kristi_k_

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Arveldamine käib Kuubal sularahas. Vahetasime sularaha pankades või siis suuremates hotellides. Pangad muidugi pannakse varakult kinni ja nagu ikka sotsialismi tingimustes, võib sularaha teatud kellaajaks otsa saada :). Teenustasu ei mäletagi. Samas ei mäleta ka, et oleks seal ühtegi kaardimakse võimalust olnud. Ainult eelnevalt bronnitud ööbimised läksid kredika pealt.
Kindlasti sai raha vahetada näiteks suurepärase katuseterassiga Hotel Inglaterras, mis asub omakorda imeilusa Gran Teatro kõrval. El Capitolio on ka sealsamas.

Kodumajutuse kohad on Kuubal väga erinevad. Tarbekaupade valikut nagu seebid, šampoonid jne. Kuubal oodata ei maksa. Nimelt on poed tühjad ja tarbekaupade hinnad on meeletult kallid. Varaderos on jah turistipood, kus riiulid on meetrite kaupa ühte ja sama šampooni täis laotud :). Hinda ei mäleta. Aga Havannas ... no näiteks tavaline patsikumm maksis kaupluses umbes 20 eurot, plastikust pesukauss u 30 eurot jne jne jne. :) Hinnad ja valik on absurdsed (eriti veel arvestades kohalike sissetulekuid). Pigem on kohalikud õnnelikud iga kaasa viidud pastaka, tulemasina, riideeseme, plaastripaki jmt.üle.

Matkajalatseid vist tõesti tarvis ei lähe. Ka mägedes sai üsna tavaliste sandaalidega hakkama.