pesa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

6 meeldimist
1 postitust
30 kommentaari
Viimased kommentaarid

Gruusias on lihtne,  pool tundi pangas ja kohalik kaart taskus.

1. Soome, Eesti, Läti, Venemaa,  Poola, Gambia, Kanaarid, Jamaica, Madeira, Kreeka Lesbos, Holland, Gruusia (seal hetkel). 

2. Kindlasti Venemaa, sest tagasi vaja ka sôita, ülejäänud selgub jooksvalt, midagi ostnud ette pole. 

3. Pakkumisi jälgin.

Jamaica. Odav ja pole probleeme, Inimesed on sõbralikud ja abivalmid keegi ei tülita ja ei tüüta. On loodust, randa, kultuuri, ööelu. Aga....reisijad on erinevad, nii et soovitada ei saa. Meile meeldis väga.

Eetikeelset teenindust ei ole. Transfeeri ostma ei pea, sõida omal algatusel, kohaliku liiniga.  Bussiliiklus on türgis täitsa ok.

Meie lonkisime lähima Tesco juurde, oli umbes 1,5 km, ostsime veini ja miskit pirukaid ja pidasime sealsams muruplatsil picknikut...siis lonkisime tagasi lennujaama ja ja pidasime pikniku edasi...pärast oli tegemist et lennukile saada , üks meie kambast jäi maha ja pisteti pokri....Võta otselend.

Jääb veits eemale, aga Borjom ja kukushka.

AA, lisaks, lennujaamst African village juurde, (me olime ka seal) ei tinginud, 800... tagasi ,tänu boomsterile 400.

Gambia on omamoodi huvitav, olime jaanuaris.  Maa, kui Euroopa hädaabi prūgimägi...vanad saksa taksod, lugematu hulk eikuskile sõitvaid rekkasid, autokummid, mida kasutakse loomasõimedena, paberikotid rootsist, ajalehed norrast...What? Ja igalpool keeratakse pläru ning kanad söövad kanepiteri.Eristusime massist ja võtsime just nn "teenuse" boomsterilt. Sõitsime kohalike marsade ja küüdiga, käsime kodudes, getodes (ilma riisikotita) jne. huvitav oli. Keegi maha lüüa ei tahtnud. Kollatõppe ja muuses ka ei jäänud, kuigi sõime traditsiooniliselt - näppudega ühest mollist ja desovett polnud ka kaasas, et peale iga käepigistust paanikas jäsemeid hõõruma hakata.

Võid Rootsi ka panna, ega see aadress kedagi ei huvita. Vingil on kirjas, et Maksa krediitkaardi, deebetkaardi või krediitkaardiga. Võtame vastu makseid Skandinaavia ja Soome kaartidega Visa, Eurocard ja MasterCard ning Rootsi American Express.Ise ostsin just eile neilt ja maksin Saksa MasterCardiga. 

  1. Idoneesia, Tai, Malaisisa, Singapur, Gruusia, VenemaaKõige meeldejäävaim,  jõulud Raja Ampatis ja uueaasta vastuvõtt Indoneesia Paapuas Wamenas .Gruusiasse tahaks tagasi, Taisse mitte.2) kohe lähme Gambiasse ,siis Gruusiasse kevadel ja Malawisse tahaks minna ja Indiasse.3) aled tulevad ja lähevad vaja vaid silm peal hoida, lemmik lennufirmasid ei ole. Kasutasin Norweigi ja Wizzi.

Raja Ampat -imelised rannad ja uju nagu akvaariumis.  Öömaja võiks olla eelnevalt broneeritud, et keegi sadamasse vastu tuleks, Käisime, eelmise aasta detsembris ja läheks tagasi (muideks vana aega Wamenas pole, aga mägedes küll).

Käidud ja ei kahetse, soovitan samuti.

