Marxsist

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Selleks korraks Lõuna-Poola tehtud, startisime 24.07 16.30 Harjumaalt, sihtkohaks Wieliczka, kohale jõudsime kohaliku aja järgi poole kolme paiku päeval (kahe juhiga ja kui väikesed peatused välja arvata, siis "ühejutiga). Sõitsime läbi Varssavi- Kielce- Krakow. No mis oskan öelda - oleks teadnud, et Kielce-Krakow vahel oli üks läbi aastate hullem teeremont, siis oleks valinud raudselt teise marsruudi. Teeremonti näitasid nii Googlemaps kui ka Viamichelin aga ei uskunud, et asi võib olla ikka väga hull... Kui kellelgi on plaanis sama tee siis parem valige Varssav - Katowice (tulime tagasi seda teed).
Vastus ka küsimusele, mille esitasin enne reisi, et kuidas suhtub poolakas "natuke ülekaalus" matkaautosse ja seoses sellega Viaboxi soetamisse, siis kahjuks seekord jään vastuse võlgu. Keegi huvi ei tundnud, samuti ei saanud adekvaatset vastust Augustowis viaboxi edasimüüjatelt. Vaadati teh.passi ja küsimusele ülekaalu kohta öeldi, et kui täismass paberite järgi on alla 3500kg siis kõik ok . Kinni peeti aga hoopis Leedus (mitte küll politsei poolt vaid transpordi/veoste kontroll) ja ka seal laabus kõik hästi.
Mis puutub teeremonti Iklast edasi Läti poole, siis Poola poole sõites saime suht kiiresti läbi, tagasi tulles aga istusime praktiliselt iga foori taga ja aega kulus selleks ikka palju. Seda enam, et kodu paistab aga edasi ei liigu...
Igal juhul soovin kõigile vastupidavust ja tugevat närvi Poola läbimisel (omal äkki 6 kord? ) ning ma ei tea mis see on aga järjest rohkem mulle tundub, et km Poolas on pikem kui mujal Euroopas:)

Kas keegi on pädev rääkima teemal matkaauto-ülekaal (ca. 300kg üle) ja teemaks Poolas? Passi järgi täismass 3490kg ja M1, reaalselt läheb aga lõhki mis lõhki... Viatoll räägib, et mis passis kirjas siis selle järgi, tegelikult vist võtavad nad (loe: poolakad) tegeliku kaalu järgi s.t. kahtluse korral suunavad kaalule ja kui üle siis ka järgnevad trahvid ja kui pole viaboxi ka veel akna peal siis... Plaanis siis järgmise nädala lõpus teha Lõuna-Poola tripp ja jube vahva, kui keegi teab jagada infot matkaauto-ülekaal-viabox teemal. P.S ülekaalu kohe kindlasti ei õnnestu normi viia, parim mida teha suudaks oleks 160kg üle.