure tõenäosusega ei juhtu midagi, kuid ei taha sellist närveldamist kuidagi üle elada juba alustuseks reisi alguseks...

Ei midagi erilist - ega ei ole kaasas relvi, keelatud toidiaineid, kui kauaks jääd, kust riigist saabud jms selline. Igaüks eraldi täitma ei pea, ühele deklaratsioonile võimalik panna 4 nime.
Kui hätta jääd, saad lennukis alati abi küsida stujardessi käest.

Selline paber:
http://columnasoft.com/images/CustomDeclarationPrinting_1000px.jpg

Sai käidud sellises rannas nagu Al Mamzar Beach Park, see on Sharjah poolel. Inimesi oli väga vähe ja oli puhas ning rahulik. Kuna rand on tehtud väikeste soppidena, siis ei olnud ka kõrget avamere lainet (lastel hea).
Hind oli 5 AED, taksoga sinna maksis ca 25 AED (hotell oli Kuwait road, Winchester Hotel Apartments)

Ei usu, et seal paksult rahvast on, suur kuurort ja jaanuar ka veel... Olime eelmisel aastal märtsis St.Antonis ja nt Lech-Warthi pool oli seal ikka väga-väga laialt ruumi. Majutusega tasub kindlasti juba tegeleda, sest ilmselt on Teil ka hind oluline. Ise olen kasutanud seda kodukat http://www.homeaway.co.uk/