Paparazzi Imre

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

21 meeldimist
7 postitust
90 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Selleks et vastata su küsimusele kirjutasin ühele kohaliku saare väikehotellipidajale. Tal on täna info, et turiste hakatakse lubama augustist. Tema sõnul on haiguspuhangu kohapealt asi halb 

Eks tänapäeval muidugi võivad asjad kiiresti muutuda, aga hetkel siis selline teadmine.

RIX-AGP plaan juunis alustada tühistati. Loodavad juulist.

Muidu oleksin oma piletid ümber vahetanud.

Lufthansa juunis Malaga pileteid pakub.

Aga lõpuks sõltub see ikkagi sihtriigi avamisest.

Minu loogika ei võta: Residendid ja mitte turismiga seotud reisijad peavad olema karantiinis.

visitmaldives.com ei ütle midagi. Ühesõnaga kui viisa saatkonnast saad, siis teoorias võiks pääseda ?

Samas võtan lahti IATAs Hispaania. Eestist võiks sinna reisida siis küll ju ?

mehisk

Mai ei leidnud kinnitust su väitele, et Maldiividel turiste lahkelt vastu võetakse.

Visa on arraival on endiselt tühistatud. Riigi siseselt karantiini reeglite rikkuja alles eile arreteeriti.
Ootaksin infoallikale viidet.

3. mai Poola avamise info pärineb 10. aprilli Schengeni infolelelt. Uuemat infot mul ei õnnestunud leida, kuid arvan, et täna-homme tuleb pikendamisteade. Tore oleks ikkagi kui juunis pääseks Poola ilma karantiinita. Sealt edasi võib Prantsusmaa olla ehk kauem lukus.

AB voucheri nõrk koht on see, et ei pruugi kuhugi lennata olla. Vähemalt Tallinnast mitte. Viie lennukiga suurt liinivõrku ei raja ning karmi konkurentsi tõttu ei pruugi võrgu laiendamine lihtne olla isegi Riiast. Karm veidi.

Telefon tõesti täna ei tööta. Mu tuttav sai täna kinnituse full refundi osas, summa klappis. Krt teaks millal lendama hakkavad, võib-olla ei küsiks raha.

Aga ebakindluse korral peab vist võtma.

SigridP ja Evelin123, te lugesite, et tagastatakse ainult lennujaamamaksud ehk nagu ma aru saan, see summa saab olema tühine osa makstud rahast ?

Oskab keegi komenteerida?

Kahtlen, et KLM tühjalt üle Atlandi lendab, eriti veel 23 on nii kaugel.

Ja kui saad, siis Euroopas oled ilmselt ikkagi lukus. Praeguse seisuga läheb kolmapäeva öösel Tallinna Lennujaam lukku.

Eestis peaks pilt selgeks saama ca 17. märts. Kas siis hüppeliselt muutub midagi või siis mitte. Siis näeb, kui valmis oleme või ei ole. Või on hilja.

Kas Revolut töötab? On keegi proovinud?

Maafushi on kõrgete majadega saar, Fuliidhoo'l kõrgeid maju üks

Kiisela, kui tahad vaikust väiksel saarel ilma suure ehituseta, siis soovitan Fulidhoo'd. Tulime sealt, teha pole seal peale logelemise midagi, aga rahulik on küll. Kohalik paat läheb Maafushilt 3x nädalas, hind 53 kohalikku. Fuliidhoo'l soovitaks kahte hotelli, ühes peatusime ise, Seena Inn, Kinan Retreat käisime õhtust söömas, tundus ka hea. Sooja veega siiani pole muresid olnud.

Maafushil on kerge pettuda. Linnastuv saar, palju turiste, aga tänu sellele on mingigi teenustevalik ja oskus olemas.

Pettuda saab siis kui on kujunenud ootused. Mida sina ootasid?

Saartel on suur erinevus, oleme Kroksiga praegu Omadhool ning siin puudub selgelt oskus turistiga tegelda. Aga sellega tuleb siis arvestada ja olla nagu on kombeks siin.

Aprilli lõpus saab küll Euroopas juba päikest: Malta, L-Hispaania, Küpros, aga vesi on isegi basseinis siis jahe. Maltal ma soojendusega basseini ei leidnud. Mai esimestel päevadel oli vesi karastavalt külm. Küprosel mäletamist mööda midagi vist oli. Kõige rohkem käiakse aprillis soojas vist Türgis.

to punamutsike

Paar vigadeparandust, mitte paha pärast, vaid riivavad silma.

TUI pankrotist pole kuulda olnud, küll aga tema konkurendi Thomas Cook´i kohta.
Boeing 747 hüüdnimi on Jumbo ning tootmine lõpetatud, Dreamliner on 787.

Vot TUI ja TUI Baltic seotuse kohta ma nüüd ei oska öelda, pole uurinud. Aga TUI enda lehel tõesti viidet ei näe. Samas oleks vast TUI kohtusse pöördunud kui mingitki kokkulepet poleks.

