Paparazzi Imre

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi
12 meeldimist
7 postitust / 67 kommentaari
12 (1.9%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Singapurist on varemgi siin teemasid olnud, olen isegi postitanud. Lisasin kunagi ka 2017 aasta video lingi. Singapuris ei pea tõesti millegi pärast muretsema, kui on raha.

Eeldusel et Mehhikos soovid Yucatani, siis sel aastal polnud Helsingist häid pakkumisi. Stockholmist oli ca 350 + Eestist sinna. Parimad viimase hetke pakkumised Helsingist olnud Novembris. Mulle meeldib Mehhikos rohkem, kui Havanna kogemuse põhjal Kuubal.

Cancuni pileteid tasub vaadata ka algusega CDG LGW. Viimasest tasub vaadata ka Tui viimase hetke pakkumisi. Kuniks TLL-LON pileteid soodsalt veel saab. Cancuni piletite minu ülempiir on 510€

Eelmise aasta nov-dets. kogemus ütleb, et sularaha kindlasti saab automaatidest. Seal pangakaardiga maksmine on niikuinii selline kaootiline värk. Juhtum 2015 kus raha broneeriti aga müüja kinnitust ei saanud. Krediitkaarti siiski maksmisel kasutasin.

Sama päeva õhtuni tähendab seda, et vahet pole kas ostad passi hommikul kl 7 või õhtul kl 21, esimene sõidupäev lõppeb keskööl. Seega kui vaja hommiku edasi sõita, pead ostma kahe päeva passi. Kui kasutad Singapuri vaid "sleep over" ja väga palju vaadata ei jõua, võib tulla soodsamaks standard pilet. Aga tegelikult räägime ju hinnavahest mõni euro. Seega kindlasti on pass mugavam. Jah, viimasel õhtul sa ära seda anda ei saa, seega pead varem andma või jätad $10 suveniiri. Samuti ei saa seda pikendada. Saab ümber vahetada siis uue vastu. Sinu puhul pakun variandiks, esimesel külastusel kasutad 3-päevast (oleneb millal edasi lend) passi ja tagasitulles kasutada ühekordseid pileteid kuhu laed siis raha vastavalt sõitudele.
EZ-ga peab jah piiksutama ka väljumisel. Samas sinna võib lahkudes kasutamata jääk üles jääda.

Iga metroojaama automaadist saad osta standard pileti sularaha eest. 2017 novembris kaardimakse ei toiminud. Automaat väljastab papi peal magnet ribaga kaardi. Maksad lisaks sõidule 10 senti juurde, mille saad kolmanda sõiduga tagasi. Kuuenda sõiduga saad 10 senti alet. Järgmise sõidu ostmiseks lihtsalt sisestad automaati selle varem ostetud kaardi ja valid maršuudi ning maksad. Turisti passi müüakse ainul "office" nime kandvast kioskist ning lennujaama tagasi saabudes, oleneb lennuajast, kas saadki ära anda. Office võib suletud olla. Aga kolmeks päevaks soovitan ikkagi passi kastutada, sest sobib ka bussides kasutamiseks.
Hotelli soovitan valida metroojaama lähedusse. Kiirendab  liikumist.

Cancunis näiteks check-in sabas küsitleti kõik läbi ja vajadusel müüdi. Ehk nii mujalgi.

Grazias, julgen vaielda. :)
Ka Jamaikal osatakse Pinacoladat teha. Olen maitsnud mõlemat. 

Uurisin netist veidi. Saabumisel ja pagasi kõrvalekaldest teada saades tuleb lennujaamast lahkumata täita PIR ankeet. Nüüd tagasi olles koostad kompensatsiooni avalduse koos nimekirjaga pagasis olnud asjadest, soetushinnaga (umbes nii) ning vanusega. Kui oli tõestatud lisakulusid, ntx hambahari jne., lisa eraldi. Kirjuta sinna nõutav summa. Reaalsustaju numbrites ei maksa ka kaotada. Saada e-postiga nõide, aadressi leiad https://www.tui.fi/hyva-tietaa/lentomatka/matkatavarat/myohastynyt-vahingoittunut-tai-kadonnut-matkatavara/

Abiks tõlkeprogrammid. Edu!

TUI lendab charterit, vahemaandumisi pole. TUI Soomel on vägal heal tasemel telefoni teenindus, äkki saad sealt abi. Arvesta, mida paremini suhtud teenindajasse, seda rohkem tal motivatsiooni aidata. Edu

Kui kirjas, maks lisandub, siis ongi kohapeal vaja maksta. Mehhikos ta tavaliselt 16+3% see eraldi ikka kirjas.

Gloobus112, seekord Tulumis vetikad koristatud. 2015a oli veidi. Nagu Holboxil nägin, tuleb vetikas tõusuveega, seega garantiid nende eest pole. Tulumile annan 5+. Olen käinud Carmenis, Mujeresel, Holboxil, Prigresios. Käige keegi Mahahualis ära, ma ei jõudnud, aga see on arenev kuurort, foto järgi hea rand ja rannahotellide hinnad pole nii kõrged kui Tulumis.

Saabusin Canunist 4. Detsembril. Kui on soov kõik hinnas puhkust nautida, siis peale Hotel Zone pole ju neid. Mina peatusin kesklinnas, Av. Tulum, kuna sealt oli mugav edasi  liikuda. Reaalne elu, turistile ehk igav. Söögikohti leiab turistikaid kui kohalikke. Supp+praad $70 kohalikus kohas lõunaks väga ok. Aga minagi soovitan ringi liikuda, kui nii pikk lend juba ette võetud. Tulumi rand 5+. Holbox ja Isla Mujeres ranmad 5-. Arhitektuur ja kultuur, vähem turismi, Merida. Tean, et osadel linnahotellidel on "oma" rannakluibi kuhu siis tasuta sisse saab. Sõita siiski tülikas. Buss R11 vist sõidab Hotel Zone ja kesklinna vahet.

