Paparazzi Imre

Reisisell, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
7 meeldimist
5 postitust / 42 kommentaari
7 (1.1%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Lennukiga kiireim ja mugavaim. Praya lennujaam on nii väike, et väga aega ei kulu. Ja Prayast Kutasse paarkümmend kilti. Pean tunnistama, et Lombok jäi aja puudusel üle vaatamata, aga tundus, et põhiliselt peab arvestama kohaliku toiduga, seega kohalikul toidul hinnaerinevused väikesed. Võimalus oleks üks ots lennata ja tagasi ntx paadiga üle Gili´de. Lennujaam - Bangsal Harbor tuli Blue Bird taksoga ca 330 000 IDR, erasõitjatega kauple 300 - toimis. Sõiduaeg ca 3 tundi.

Singapore Airlines reiting on parem ning äraantav pagas oli minu mäletamist mööda hinnas. Kuna sul eraldi piletid, siis jäta kindasti ajavaru lendude vahele ka mingi hilinemise jagu. Või võta hea reisitõrkekindlustus. Singapore Airlines lendab nii terminal 2 kui 3. Finnair 1. Arvesta siis ka siis sellega, kuigi rongid/bussid liiguvad suht tihedalt.
Teemast välja, aga kuna olin ise selle küsimuse ees mõned kuud tagasi siis: Kas olles 137km ekvaatorist (Singapuris) on mõtet tagasi lennata Taisse, kuhu pääseb tunduvalt odavamalt ja otse? Mina valisin teise tee, aga igaüks otsustab muidugi ise.

Postmees loodab oma "hävitava" pealkirjaga klikke saada. Kurb on lugeda, et soovitakse draamat teha ja paanikat külvata. Mõistlikult käitudes saab Balil ka praegu puhkuse veedetud. Kui kardate, sõitke siis paadiga ntx Lomboki Kutasse. Jääb vulkaanist ikka väga kaugele. Aga lõuna Bali elab tava elu edasi ning usun, et kohalikud ka täna ei paanitse muu pärast kui et turiste = raha jääb neil vähemaks. Meie jõudsime täna kenasti koju.

Heret, milline lennufirma teate saatis?

15.30LT keeras vihmakraanid lahti. Pärastlõuna on tugeva pilvkattega. Kõik toimetavad vaikselt edasi ega paanitse. Ootame.

Hetkel Lennud tühistatud 09:09LT

Praegu hilisõhtul enamik lende väljub. Ei välju need, kes siia lennu tühistasid, sest koduks DPS kellelegi pole. Siia võib tulla, puhata saab. Arvestama peaks, et äralend võib lükkuda. Keeruliseks teeb see jätkulennu planeerimise, kui pole ühel piletil.
Uus update kl 10.00LT (04.00 Eesti) kui me koos kasutajaga Kroks proovime siit ära lennata. Üks lennuk just lendab üle - lootust on.
Kuta 00:08LT

Olen Kutas. Lennujaama pole jälginud ja lähenemis trajektoor ei jää meie asukoha kohal, aga päike paistab ja keegi paanikas ringi ei jookse.

Tuul pole ida poole midagi kandnud. Gili T'l päike, vahelduv pilvisus. Nagu varemgi.

Mina olen Bale Sampan bungalows hetkel. See on rannas, sadamast üles ca 1km. Hind kõrgem kui Kroks võttis 590 000-700 000 IDR, aga siin on eestlasele kõik suht mõistliku hinnaga. Üldiselt saab ette bukkimata toa 1-2 ööks lihtsalt. Kui pole plaanis paikseks jääda siis ok. Pikemaks ajaks hea reitinguga kohas järjest tuba ei pruugi olla. Rahvast on tõesti vähe. Täna on ilm pilves, päikest pole. Muidu on alati päikest näidanud.

Andres, ma ei tea mis kuus sa seal olid. Jah, hooaajal ehk jõul - märts ilmselt ongi ülerahvastatud Rahvast oli ka rohkem sadama poolses rannas, kui põhja osas oli vähem. Kuna kodanik siin läheb novembri lõpus, mina käisin seal 2015 novemberis, siis julgen novembri kuus külastust täitsa soovitada. Tulumi rand oli jah, novembris täitsa inimtühi, selles osas erinevus on aastaringselt. Aga kuna aega on mitu päeva, siis jõuab ju mõlemad kohad ära käia. Tulumis tasub ka rattaga randa minna, väldib parkimisprobleemi. Novembris 2015 oli ratta päevahind 55 -70 kohalikku raha.

Nõustun, Cancunis pole midagi teha. ADO sõidab ka otse lennujaamast Carmenisse. Pileti sai 2a tagasi vähemalt bussi eest.
Lisaks ülalpool mainitule võib teha päevatripi Isla Mujeres´le. Cancuni bussijaamast tasub kaubelda takso, jala veidi kauge ja linnabussi käib kuis käib, lõpuni aru ma ei saanudki. Saarel võib ju kauem olla, aga koht pigem lebotamiseks kui vaatamiseks. Põhja poolne rand on ilus. Tulumist suht 40km oli Coba, see vähem turistikas. Rendiautoga sinna. Kohapel rendi ratas, jala seal mõtetu ajakulu, lisaks sõites saab õhu liikuma, hea jahutus.
Miamist polnud ka mingi probleem Cancuni saada, ming ankeedi täitsin lennukis vaid ära , see oli muidugi puhtas hispaania keeles :)

Õnneks tehakse iga aasta mõnes uudistesaates uus lõik sellest väärtinfost ja mõni meie kohalik reise müüv firma esindaja räägib meile, et see aasta on eestlaste populaarsemad reisisihtkohad Kreeka, Türgi, Hispaania. Võiks ju raha kokku hoida ja aastaid tagasi tehtud lõiku korrata iga hooaeg.