Soomes ja veel rohkem Rootsis leiab tihti parimaid hindu parimatesse hotellidesse kui Eestis. Eks ole suuremad riigid ka. Soomlasele ei saa kehva hotelli müüa, kipub kaebama igale poole. Seetõttu alumise otsa hotelle seal peaaegu polegi pakkumistes.

Vastuseks dim123´le.

Tripi lugejail oleks igav detailselt lugeda, mida oma kogemuste põhjal silmas pean, seepärast vastan üldistatult.

Enamik paketireise toimibki põhimõttel. Ostad netist reisi ja sõidad. Samas peab arvestama, et kõik inimesed ei ole ühesugused, mul on mitmeid tuttavaid, kes ei tunne ennast reisi ostes ega reisides kindlalt ning vajavad füüsilise isiku, mitte äpi tuge ostul või reisil.

Puhkust planeerides läbi reisikorraldaja me ostame eelkõige kindlustunnet ja mugavust. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ei erine suurelt ükski reisikorraldaja teisest. Kui aga mõni tegur x muutub, siis küll. 
Ja ma ei räägi ainult muredest, mis meie SmartLinxi vaevavad, vaid ka juhtudest kui endal tuleb reisiplaane muuta. Suhtumise ja suhtlemise vahe on kahjuks olemas.

Ostan viimastel aastatel paketireise harva, aga kuuldavasti ei ole paremaks läinud.

Kuniks nõudlus sellisele teenuse tasemele on, on ka pakkumine. Meie sinuga ilmselt teame, mida oodata neilt pakkujailt, seega võime kasutada pakutavat teadlikult riske arvestades. Aga nagu kirjutasin, on ka nõrgemaid ja on ka neid kes kohe mossitavad ning delfisse kirjutavad. 

Meeldivaid reise!

TUI Soome - omalajal Finnmatkat, no super teenindus. Nii broneeringut muutes, lennul kui sihtkoht riigis. Oodati viimane eestlane isegi ära, kes viisaametnike poolt, aega-on süsteeminga teenindati.

Arvestades, et TUI õigused Baltikumis said leedukad...

Minge käige korra Maximas ntx ära, saate vastuse.

Järjest hullemaks see olukord siin paketireisinduse turul läheb. Juba praegu puudub sisuline valik. Varsti lähme üle võta või jäta pakkumistele. Kurb.

Aastavahetuseks nüüd odavat hinda ära küll oota. Novembris on olnud järjest häid pakkumisi. Ehk jaanuaris tuleb.

Kui alla 100€, siis soovitan piletid ära osta. Ise pidin kõvasti rohkem maksma 2018. Blanketi tervise kohta pidime ka täitma, aga arsti järjekorras seisma ei pidanud.

Rentisin 2018 aastal Cancunist auto nädalaks. Netis Top Car Rental nimelisel lehel, millele saadeti ka kinnitus. Valisin auto kättesaamise kohaks ADO terminali, kuna tundsin varasemalt seda kohta.
Loomulikult ei tulnud mingit autot.

Mingi hetk potsatas mu e-postkasti järgnev kiri.

Thank you for your reservation and preference. We have tried to
communicate with you and unfortunately it has not been possible. Please,
contact us as soon as possible. Waiting for your instructions to have
the pleasure of attending you soon, good day.

saatjaks hoopis reservas@america-carrental.com
Ei ühtegi kontakti. Ok nutitelefoniga otsides ja kaardilt järge ajades jõudsin nende kontorisse. Hakkas hämamine ja keerutamine. Broneeritud hinnaga autot anda ei tahetud kuidagi. Egas midagi, algas hobusekauplemine, küll mängiti kindlustushindadega, hind jaotati osadeks et segasem oleks.
Lõpuks leidsime sobiva kokkuleppe mitte kaugel sellest hinnast, mida oleksime pidanud saama.
Muide teepeal jõudsime vahendajatelt uurida hindu, siis täisvastutuskindlustust ei tahtnud keegi pakkuda. Kogemus aga ütleb, et pole mõtet 10/90% vastutust hingerahu pärast võtta. Rahaliselt ei võida.
Saime täiskasko, tagastades käidi küll ring ümber auto, aga ei mingeid muresid.

Kui täna peaks valima Mehhikos autot, valiks Herzi. 2015 aastal võtsin, oli küll kallim, aga teenindus oli viisakas ja usaldusväärne.

Igal juhul, valid mida valid, anna teada kuidas läks. Võib-olla ei olnud see mu viimane Mehhiko reis.

Singapurist on varemgi siin teemasid olnud, olen isegi postitanud. Lisasin kunagi ka 2017 aasta video lingi. Singapuris ei pea tõesti millegi pärast muretsema, kui on raha.