Igasugu sissepääse annab peaaegu olematuks ajada, kui tönkad vähegi indoneesia keelt, ostad lokali ja pileti jätad neile

Tulime just Taist ja koik paadid olid internetist sobrades ja ostetult odavamad kui tänavalt, sadamatega oli nii ja naa, vahel odavam kui tänaval ja vahel kallim ja vahel sealt ei müüdudki. Bussidega sama ja rong on kallis, muuga vorreldes, takso on odav kui meetriga, tuk-tuk kallis, kuigi annab vähemalt poole alla tingida

Ausalt, olin laisk ja ei lugenud kogu teemat läbi, aga rättpea euroopa kultuuris ei saa samamoodi aru, et mis tal viga on, kui hõlst maani kaetud ja nägu varjatud. (me ei räägi harituse vahest) Meie, nn eurooplased: suhtleme, ei vaata viltu, ei ütle pahasti, oleme väga rahul... ja kui vahest tahaks midagi sitasti öelda (südamest)... siis vaikime... sest meil on euroopa liit.. vabandust.

Kas keegi on veel täheldanud, et näiteks Venemaal. Bronnid hotelli, bookind teatab, et mingeid lisamakseid ei ole, hind sisaldab kõike, broneeringu kinnitusel sama jutt ja siis kohale jõudes, tädi valvelauas nõuab välismaalase registreerimistasu. Kusjuures see nn välismaalase registreerimistasu on erinevates hotellides erineva hinnaga ja hinnavahe ei sõltu hotelli tärnidest. Ei ole netist leidnud nn Venemaa määrust välismaalase registreerimistasu kohta. Ok, see summa on pisike, aga milleks maksta üleliigset.

Käisime (kahekesi) sella aasta jaanuaris, läksime Sutera Sanctuary Lodges kontorisse, saime ööbimise 14 päeva pärast, kuigi oli madalhooaeg, 1550 RM, hiljem lisandus mäemaks 414RM ja giid 230 (selle jagasime teistega väiksemaks) kokku umbes 200€ nägu. Sääsetõrjet vaja ei läinud. Sõitsime mäe väravasse renditsikliga ja parkisime selle sinna koos asjadega, mida polnud vaja mäkke kaasa võtta. Jalas olid kerged tavalised tossud, mittelibisevad. Tuulejakk, müts ja kindad ning fliis olid kaasas. Hommikuseks mäkkeronimiseks ja päiksetõusu ootamiseks (tõesti oli külm -1 ja tuul,öömajast tasub hommikul kuuma teed v kohvi kaasa võtta) ostsime ennem alt külast turult kasutatud joped, mis pärast jätsime järgmistele matkajatele. Vahetusjalatseid kaasa ei võtnud, ööbimiskohas olid mingid sussid. St mida vähem asju kaasa vedada, seda kergem on kõndida. Kindlasti mitte joogivett maha unustada, meil see juhtus ja pidime mäkke ronimise läbi ajama poole liitriga kahe peale. Tasub rentida ka kõnimiskepp, sellega on mäest allatulek tunduvalt kergem ja kohapeal on pakihoid, muidugi raha eest.

Airasia on piletid oktoobri lõpust alates Singapur-Bali liinil väga alla lasknud, madalhooaeg...https://booking.airasia.com/Flight/Select?s=True&o1=SIN&d1=DPS&ADT=2&dd1=2017-10-31&mon=true

See paljukiidetud Penangi köök, väljamaalaste ja malailaste seas. Ei jätnud paraku mingisugust muljet. Kellele ema, kellel tütar....Mulje jätsid mudabaarid, templid, maod, kohalike piknik, viisaguru....ahaa, jõuame ikka toiduni, pelmeenid tänaval, head olid... Kusjuures saare nimi Penang ja penangi palme on igal sammul, kuid küsides kohalikelt, et kust peeteli pähklit osta saab raputati pead, saa neist nüüd aru. ega kellelgi suu punane ka polnud. Isegi indudel mitte. Siri-siri....

Aga muidu, bussid on Malaisias head, laiad ja mugavad. Mine dzunglisse, st rahvusparkki, käi Cameroni Higlandsil, Langawi on nagu üks suur lõbustuspark... Alkohol ei ole Malaisias kallis. Jah, kui tahad osta väljamaa asja, õlut jne siis küll... Aga nende kohalikud rummid, viskid ja muud sodid on täitsa joodavad ja odavad. Ära ei surnud, viinamürgitust ei saanud, pimedaks ei jäänud. Soovitame:)

Piletid oli ostetud korraga, aga Ankarast ei saanud jätkulennu piletit.