prpm72

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

BalticAir kampaaniaid tasub ka jälgida!

Tere 834ARR

Plaan Juuni lõpus ka seda kanti perega külastada e. mida soovitaksid? Kõige suurem muuseumi-kiriku fänn ei ole! Kindlasti lastele vett-rand kuid mingi kultuuri elamuse võiks saada!

Tänud ette!

Käisime siis see suvii Kreetal. Soovitan kohapeal võtta kui just päris "metsas" ei ela. Neil on kaht tüüpi kindlustus - üks on küll 0,- omavastus kui ei laiene klaasidele ja rehvidel. Meie võtsime selle juurde ming 25,- eur kandis. Laste iste maksis eraldi mingi 30 eur kandis. Samas soovitan hoopis siit enda istme kaasa võtta sest siis tead mis on ning üldjuhul selle vedu ka tasuta nagu ka lapsevankril! Kõikide nendega kokku läks 7 päeva renti maksama pea 300,- Arveldus sulas aga see võib vabalt rendi firmast sõltuda.

Kui ikka plaan rohkem ringi sõita siis kasuks tuleb vähe võimsam mootor sest mägedes tuleb see kasuks (meie grupist oli ühel ka C1 ja ta just väga rahul ei olnud - kurtis ikka, et mäkke minnes aega ajalt vaja esimene käik sisse panna). Loomulikult saab sõidetud iga autoga kuid küsimus enda sõidu stiilist ja mida tahad (kas mugavamat ja turvalisemat mööda sõitu või vaikset kulgemist) kuna mägedes mööda sõidu maad üsna lühikesed! Meil oli Toyota Iaris Hybrid mis oli suht ok. mäest alla sõit tasuta :) ja power nupp andis piisava lisa võimsuse. Ilma selleta oli ikka suht masendav sõita. Auto saades oli keskmine 5,5 ja tagastades 8,0 keskmine kütuse kulu. Sõit oli hoogne. Seitsme päevaga sõitsime maha 1200 km. Samas tasub arvestada, et seal mägedes 100km läbimine ei ole nagu eestis ca 1h millegagi. Pigem 2h ja peale! Loomulikult kui välja jätta nii öelda suur linnade vaheline kiirtee. Seega tasub teine kord valida vähe pikem tee aga kohale jõuab kiiremini ning ei jää merehaigeks (sõltub muidugi inimeste tervisest aga lastel võib taga kergemini paha hakata mägede teel keerutades)!

Juunis-Juulis maksis kütus 1,2 ringis. Mägedes tanklaid harvem e. tasub jälgida tankimis võimalusi.

Samas kui majutus lukus ei ole siis soovitan bronnida erinevatesse linnadesse, et vältida mõttetut tühja sõitmist. Ise elasime Adeljanas ja teise saare otsa sõites võtsime ööbimiseks eraldi hotelli üheks ööks läbi booking house + 30 eur. Kui ei oleks olnud turismifirma pakett koos hotelliga oleks targem ööbida ca 2-4 eri saare kohas, et näha palju ja vältida mõtetuid edasi tagasi sõitmisi (sõltub muidugi kohal oleku ajast).

Huivtav artikkel Dubai kohta (inglis keeles) http://www.independent.co.uk/voices/commentators/johann-hari/the-dark-side-of-dubai-1664368.html

Mitte küll turistile, rohkem kes elama-töötama või mudi äri tegema! Hea teadmiseks võtta!

to dim123 ja Buldooza rendi autode vestluse jätkuks jäi vähe segaseks see kütuse teema. Enamus pakub kahte rendi hinda: Flex Fuel. Just pay for the fuel you use 22.46 €/day (314.50 € ~ 230.25 £ 14 days) või Collect your car with a full tank and return it full 25.89 €/day (362.50 € ~ 265.39 £ 14 days)

e. kui saan auto pooliku paagiga ja tagastan samas seisuses kas siis lisandub see nii öelda täis paagi hind või kehtib ikkagi see esimene soodsam hind ja mudi lisa tasusid ei ole?

Tänud dim123 jagamast infot. Täpsustaks kas mõtlete “Las Fallas” Valencias või toimuvad analoogsed üritused ka mujal? “Auto mida hiljem tellid seda odavamalt saad” – Kas peate silmas, et broneerida alles vahetult ennem kui kohale saabun või võimalikult varakult?

Tänud vastanutele ja jällegi targem. "Kämipng - bungalo" pean ikka silmas sellist kohta kus ikka toas-onnis (või kuidas neid ka nimetatakse) on olemas oma privaatne WC ja pesemis võimalus! - Kuna moment idee ühes kohas peatuda ca 1-3 päeva siis ikkagi elementaarsed olme tingimused olulised! Dim123 kas oskaksid mõne lingi panna mainitud "campingute" kohta, et teaksin kuidas edasi otsida?

Tänud vastanutele. Püstitatud teema oligi eesmärgiga teada saada inimeste enda või tuttavate isiklikke kogemustest, et teaks mille seest valida-mida silmas pidada või hoopis vältida! Ise otsinud infot netist ja turismi raamatutest kuid need ei ole alati kõige ajakohasemad ja kajastavad üdljuhul vaid suurimaid asju! Reisi eesmärk lisaks vaatamis väärtustele, arhitektuurile, elustiilile on kogeda ka erinevaid teenidus-söögi kogemusi (majutus, toitlutsus jne) ning oleks lastel meres hea ujuda!

Kahjuks vist mõni asi küsimuses natuke segaselt seletatud aga täpsustuseks: Reisi algus esialgu ca Juuni teine pool (või siis kohe algus, et hinna võitu saada) ja pikkuseks ca 10-15 päeva ning pikkus ca 1200-2500km (sõidud pigem lõunati või õhtuti kui väiksemal une aeg ning päikse käes nagu nii olla ei ole hea - või mõni pikem ots öösel)!

Ei olnudki eesmärki, et keegi tegeleks lastega (kuigi see oleks väga tore kui kuskil oleks selline majutus-toitlustu koht) vaid ikka ise vaid pigem oleks lastel midagi teha - mängunurk jne! Kui minna kuhugi sööma siis ikka last üksi parki ei saada :(

Tekkinud allolevad mõtted algatuseks (raamatu ja vastuste seest) lähtuvalt osaliselt lastest peatuda allolevates kantides (kuna seal teema pargid): Algatuseks ja lõpetuseks Girona siis juba edasi Port Aventura-Costa Daurada, Terra Mítica-Benidorm, Tabernas ja enne tagasi sõitu Puerto Banus! Majutuda miks mitte ka äkki mõni öö 5* asutuses ning miks mitte ka apartmendist, kämpingust bungaloni!

Kõik moment sõltub lennu liiklusest sest selle järgi saab täpsema trassi ja ajagraafiku paika! Eks küsimusi tuleb juurde aga esialgu oligi saada mingitki üldist pilti mida ees oodata-arvestada reisi broneerimisel!

Ilusat suve Priit