helari

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

bergenisse võib lennata, sealt Oddasse, mille lähedal on väga mitmeid matkamise võimalusi... trolltunga, folgefonna liustik jne

teine variant stavangeri lennata ja sealt on "kiviga" visata preikestolen ja kjerag. võid muidugi vaadata, et äkki on mõistlikum lennata oslosse ja oslost kohaliku transpordiga stavangeri..

10 päeva selleks reisiks on räigelt vähe. Aga noh, tee korra läbi, siis ise näed :P ..teed on kitsad..rekkad..matkaautod..vahe peal on ikka "väga huvitav"..kaljuääre peal sõidud ning piirded on olematud.. aga noh sellega harjub ära. Piirangud on 80km/h enamasti. Mõnes üksikus kohas 90 ja 110. ja veelkord...teed on ikka väga kitsad võrreldes meie teedega. Mõnes piirkonnas võtab 500km läbimine terve päeva. Isegi, kui piirang on 80km/h, siis ega sa väga ei pruugi julgeda sellise kiirusega nendele teedel sõita..fjordide vahel ja mägedes on kohati ikka väga käänuline ja kitsas aga elevust tekitab kindlasti ning on huvitav...esmakordsel sõidul keskmine kiirus tuleb ma pakun kuskil 50-60km/h :)

lõuna pool on päris palju seda tasulist teed. putkasid enam ei olegi, vaid on automaatne kontroll. pildistavad su autonumbri ning arve jookseb su autopassi kontol. esimese sõiduga võtavad 300nok ja siis kui see 300 nok on ära kasutatud, siis võtavad järgmise 300. kui kõike 300st ära ei kasuta, siis mõne kuu jooksul saad tagasi.

Nordkapi tunnel oli juba 2013 aasta suvel tasuta. kontrollisin ka 2014 aastal seda ja ikka oli tasuta :)

odavam on ise minna. olen teinud erinevaid marsruute põhja, keskele ja lõunasse... olenevalt marsruudist 400-500 eur nägu, seltskond tavaliselt 5-6 inimest. selle sees on kõik kulud.. 2-3 kämpingu kohta mõne päeva tagant, laevapiletid(soome või rootsi), tunnelid, kaasavõetud söök, kütus, praamipiletid üle fjordide jne

olen kombineerinud ka, et läheme üle soome põhja-norra ja tuleme kesk-norra fjordide juurde ja siis läbi rootsi tagasi...aga see on suht selline autos istumine... soovitan valida üks kolmest...kas siis põhja-, kesk- või lõuna-norra.