Katrin, laadisin alla Vianavigo äpi ja see näitab millistel liinidel remont. 12. nov sain ka kohapeal tõestuse, et remont on. Kahe ndl pärast peaks RER B töötama.

Kas on mõni soodne päevane variant CDG st Eiffelini ja tagasi. RERi remont peaks vist kohe-kohe lõppema?

Oletame, et piletid ostmata. Sel juhul kui kaalud Finnair lendu, mis muide on kiireim ja seetõttu mugavaim ühendus TLL-SIN, siis Tallinnast jõuab kenasti ja sel juhul tegu Connecting Flight piletiga, mis kohustab lennufirmat sind parimal moel kohtlema. Kui piletid HEL-SIN juba olemas,  siis teeksin kindlasti reisitõrkega kindlustuse ja mugavuse osas valiksin lennuki. Samas kui ikka maha jääd, siis on puhkus rikutud ikkagi osaliselt. Piletid eraldi või koos, alati jääb variant, et ilm ei luba Tallinnas õhku tõusta, mida juhtub harva, aga juhtub. Need on on variandid, otsustada tuleb sinul.
Aga naudi Singapuri, vahva linnriik, mulle läks südamesse.

Tänud aja/vaeva eest. Testisin veel. Tõesti arusaamatu, osade sihtkohtade puhul annab diagrammi, osadel mitte. Eelmisel aastal näitas kindlasti TLL-SIN, täna mitte. Ise olen viimasel ajal rohkem seetõttu google flights´i kasutanud.

Chichen Itza oli vähemalt 3 aastat tagasi turg. Kui on soovi, et lapsele hakatakse igasugu lelusid pakkuma siis kindlasti minna. Kui Mehhikos muidu ei kohanud pealekäivat kauplemist, siis seal nägin. Turistile on seal rohkem ka tugiteenuseid. Ise eelistaksin Coba´t. Tulumist tunduvalt lähem minna ka. Palenque´s pole käinud äkki sel aastal lähen, ei tea.
Andres, kas Palenque´s  on ka püramiidile ronimine lubatud ?
Akumal´s oli midagi vee-lõbustus-parki sarnast, ei käinud aga võib-olla lapsele ehk midagi. Jõuad hotelli seal igasugu reklaamid olemas.
Ise olen Mehhikos novembri teises pooles, seega aeg ei kattu.

Riiki sisenemisel võib järjekord päris pikk olla. Kuigi nad suunavad seal ja ühtlustavad järjekordi, siis aega kulub.
Paar fotot T4 (neljandast terminaalist - no on ikka puhas)
Minu jaoks oli Singapur suurem elamus kui Bali ja Gili jne. Kel vähegi aega, peatuge linnas ja te ei kahetse. Minu Singapuri reisivideo on tuubis endiselt allesSul uus mänguasi - lennumasin ?
Siit ka võib-olla teistele huvipakkuv küsimus:
Millised reeglid kehtivad drooni vedamisele lennukis ja millised on sinu soovitused. Juba varasemalt ei tohtinud akusid äraantavasse pagasisse panna.

2015 aasta kogemuse põhjal võin öelda, et ESTA on vajalik ja ka piisav. Saab kohe jätkulennule minna või ka pikema peatuse teha, olenevalt lennuvõimalustest üks ja sama ESTA.

Lennujaama bussiga 5€ oli 2016 hind, saad kesklinna. Buss peatus ise maapeal aga bussiterminal on maa-all. Seal nii piletiautomaadid kui ka bussist sai piletit osta. Netist leiab nii bussimaršuudid kui hinnad kenasti kätte. Ise sõitsin Cań Picafort´i ja liiklus toimus nagu kellavärk. Soovitan.

Ühte - teist Singapuri kohta leiab minu videost, kui viitsimist vaadata.
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/singapuri-reisivideo

Kuulaks ka targemate nõuandeid. Hotelli majutus tundub Maltal suhteliselt kallis olema. Külaliskorterid tundusid mõistliku hinnaga. Endal jäi silma Mellieha küla, teeks ühe kiirvisiidi sinna mais.
Trip pole siin reklaaminud aga jah, RIX-MLA-RIX pileteid leiab kohtati päris soodsalt nii veebruari lõpus, märtsi lõpus kui mai alguses. Ise ostsin 88€ga ära.

Tundmatut asja ei pea tõesti vedama. Juhul kui keegi tõesti lendaks Kuubale, siis saaks ta siit poest ise selle ketta osta. Ei maksa need kettad hingehinda al. 60€. Ja kui jääbki ketas endale, siis pole sellest ju suurt muret. Ostja loeb seda postitust, järelikult on tal arvuti, järelikult on tal ketast vaja. Kasvõi turvakoopia tegemiseks oma asjadest. Paraku mina pole Kuubale tulemas.

Loodetavasti on piletid juba ostetud. Igatahes ka minul on läbi Travellink´i ostes pagas hinnas. Logisin Norwegiani lehele sisse ja imestasin, miks saan osta vaid eripagasit. Helistasin siis klienditeenidusse igaks juhuks üle. Hind oli tõesti sama, mis otse käsipagasiga ostes.