Selline info tõesti netis. Seega aprillis ilma poolest mõeldav.

Oleneb millal minek on. Mina pole seal kandis käinud, kuid nii palju kui netist oma reisi tarvis sai uuritud, kui Langawil on ilma poolest hooaeg, on teisel pool ehk Tiomanil tuuline - vihmane. Kolmeks päevaks võib lebotama minna ka Singapurist laevaga Bintani saarele. Midagi erilist seal ei paistnud olevat, aga vähemalt ajakulu on väike.

Minek novembris. Kui siin kritiseeriti, et ma peaks kõigepealt mõtlema mida ma tahan, siis mul oligi plaan - kõigepealt Singapur ära näha. Kuna lend on sinna pikk, siis ainult selle kalli linna pärast ka ei lendaks. Kuna ma olen piisavalt laisk, siis tahaks ilusaid liivarandu näha ja tunda.
Swissotell tundub huvitav, aga ise tahaks pigem Marina Bay Sands ära proovida, ainuüksi pildistamishuvi pärast. Pärast seda tundub kõige realsem tõesti Langkawi. Aga kindlasti võtan vastu veel ideid, kus ümbruskonnas novembris käia tasub. Ilusat loodust pildistaks ka.

Tagasisidet:
Silver1´le tänud uurisin ja Langkawi variant on täiesti mõeldav, iseasi, et uurima hakates selgus, et plaanitud oktoobri lõpp ei ole ehk parim aeg vihma suhtes. Aga Finnairiga oli vist 14ni aega pileteid osta. Novembris paistis ka head lennuhinda.
Bali ja Tai - kindlasti väga ilusad kohad, aga no ju olen siis eputaja. Omal ajal ei tahtnud ma Nokia telefoni ka, kuna kõigil oli. Fidži´le saaks Singapurist alla 500€ aga jääb eelarvest välja nii pilet kui sealne elu. Vaatasin ka praami varianti "Bintan Island" - ei tea eestikeelset vastet. Kui keegi teab võib muljetada.

Tuleb kellelgi pähe soovitus, kuhu saaks rannapuhkuseks Singapurist edasi lennata otse ja et kohapeal oleks mõistlik hinnatase. Bali ja tagasi Tai pole huvitavad, kuna viimasel ajal jääb mulje, et olen ainus kes seal käinud pole. Aasias pole käinud, seega väga ekstreemset kohta ka ei julgeks võtta.

Toetan samuti mõtet ATMi kasutada. Aeg-ajalt neis küll märkasin päris pikki järjekordi. Aga sula on seal vaja, sest kaardimakse tundus küll kaootiline - bronniti mitu korda sama summa ja vabastamine venis.

Jamaikal on lihtne: tahad midagi, maksad! Ka riiki sisse saamisel. Kui charteriga lendad, siis keegi su rahaliste vahendite vastu huvi ei tunne. Maksad $100 ära ja head teed.

Tasuks vaadata, et oleks täiskindlustus ilma omavastutuseta. Kuna liikusin põhiliselt soodsa ühistranspordiga, siis rentisin ainult kaheks päevaks. Tulumi valik oli kesine ja kohalik tegija kirjutas lepingusse omavastutuse 10%, aga vaatasin auto hinda ja see ei tundunud see mis oleks realne. Valisin Hertzi. Alul näidati auto ette, tagasi andes ei vaevutud üle vaatama tulla. Broneering oli äkki 400 USD ? vms. kütte ja tagastuskulude katteks.
Ma ei tea, kas nad küsivad viisakusest või siis turvaeesmärgil, kuhu kavatsetakse suunduda.

Estravelist julgeb ka kindlasti osta. Küsi hinda mõlemalt - eeldatavasti hinnaerinevust pole.
Meenub juhtum, kus reisikorraldaja sattus makseraskustesse ja läks pankrotti. Kuna Estravel ei kanna rahasid koheselt korraldajale, siis Estraveli kliendid said kompensatsiooni, korraldaja tagatisrahast jätkus vaid osaliselt kompenseerimiseks. Küllap on trip´s otsides võimalik mingit infot selle juhtumi kohta leida, ise enam täpselt ei mäleta.

Kui on plaan väljaspool hooaega minna, siis mina läheksin kohale ja vaataks mis meeldib, mis mitte. Hooaeg on jõul - aprill. Ise küll ööbisin linnas, rattaga pole teab mis kaugel randa sõita. Aasta tagasi igatahes paljudel polnud netilehtegi. Seal kipub ka äridel omanik tihti vahetuma, nagu ma ise netist lugesin.